Jump to content

Подлакътник за AUDI 80 самоделка


leo

Recommended Posts

Ето какво го измислих един ден гледайки едно палче фибран за изолация на стени. Помислих си, че може поне да опитам и то взе, че се получи нещо и останах много доволен.

Използвани материали:

Лист фибран

Макетно ножче

Маркер

Линия или линеал

Лепило за стиропор

Малко дървено трупче

Шкурка 2 номера по-едра (но не много) и по-финна

иии започваме...

Предварително се измерва джобчето в барчето до ръчната дължина при основата, дължина на върха на джоба, широчина и дълбочина. След това разстоянието между облегалките на седалките (широчина на цялото барче с ръчната) и вече за височина и дължина на подлакътника на кой колкото му е удобно. Имаите в предвид да предвидите и изпъкналоста на лоста на ръчната спирачка така че да е на едно ниво с върха на основата на подлакътника.

Започваме с разкроя на листа (от един правилно разкроен лист стават 2 подлакътника) като го изрязваме по вече измерените от нас размери.

Правим основата отделно и горната част отделно. Може да пуснете малко по-големи размери, защото после ще се снеме от материала и да не се окаже, че нещо е по-малко а пък сте мерили точно.

Ето това трябва да стане.

81x.jpg

Това е неговата основа

82e.jpg

а това горната му част

83s.jpg

Притискате хубаво изрязаните плоскости и когато залепите елементите на основата и елементите на горната част без да ги лепите горна за долна а само поставени една върху друга трябва да изглежда така

84N.jpg

86h.jpg

87f.jpg

88P.jpg

89j.jpg

тук се вижда лепилото с което съм лепил

90S.jpg

На дървеното трупче от едната страна слагаме по-едрата шкурка, а от другата финната.

91W.jpg

И тук вече оформяме. Въпрос на въображение е как ще го оформине. Аз се спрях на по-простата геомегрия за да улесня тапицирането му.

92b.jpg

93z.jpg

94G.jpg

След като вече го оформите и смятате, че сте готови, отивате с двете части и един маркер в колата, слагане основата в джоба и върфу нея избирате как и колко напред да стои горната част. Когато сте сигурни вече че това е вашето положение маркирате с помоща на маркера с няколко точки къде се намира оснората спрямо горната част за да знаете вече къде със сигурност трябва да залепите основата за горната част и ги лепите. Пропуснах само да кажа, че е хубаво най отгоре върху основата да залепите нещо тънко и твърдо за да не се образуват вдлъбнатити от лакътя. Аз използвах тънък шперплат също става и текстолит и други подопни материали. Снимка имах, но немога да я намеря, а вече е късно подлакътника е тапициран и няма как да снимам.

След това всичко зависи от тапицера. Само го предупредете, ако лепи да има в предвид, че трябва със специално лепило в противен случай ще прояде фибрана, защото другите лепила са на ацетонова основа и го разяждат. Аз му дадох моето или това което беше останало от него.

Ето го готовият подлакътник

95h.jpg

96q.jpg

97X.jpg

98w.jpg

99o.jpg

Това е колеги крайният продукт. Аз лично останах доволен от резултата. Много е удобен и има едно предимство пред другите не се разглобява нищо за да го монтирате и когато ви пречи може просто да го извадите от ждоба и да го свалите.

Ето и колко ми струваше всичко:

лист фибран - 2.70 лв.

лепило за стиропор - 6.80 лв.

шкурка 2 едрини - 0.50 лв.

тапицер - 20 лв.

ОБЩО - 30 лв.

Това е от мен дано на някой да съм бил полезен.

Поздрави!

Извинявам се за двойно пуснатата тема! Втази снимките са всички в другата има една по-малко. Моля другата да се изтрие, ако е възможно. БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мене ми харесва много.Още по добре щеше да стане,ако беше измислил някакъв начин и да се отваря горе.Но и така е перфектен :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Ще ползвам темата на колегата LEO (мерси за идеята колега) за да покажа моят вариант на подлакътник.

След доста обикаляне и търсене на такъв за моето В4, попаднах на тази тема и реших и аз да си направя един.

Самоче исках да не покрива ръчната (тази ми прищявка ми взе акъла от обикаляне и зяпане на всякакви модели) и затова стана по-тесен от стандартните.

Та стана ето това

post-85234-0-54737500-1408311839_thumb.jpost-85234-0-86113600-1408311839_thumb.jpost-85234-0-17745800-1408311840_thumb.j

 

Горната част е от Пасат Б3-тези два елемента седящи под задните колани.

post-85234-0-11426200-1408312171_thumb.j

взех една и я срязах с точната дължина.

 

Долната част е от познатичт фибран.

Тапицирането е временно и е мое дело.Като си претапицирам волана ще дам и подлакътника.

 

Ако някой го интересуват размерите да пише.

 

 

Редактирано от drido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре се е получило дай малко по светли снимки как точно го сглоби стъпка по стъпка и за мен е по добре да не закрива ръчната и двамата сте се справили добре :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Подлакътника си има основа която влиза плътно в джоба до ръчната. Не пада от там поне при мен. Като вдигна ръчната се вдига и той след това като я сваля е достатъчно да се облегна на него и си застава пак на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат нужда от застопоряване.Долната част е точно колкото джоба до ръчната и се загнездва в него, колкото да не се клати.Като си оставиш ръката отгоре ,тежеста го държи.

И аз исках оригинален от Ц4 но не става защото трябваше да сменя цялата седалка а съм с Купе и отзад ще се влиза само от дясно.Тък и претапициране на седалката трябва и общо взето по-добре да си купя оригинален за А4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...