Jump to content

Audi A3 1.8 20v 125 hp VS Audi A3 1.9 tdi 110 hp


BioHazarD

Recommended Posts

Колега, тук каквото и да прочетеш всичко е просто впечатления, но всеки човек е различен и харесва различно нещо в колата си. За това просто се качи и на двата двигателя, покарай ги и виж кой най ти допада. Единственото което ще те посъветвам аз, е че ако си избереш бензиновия двигател имаш задължителен разход за ГИ, а ако вземеш дизела в един момент може да ти се наложи да сменяш турбо което е със стойността на ГИ-то, другия неочакван разход, който може да ти предложи дизела това е маховик, който се подменя при твое желание пак за същата сума, но има и по-евтин вариант, при който цирка приключва за около 250-350 лева. Останалото по колите е едно и също, от към обслужване.

Разбирам....... Мисля някакси че 1.9ТДИ ще се окаже по-добрия вариант въпреки, че "моето обкръжение" е твърдо против дизела . Имало подгряващи свещи, по - голям акумулатор , межеш да уцелиш прегрят дизел (който никога няма да е същия като в началото),може да има преебана дюза , нафтата не била качествена и зимата може да замръзне , по не варви , меже турбото да е прецакано ,,,,,................,,,,, и и осте 1123523 такива работи.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Знам, че си ми обиден за нещата, които ти казах, но не може да нямаш и година във форума и да черпиш блага създавани още преди форума да е съществувал, а след това още неколцина да са ги доусъвършенствали. Все пак уважавам хората по някои справедливи критерии!

По същество: Не питайте кой е по-добрия двигател, а в какво състояние е и аз залагам на бензиновия. 1.8 тръц е задължително каран от някой келеш или пикла и ще е с доста проблеми. Не говоря за цена на дебитомер и предни накладки, че те са по скъпи даже от на А4-В7 с мотор 2.0 ТДИ(накладките).

Не грешиш не съм ти обиден! немога да очаквам такава услуга от човек с който не се познаваме и съм разговарял всичко на всичко 1-2 пъти по телефона.Незнам как стоят нещата с твойте услуги просто видях номера и рекох да звъна (нищо не губя)... не съм опрял до тази отстъпка, разбираш ли...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина разходите при 1.8 са най-ниски. ТДИ-то и 1.8Т имат по едно турбо и дампферен маховик в +, всяко от които е около 1000лв. ако се преебе + нафтова помпа за тедито.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора извинявайте обаче не сте ме разбрали . Знам че 1.8Т 150 коня е кола нали . Обаче за мене важен е разхода на гориво аз просто немога да си позволя да си давам всичките пари за бензин. Варианта с 1.8Т отпада определено :stupid:

Тогава за тебе избора е ясен - ТДИ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина разходите при 1.8 са най-ниски. ТДИ-то и 1.8Т имат по едно турбо и дампферен маховик в +, всяко от които е около 1000лв. ако се преебе + нафтова помпа за тедито.

Благодаря за информацията ще го имам в предвид . Просто цаката е като се избира колата да се гледа точно тези две неща да са в изправност.

Значи за ТДИ-то специално освен турбото и това другото крие ли други опасности кат дюзи например или ..... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1.8 20V бензин, не бих го разменил с дизела. Имам 3ма познати с 1.9 TDI(единия е на колега от форума, хайде неговия поне е запазен), ама другите тракат, тропат, лопат, икономично е верно, ама чади да си *** ветЪра....

В случай, че си прежалил газификацията, като разход и тн - това е по-добрият вариант с 1.8 20в

Ако ли не, дизела - ама те са милионници :stupid:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми винаги има опасност да се развали нещо и не бива чак толкова да се притесняваш. Просто имай в предвид, че по някое време може да се наложи да изкараш някоя хилядарка непредвидено. То дори да гледаш турбо и демпфер това е моментно състояние след 10-20к км може да пристърже нещо, все пак говорим за коли на по 10+ години и стотици хиляди км. Няма ауди с евтина поддръжка макар а3 да си е голф в луксозна опаковка :stupid: Ако търсиш кола която да е евтина за поддръжка и да харчи малко сбъркал си марката :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а3 не е кола която братята европейци си купуват да търкалят по междуградцките пътища и в пвечето пъти дизелите не са 'милионници',като разбира се че ако си купиш а3 96г на 14год какво очакваш да е?а3 с 1.8 20в е доста лаком и няма да ти е ефтин,иска хубава газова.

Коко 100 разбира се е прав ,защото избора на кола става в зависимост от това какво ще ти изпадне.

аз съм карал 4 бензинови коли,но отсега ще карм само дизел,ако си намериш добър дизел и си го подържаш с добри консумативи ще си го караш много време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-голям е шанса да намериш читава бензинка,но все пак +1 глас за дизИла от мен :hilezh:

Аз карам 1.8 20V бензин, не бих го разменил с дизела. Имам 3ма познати с 1.9 TDI(единия е на колега от форума, хайде неговия поне е запазен), ама другите тракат, тропат, лопат, икономично е верно, ама чади да си *** ветЪра....

В случай, че си прежалил газификацията, като разход и тн - това е по-добрият вариант с 1.8 20в

Ако ли не, дизела - ама те са милионници :gruebel:

Познат ли съм ти вее <_<:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахахахаа кое му е бързото ве? единствения по-уморен мотор е 1.6 :bia:

На чертата 1.8 го дърпа, не знам кво е умореното на тоя мотор. Вярно въртящия момент на дизела радва, но пък звукът му е като на трактор :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина разходите при 1.8 са най-ниски. ТДИ-то и 1.8Т имат по едно турбо и дампферен маховик в +, всяко от които е около 1000лв. ако се преебе + нафтова помпа за тедито.

Колко са тези 1.9-ки с преебана помпа ??? Колега, това не е 2.5 ТДИ :bia:

На чертата 1.8 го дърпа, не знам кво е умореното на тоя мотор. Вярно въртящия момент на дизела радва, но пък звукът му е като на трактор :gruebel:

Тук се търси икономия, не само машина за броене и балиране на пари, с крайна точка ауспуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с газовия инжекцион предимството е за бензинката смятам. Стига да е монтиран компетентно де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И е така и не е така. При бензинката имаш задължително разход за системата ГИ, докато при дизела е бош-лаф ралта. От друга страна след монтажа има настройки, донастройки и т.н. което също е разходи, но след компетентно поставяне може наистина да се избегнат тези процедури. Обаче компетентното поставяне си е малко Тото 6 от 49.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбрах бензинката е вече с газов инжекцион....

Лично аз бих взел колата която е по-запазена и с по-хубав цвят :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 1.8

харчи за София - 13-15

консумативи - нормално, като навсякъде

двигателя е муден, но това понеже аз си искам по-мощна кола

след като Сумиста флашна компа, нз колко коня се качиха, но определено throttle response се промени, аз и това исках

на 3та почва да върви от по-ниски обороти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото разбрах бензинката е вече с газов инжекцион....

Лично аз бих взел колата която е по-запазена и с по-хубав цвят :gruebel:

Да с газов инжекцион е колата я има обаче се продава за 7000лв. Аз лично си мисля че за тея пари може да се намери някое прилично ТДИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за ТДИ.

Батка, вярно е че всеки си хвали неговото, обаче аз мойто мн няма как да го хваля щото го имам отскоро. А доста време от преди това "скоро" бях на същата дилема като тебе. Виждам че си писал икономията че ти е важна, за мен беше същото. Ако тоя 1.8 бенз си го има газовото - ок може да се посмята, нз колко литра газ на 100 ще ти заминават, дизела моя ми дава около 8те литра в Бс. В сф още не съм го търкалял - не знам. Смятай си кое колко кинта щи излезе. Обаче не забравяй 1 друга раута 1.9 ТДИ + чип > атмосферен 1.8 + чип (тва последното няма мн логика, но просто откъм потенциал го споменавам )

А ако мислиш да взимаш бенз и тепърва да му слагаш газово - "Део - бате, по-добре недей ..."

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с газов инжекцион е колата я има обаче се продава за 7000лв. Аз лично си мисля че за тея пари може да се намери някое прилично ТДИ.

Абе... ако познаваш колата значи няма какво да търсиш.TDI и читаво са две рядко съвместими понятия на старо, освен ако не познаваш самата кола.

Друг е въпроса дали няма по-изгодни А3-ки, лично аз 7000 лв. за А3 няма да дам, не че е лоша а просто е нисък клас кола, с малки размери. Но го казвам от лично мнение според моите необходимости. Иначе много :gruebel: за А3-ката, страхотна машина.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... ако познаваш колата значи няма какво да търсиш.TDI и читаво са две рядко съвместими понятия на старо, освен ако не познаваш самата кола.

Друг е въпроса дали няма по-изгодни А3-ки, лично аз 7000 лв. за А3 няма да дам, не че е лоша а просто е нисък клас кола, с малки размери. Но го казвам от лично мнение според моите необходимости. Иначе много :bia: за А3-ката, страхотна машина.

Тука съм склонен да поспоря аз. 7 бона за бенз са много, ама за дизел са в реда на нещата. Говоря с наблюдения на пазара за последната 1 година. За 7 бона е трудно да се намери читав голф , не ауди. Ест зависи и за колко години говорим - колите от 10 год. нагоре не ги броя тука.. И в нещото наречено "чужбина" - германия австрия и т.н. + докарване, както и по автокъщите тука за под 6500-7000 слабо да се намери нещо в прилично състояние. Има го и момента на пазарлъка от обявената цена и 7500 лесно стават 7 ; 7 стават 6,5 и т.н. Но по-ниска от тая цена е гаранция че ще има доста ядове после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пове4е от 4-5 к не давам за А3, ако е читаво. За 7 се взема А6 вече.. баси :bia:

Може , всичко може... Обаче а6 2.5 тди на 10 - 11 години. И след това се взима карта за рейса за 1 месец, щото поне толкова време ще си на сервиз... Майтап няма 1 година съм ги гледал цените нон-стоп. Кофти звучат цифрите, аз мн се надявах да паднат цените покрай кризата, но авто-търговците гладни ще умрат, но повече от 10% няма да смъкнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от тоя век грубо казано. 2001ва насам. Вярно е че има коли за по 6к. Аз лично на 3 такива попаднах. Обаче по всяка една от тях имаше да се сменят освен задължителните консумативи, още 1 куп неща. Едното е за сметка на другото.

btw доста бягаме от оригиналната идея на темата...

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...