Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мръсната вода трябва да ти е на свободно оттичане, откъде се взе налягане там ? По принцип е на 3/4 .

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мръсната вода трябва да ти е на свободно оттичане, откъде се взе налягане там ? По принцип е на 3/4 .

Не знам честно казано, може и да бъркам че има голямо налягане. Утре ще мина през магазина да видя кви маркучи имат. На тоя може да му е дошло времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батя, Миле си идва с техни си маркучи бре, че налЕгането им е с "турбо". Т'ва сериозно. Забележи за колко време се "празни" (да не ме схванеш погрешно - ВОДИТЕ си изпразва). Извикай си хората от сервиза на Миле да ти я калибрират на място (фрий сървис е, ако не ме лъже паметта) и не я изключвай ПРЕДИ да се извади всичко от нея, че после пак й трябва наливане на акъл. Уред с характер hilezh.gif

Честито и от мен - правилен избор. Забравяш за пералня в следващите 20 години, освен ако не ти писне да я гледаш де zustimm.gif

Де, ако можеше и Скай да прави толкоз лесно избора си... уха... hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми тя си свърши програмата. И всичко си излезе.

Под калибриране да нямаш предвид нивелиране ?

Иначе добра идея да звънна да питам в сервиза за маркучите. Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивелирането си е отделно на ръка. Моята я настройваха от лаптопа 1 час преди да я пуснат - везни, тралала. Питай ги дали и на този модел е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахааа, деа тая космическа пералня. Сигурно пере с ектоплазмени частици.

Турбо, бууст, ала-бала. Софтуерен тунинг, адаптивно окачване. Кому е нужно това? Включваш в контакта и да бачка.

За ектоплазмата:

Ектоплазмата има много и различни астрални приложения. Ектоплазмата може да направи някой невидим и може да бъде използвана за да убие със съответните ритуали. Като се постигне опитност в създаването на тази субстанция, тя може да се повика със силата на волята и да бъде оцветена в специфичен цвая, който хармонизира с прадмета на работа.

Най-честата употреба на ектоплазмата е при медиумите. Тя дава на призованите духове нещо с което да се проявят. Ектоклазмата може да добави значителна сила на създаванитие мислоформи.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нивелирането си е отделно на ръка. Моята я настройваха от лаптопа 1 час преди да я пуснат - везни, тралала. Питай ги дали и на този модел е необходимо.

Странно е, че се налагат такива неща а никъде не е упоменато в упътване или магазин. Ще звънна утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я пуснах все с монтажните болтове и леко и ебах мамата. Ама си работи. Като перла 05 ама работи хаха ужас :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма налягане при мръсната вода, има помпа която изтласква :)/>

Това с лаптопа ме изкефи, а трябва ли да е в движение(работеща) :hilezh:/>

Само да спомена че смятам избора на пералня и сушилня в едно за неудачен :)/>

Успех с избора, а фабричен дефект в маркуча не вярвам да има :blink:/> , по-скоро си виж връзките на канала

П.П. да споммена че освен сервиза на Индезит и компания имат доста други дивотии, например маркуча за мръсна вода е един специфичен с по-голям входящ отвор и се взима само от магазина на Хр.Ботев, понеже само те си ги произвеждат :blink: ...

Макар че един Индезит WIL 85 една ми изкара 8г и накрая електрониката си замина ! при цена от около 450-500 не е никак лошо все пак - или както се казва на късмет e!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звънях в сервиза на miele и магазина откъдето я купих, казаха стандартни маркучи. Така, че вече е факт първото пране. Единствения кусур е, че надписите по нея са на немски. Ама така де, не може всичко да е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледай в пликчето с документи, трябва да има поне 3 стикера с надписи на английски, френски, унгарски.

Поне това беше практиката доскоро.

П.С. Ако няма, зеФса ще трябва да ти принти ПВЦ стикер :hilezh:

ЕДИТ: Абе, ти от къде я купи, техно- нещото си да не би да са прибрали аксесоарите- я ходи ги разръчкай малко- даже БЕКО- тата за по 300 лв идват с маркуч за чиста и за мръсна вода.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам като човек който се занимава с ремонт и монтаж на бяла техника - включително и перални машини , че всички си идват с двата маркуча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога се случва да няма този за чистата, но е изключително рядко. Обикновено е в казана заедно с упътването. Този за мръсната си е на пералнята винаги или поне аз не съм срещал такава без маркуч за мръсната вода или да трябва да се слага допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си ги и двата но им трябваше по метър удължение.

Забравих да кажа, че за настройка /калибровка с лаптоп не се налага освен ако нямаш проблеми. Така ми казаха от сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... да не чакаш да събереш дрехи за цяла пералня

Някой може ли да ми го обясни това нещо! Питам, щото не мога да обясня на моята кобра, по спокоен начин, че немам 20 чифта гащи и 50 чифта чорапи, че да я чакам 5 дена, за да събере за цяла пералня! Какъв е проблема, ако не е пълна скапаната пералня ?

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е ако прането е много малко - понякога не може да се разпредели равномерно при центрофугата и тогава има големи вибрации. Което води до по-бързо износване на лагерите и амортисьорите. Но това е ако е съвсем малко прането. Например ако искаш да изпереш само едни дънки или едно яке. А историята познава и доста фрапантни случаи. Имаше един образ на един кораб като бях - кух, кух ама много кух. Капитана му казал да му изпере възглавницата и оня да вземе да я сложи вътре в пералнята че и на 1200 оборота сложил да се центрофугира. В резултат на което пералнята от силните вибрации се беше разскобила от стената и паднала долу на пода. Водата беше заляла електронния програматор и се беше взривил. Нищо не ставаше от нея. После донесоха нова но на онзи му забраниха да я ползва. То пак добре че капитана беше пич...иначе щяхме да се перем на ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение колко е прането а вида му. Възглавницата е груб случай на дисбаланс.

Всички перални имат "шесто чувство". Т.е. пълнят вода до определено ниво. Да кажем 20см. Ако е празна това са 12л, ако е пълна дрехите попиват и водата е 18л.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълнят вода докато не се сработи системата на скачени съдове. Въздушно резервоарче, тънкото маркуче и пресостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...