Jump to content

Пералня


Recommended Posts

Положението е следното-имаме тази http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09025496 и точно месец след изтичането на гаранцията и, нещо сгъна софтуерно,AEG вече не са толкова големи в очите ми.

Понеже не виждам как можем да и вдъхнем живот, се оглеждам за друга като вече не гледам марката а гаранционният срок(искам машина с макс. гаранция).Това е с 6 г.гаранция http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09053702 никога не съм ползвал техника с тази марка и въпросът ми е дали си заслужава?

п.п.Имам чувството че новата техника е едва ли не с таймер,гаранцията свършва и хоп-сгъва.С фурната за вграждане която е горене случаят беше аналогичен(отново месец след изтичането на гаранцията се смарангяса и тя)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега.от дядото знам,че новитв перални от средния клас са пален боклук.а дядото е в тази гилдия,на майсторите на бялата техника.правилно си се насочил кам по-голямата гаранция,и касмет.питай и при какви условия гаранцията не важи,че оние таргаши са си е....и мамата.те даже тия от техномаркет са като папагали.нищо не разбират и повтарят едно и сащо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аристон , много съм доволен супер тиха пералня. Стоиш срещу нея , гледаш как се върти казана и никакъв шум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал Gorenje (от личен опит, и от съвети на знаещи).

Около 7 години не се е обаждала за нищо, няма и проблеми с резервните части,

ползват широко разпространени и достъпни. От ниския клас (явно не търсиш такава),

BEKO са здрава и надеждна марка. И Electrolux-a не са за изхвърляне...

Виж все пак (понеже сме от Бургас), кой сервиз ти я поддържа гаранционно (има голямо значение!)

На повечето брандове е Ренус, няма да имаш проблеми там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напъни още малко финансите и заложи на това, аз съм с такава от 3 месеца, а майка ми и баща ми вече стана година и нещо, никви драми и грижи по никъв повод. А наще особено я разцепват от пране.

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09033666

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напъни още малко финансите и заложи на това, аз съм с такава от 3 месеца

Батя за три месеца не знам ква пералня ше стрОшиш. Всеки боклучав сандък ше издържи толко.

Аз имам един Wirlpool с 6 години гаранция, ма ако засмуче чорап отивам на 400 лв. ремонт негаранционен.

Тва е истината за мен:

http://www.mcm.bg/?page=collection&ins...5d75df761a87389

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батя за три месеца не знам ква пералня ше стрОшиш. Всеки боклучав сандък ше издържи толко.

Аз имам един Wirlpool с 6 години гаранция, ма ако засмуче чорап отивам на 400 лв. ремонт негаранционен.

Тва е истината за мен:

http://www.mcm.bg/?page=collection&ins...5d75df761a87389

Аз не, но майка ми и баща ми едно Зануси за 2 години му дръпнАха тока, а за ся Електролукса година и половина не дава никви признаци на умора. Щот кат казвам че го сцепват от пране, начи говориме за яката раЛта, баща ми кат си дое отпуска с 11 сака дрехи има рънове от по 3-4 дена пране нон стоп, буквално.

Опа ся видях и линка дет си дал, е и на мен ми бЕха фаворити, докат не им видях прайслистата..............

Редактирано от KYPO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mcm.bg/ но цените са сериозни

наистина Миеле е марката ама и цената си е като за сериозна марк. Аз до преди два месеца джитках с една пералня ЗЕРОВАТ която издържа 11 или 12 години. В момента съм заложил пак на същата марка дано да е пак толкова издръжлива.

Ето ТОВА купих и за сега се справя добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пералня е ценно да НЯМА дисплей. Минимум електроника по възможност.

Класовете нямат значение - харчи малко ако не перете на 90 градуса.

Килограмите са въпрос на нужди. Оборотите над 900 са ненужни.

Жена ми пере почти всеки ден на един Електролукс на 40 градуса с прах за цветно пране само. Сметката за тока е 2-3лв./месец

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батя за три месеца не знам ква пералня ше стрОшиш. Всеки боклучав сандък ше издържи толко.

Аз имам един Wirlpool с 6 години гаранция, ма ако засмуче чорап отивам на 400 лв. ремонт негаранционен.

Това с чорапа не го разбрах,за същия Wirlpool от моя линк ли става въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях в Електра на Бъкстон и базовата пералня на Миле модел 5800 е 2200 лв. ;):steinigung:

Другата супермарка е Bauknecht!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам наблюдения върху марката LG преди 3 години купихме една 7 кг не знам колко ток консумира и никога не съм се интересувал, но щом жената е доволна нямам забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Miele е правилната марка :)

Май и беше около 10г. гаранцията.

Казана, както и повечето части са от неръждаема стомана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях в Електра на Бъкстон и базовата пералня на Миле модел 5800 е 2200 лв. :):hilezh:

Другата супермарка е Bauknecht!

Според мен няма смисъл от толкова пари. За тез пари може човек да си купи 3 или 4 перални среден клас които ще му изкарат към 30 години а на дали миелето ще работи 30 години. Аз мойта като я купувах имаше 3 години гаранция а има някой с по 5 години. за тез пари това си е 15 години уред в гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Miele е правилната марка :rolleyes:

Май и беше около 10г. гаранцията.

Казана, както и повечето части са от неръждаема стомана.

Да така е вече всичко правят от караборан, карботех или дурапроп все едни и същи пластмасови лайна. Не знам колко са устойчиви предимството и е че по пластмасата не се захваща котлен камък а мойта стара зероват беше с казан от неръждаема стомана и изкара 12 години е верно никога не е прала на повече от 40 градуса и нагревателят беше като нов - сив та сив както са го поставили от завода, само мисля че от прахта за пране бяха се образували някакви си топченца приличащи по цвят и големина на не много едра мозайка. Поради това, че софийската вода не е варовита но си е много тинясала по самият казан беше се налепило едно като лепкава слуз (нещо много лепкаво и мазно) по което бяха се полепили тези камъчета като мозайка които са доста твърди и от тази комбинация беше се получило нещо като абразивна каша с голями размери на абразивните частици и беше прояло кръстачката която държи барабана в резултат на което при последната и центрофуга в живота и издрънча доста силно и започна да трака. Като я разглобих всичко беше мазало и хайде за нова да ама тази вече е с пластмасов казан дали ще издържи пак 12 години само един Господ знае. Така че ако не ти се хвърлят повече от 1000 лева за пералня мяткай се на нещо и си сФиркай - колко ще изкара си е чиста проба късмет. Отрицателни отзиви съм чувал за самсунга та моят съвет е да не взимаш такава и послушай съвета на колегата колко по малко електроника толкова по добре аз даже търсех пак да е с механичен програматор ама вече май няма такива. Гледай вратичката да може да се отваря на 180 градуса, пантата и да е надеждна тоест да не се люля като паднала врата на кошара защото има и такива гванати са на една малка точка в средата и са токова неустойчиви че имах чувството, че след трретото отваряне ще се счупи. Гледай по възможност отвора за прането да е по-голям и изнесен на горе както са на канди зероват и доста други марки. По възможност гледай да е за по-голям капацитет сухо пране. Мойта е за 6 кг но имаше за по 7, 8 и 9 кг сухо пране което ме кара на мисълта, че са доста подсилени от вътре. Аз заложих пак на зероват защото старата ми беше такава но съм чувал добри отзиви за горение, уарпул не са лоши канди също. Зероват са някакво обединение на КАНДИ и ХОВЕР. Така че на какво да се метнеш все тая. Италиянците са си от край време майстори на тази техника както и немците не им отстъпват.

П.п. Ако ти трябва да си переш само мръсните дрехи след ремонт или рубашките на село това ще ти свърши чудна работа - побира много и малко!!!

pic158.jpg

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в повечето отговори в темета са пуснати доста линкове с професионална техника...за вкъщи няма смисъл .. от 1 година съм с това http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09052947 и сме много доволни вкъщи. Но от единия от управителите на Технополис знам, че ELECTROLUX са доста стабилни, шефовете са с такива :hilezh: и то от този ценови клас 600-700 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонев,

Остави хората сами да решат кое и как има смисъл.

"Шефовете" на технополис ги остави да ти говорят. Трябва да си продават стоката все пак. Какво е технополис всъщност? Мерило някакво ли? Щото там се продава и NEO.

Мога да заложа , че всичките "шефове" на технополис са обзаведени с NEO и се спукват да се хвалят как им върши работа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Candy колега това е марката.

В Технополиса ги има оборотити трябва да са 1000 за да са ти полу сухи дрехите.

Сегашната за 14 години само еди ремък...следващата пак ще е Candy но гадината не се предава за да я сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другата супермарка е Bauknecht!

Слушай Коко той знае за какво говори. :flipoff:

С Bauknecht съм от 5 години и съм сташно доволен.

http://mieleservis.net/content/view/12/26/ Все пак пгледни и тези,втора употреа са но и с 2гд. гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бонев,

Остави хората сами да решат кое и как има смисъл.

"Шефовете" на технополис ги остави да ти говорят. Трябва да си продават стоката все пак. Какво е технополис всъщност? Мерило някакво ли? Щото там се продава и NEO.

Мога да заложа , че всичките "шефове" на технополис са обзаведени с NEO и се спукват да се хвалят как им върши работа...

Давам си мнението... а колкото до шеговете на технополис...от там мнението съм го получил като приятел, а не като клиент ! друг е въпроса какво е технополис ... мисля, че е верига хипермаркети за техника...една от двете водещи и аз съм им се доверявал много пъти... аз изказвам моето мнение на колегите.. ако не те устройва си е твой проблема....виждам, че колегата се е насочил в тази насока- Технополис,Техномаркет... нека човека събира мнения и ще си реши кое му е най-изгодно :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пералня, каква ?

Вальо,

препоръчвам ти тая:

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09025329

Има си всичко, като функции, в момента е на "промоция" а и е с 5г. гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...