Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено дизелово гориво?



Recommended Posts

  • Отговори 280
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И още един върпрос. Ромпетрол обикновен дизел ли предлагат само? По-добър е от другите обикновени дизели или просто е най-добрият дизел?

А сега де?

От моите проби най-добре върви с V-power и същевременно най-малко харчи. Това в пряк двубой с на OMV нафтата (премиум).

Ама ако сипя дизела на Ромпетрол може ли да се мери с V-power ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вчера сипах на Ромпетрол в Варна,но май тези са франчайзер щото отгоре на касовата пише : Бени** ЕООД булстат някакъв и адрес, а от долу пише Ромпетрол и бул Цар Освободител....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На бензиностанциите на ромпетрол има само Efix дизел,който е като V-power но на цената на обик. дизел.

Колега... ти от къде ги знаеш тези неща викаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за нафтата , казват че имало голямо значение от къде зареждаш , но честно казано за бензина няма как да прецениш , кой е по-добър , колкото и да си познаваш колата . Супер трудно е да приравниш всички условия за да кажеш за разхода например ... За вървежа - може и да има минимална разлика , която в най-добри случай ще я усетиш със маломощна кола , при която се забелязва и най-малката промяна във вървежа . . .

Лошото е и че медиите са ни слаби - освен прословутия тест при който на -13 само нафтата на ОМВ остана в течно състояние , аз не знам друго да са мерили и оповестявали , пък камоли правили тест на горивата . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе вчера сипах на Ромпетрол в Варна,но май тези са франчайзер щото отгоре на касовата пише : Бени** ЕООД булстат някакъв и адрес, а от долу пише Ромпетрол и бул Цар Освободител....

Бенита ЕООД са на бул. Цар Освободител 177, а другата на Ромпетрол е на бул. Цар Освободител 182А (според сайта)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му казах на колегата да зареди от другата тоест тази над метро,но той явно е попаднал първо на тази Бенита :hilezh:

Има и трета която не е посочена в сайта на ромпетрол за Варна и се намира долу на крайезерния път близо до "Топливо" и пак е франчайз!

Редактирано от dimibike
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол.

Абе така като пишем и гласуваме, някой дава ли си сметка, че за да отговориш кое е най-доброто дизелово гориво трябва да си ги пробвал всичките, при това многократно. Тук в анкетата мисля се получава, кой къде зарежда.

Аз поне така гласувах. Имам доста добри наблюдения на нафтата на ОМВ и тази на Шел и от по-скъпата им. От Еко и Лукойл само по веднъж съм зареждал, като даже от Лукойл по принуда.

Някой пробвал ли е всичките изброени и пак ли отговорът е Ромпетрол????

Щом толкова хора отговарят Ромпетрол, сигурно има нещо вярно в това. Аз също зареждам там, точно заради отзиви на доста хора. Иначе от доста години карам само дизелови коли и знам какъв проблем става особено зимно време да зъкъсаш заради лоша нафта. Заради такъв проблем Шел ме загубиха за клиент окончателно преди около 10 години. От тогава несъм стъпвала там, въпреки че е възможно и да са подобрили качеството, но как да пробвам? Неискам отново да имам ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам само на ОМВ и ЕКО вече почти година,на Лукойл само веднъж.Това което мога да твърдя със сигурност е,че когато заредя от ЕКО карам повече километри (сега за 10-15 става дума) не е много но е нещо,в резултат на което последните 2-3 месеца само на ЕКО зареждам.Имам приятел с газ и той също кара повече когато сипва на ЕКО.Комшията от дизел мина на бензин и казва че от ЕКО или ОМВ няма разлика в бензина.Принципно нямам много доверие на станции от рода на Ромпетрол,но общото мнение е меродавно,така че ще я пробвам ако имам път и ми се налага да заредя.На Шел не слизам и до тоалетна даже(лично мнение няма да ви досаждам).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един върпрос. Ромпетрол обикновен дизел ли предлагат само? По-добър е от другите обикновени дизели или просто е най-добрият дизел?

А сега де?

От моите проби най-добре върви с V-power и същевременно най-малко харчи. Това в пряк двубой с на OMV нафтата (премиум).

Ама ако сипя дизела на Ромпетрол може ли да се мери с V-power ?

Да сравняваш Шел България с Ромпетрол е все едно да сравняваш Жигула с Фиата - неин прототип. Просто едното е нещо обикновено и истинско. Другото е нещо като обикновено менте. Аз досега не съм чул някой да е заредил на Ромпетрол, било нафта, било бензин, а след това да не се е връщал винаги там. Когато има нещо, което се доближава до европейските стандарти за качество, на конкурентна цена, няма защо да избирам друго. А колкото и добавки, етаноли, подобрители и илачи да наблъскат Шел, и то не с цел доближаване до стандарта, а повишаване на цената, никога няма да се доближат до стандарта, който налагат румънците. Още повече, че в Шел така лъжат с количествата, че не знам как досега още не са ги затворили... Т'ва е възможно най-гнусната за мен бензиностанция, с некво бледо подобие на стандартно гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата monz.По темата мога да добавя,че за 60 хил км. съм изпробвал всички по-известни вериги бензиностанции,като извода ми за момента е,че със Ви Пауър дизела колата върви най-много.Ромпетрол като вървеж е на второ място.Разхода е еднакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му казах на колегата да зареди от другата тоест тази над метро,но той явно е попаднал първо на тази Бенита :)

Има и трета която не е посочена в сайта на ромпетрол за Варна и се намира долу на крайезерния път близо до "Топливо" и пак е франчайз!

Тази ми попадна и реших да пробвам! :steinigung: Иначе това бул. Цар Освободител 182А като го постна в гугъл мапс ми излиза горе долу около центъра и малко ми се стори странно :rotcol: ,но ще разбера къде е метрото в Варна и ще се ориентирам след още 50км да посетя тази :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги със сигурност ще направя следващото зареждане на въпросната Ромпетрол, защото ми е много интересно да видя дали наистина е толкова осезаема разликата, а що се отнася до Шел аз лично съм я отписал тази бензиностанция отдавна и не смятам да правя каквито и да е експерименти с нея! :rotcol:

п.п.: А за колегата monz ... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравиш после да кажеш,че и на мене ми стана любопитно,а днеска заредих и няма как сега.

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравиш после да кажеш,че и на мене ми стана любопитно,а днеска заредих и няма как сега.

Непременно ще пиша какъв е резултата и какво мисля, но това най-вероятно ще стане другата седмица, защото сега имам още около 15л до зареждане освен ако не изникне нещо друго! :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заговорих се с комшията на тази тема и вижте какво написа той(кара 318и):

"Заредих по задължение че бях на изпарения от един Шел в сухата река.Секи път слагам за 30 лв и минавам 100-115км,този път минах 135.Викам "Я",заредих после на този нашия долу и минах 90км".

Аз отдавна съм чувал че има значение и от кой обект зареждаш ама......,та може да е като продължение на темата,ако някой зарежда постоянно някъде и е доволен или обратното да каже.Аз например ви казвам от Шел Красна поляна недейте да сипвате,и от двата.Чувал съм добри отзиви за онзи към орион от люлинския тунел след ОМВ дясно и към орион.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз например ви казвам от Шел Красна поляна недейте да сипвате,и от двата.Чувал съм добри отзиви за онзи към орион от люлинския тунел след ОМВ дясно и към орион.

Аз основно там зареждам вече към 2 години. Оплаквания никакви. Нито от невървеж, нито от разход, нищо. Доволен съм.

Ще направя един тест на нафтата на Ромпетрол и ще видя как се представя спрямо шелската.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както се махнах от Шела на Бели Брези и минах към обновения на околовръса до Черни Връх съм супер доволен.

Едно че цистерните са изчистени и второ няма вече отклонения в разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес на бензиностанция Лукойл видях колонка 2 запечатана и 2-3 ма се опитват да отпушат пистолета за нафтата... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отностно разхода ми се струва, че когато зареждам на Еко карам малко повече километри - може и да се заблуждавам, но по-скоро е така! Сега бях заредил (47/8л) от Лукойл и съм минал точно 600км, а стрелката на горивото е по средата между 1/4 и 2/4 (малко объркано стана) :hilezh:

п.п.: Почти на всяко пълнене до горе (без последното) слагам от добавката на Sonax за дизели, но едва ли това дава някъкво сериозно отражение на каквото и да е било! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз основно там зареждам вече към 2 години. Оплаквания никакви. Нито от невървеж, нито от разход, нищо. Доволен съм.

Забравих да уточня че препоръката е за бензин.Извинявайте за подвеждането

Отностно разхода ми се струва, че когато зареждам на Еко карам малко повече километри - може и да се заблуждавам, но по-скоро е така! Сега бях заредил (47/8л) от Лукойл и съм минал точно 600км, а стрелката на горивото е по средата между 1/4 и 2/4 (малко объркано стана) :hilezh:

Не ти се струва така е.И аз карам най-много километри с ЕКО,както казах колегата е с газ и той по същия начин като сипе на ЕКО и минава повече.

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи с ЕКО карам повече, но с ОМВ върви по-добре. Миналата седмица останах без капка нафта на Ботевгредско и сипах някаква нефта на някаква измислена бензиностанция от колоно ТИР-ДИЗЕЛ. Сипах за 20 кинта. Резултат - все едно се качих на Делта Интеграле ево4.Минус - сутринта върте един час да запали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...