Jump to content

Искам да попитам за алтернативно дизелово гориво


Kompresor

Recommended Posts

За начало колата ми е ауди 80 б2 1,6 тд, на над 1 млн км.Четох, че хората ползват съотношение олио/дизел 70/30 за лятото, а аз слагам само олио!Зимата карам само на дизел, като има данни, че за зимния сезон е 30/70 олио/дизел!

Разходът ми на дизел варира от 5 до 7 литра на 100 км, а на олио никога не съм го засичал! :hilezh: А и я оставям да тропа без да я газя. :flehan: Но повече от 7,5/8 литра няма начин да е при всички положения!

Проблеми (ако може да се каже така) около поддръжката са няколко:първо като се кара само на олио пали по трудно и понякога като паднат много температурите се налага запалване с дърпане!Но при летните жеги нямам никакви проблеми!Старите гумени маркучи трябва да се подменят, защото олиото има свойство да ги разгражда!Помпата ми има леки наченки на протичане-омазнява се, но не съм сигурен, че е от олиото или от милионите километри, а и може да си е така от много време.Моторът не е мит от 3-4 години!Предполагам ако ги подменя ще изкара още 500-600 хилки... :gruebel: Иначе колата не чувства никаква разлика откъм вървеж с двете горива!

Олиото го прецеждам през дънков плат и директно в резервоара!

Филтърът се сменя след като се минат 500 км на олио, защото мазнината е отлепва мръсотиите от резервоара и ги качва към помпата!После като се подмени си караш спокоен, знаейки, че резервоарът е чист! :hilezh:

Чакам я да умре тази кола и вероятно ще си купя б4 1,9 тди за работна машина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А олио откъде вземаш? Прясно или преработено? (баси как попитах)

Между другото има едно филмче в Замунда за някъв, който прави биодизел.

Отделя глицерина от олиото със сода каустик и метанол.

Не изглежда сложно и може да се направи в домашни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олио взимам от кръчмата!Биодизел също може да се прави, но не ми се занимава, а и лошо мирише дейността с преваряването и смесването!Но мързелът е най-големия проблем на операцията! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Дали има някакви ароматизатори, които се наливат в резервоара за по-добър мириз?! :hilezh:

Пуснали са ароматизатор "нафта" на 2.70лв/л. Слагаш и о, чудо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-бързо се филтрира, но не по-добре!Като е студено олиото повече каша(глицерин, мазнини и тн) се задържа във филтъра! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да попитам хората с олиова система за изхода от клапана обратното горива към резервоара с олиото ли го пускат или обратно на филтъра с тройник?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз малко!

С 1 приятел направихме фиеста 1.8д на 100% олио. Купихме 1 радиаторче за парно, маркучи и 1 тенекия от мед игра малко дрелката тук там за дупчене, взе ми стария горивен филтър сложи го на олиовата система и така. Сега си подгрява олиото на 90 градуса като загрее колата и объща на олио ръчно, но скоро ще стане с клапан като при газовите :) Това е много подходящо за дълъг път, но в зимни условия докато загрее колата не е оферта :) Иначе някак си 5 лева на 100 километра е много приятно, особено когато се минава покрай бензиностанцията и виждаш 2.70 :rolleyes: Сега ще се прави и Аудито самоче както си му е реда фиестата беше тестова и вече около 2 000 км има бръмнати на олио. Като вървеж каза, че има минимални загуби, но аз като се возих не усетих разлика и мисля, че по-скоро си въобразява. Другото разхода е с около 1 литър повече от нафта сиреч 5.5-6 извън градско и около 8-10 олио градско, което цената е смешно :zustimm:

Да попитам хората с олиова система за изхода от клапана обратното горива към резервоара с олиото ли го пускат или обратно на филтъра с тройник?

Ние сме го направили излишното олио да си го връща при другото, тъй като да един вид така пак си се подгрява :)

Както и колегата по-горе спомена лятото даже не е и нужна система яко в резервоара и си ти :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Значи казвате че 1.6 турбодизел интеркулер става да се кара със 50 на 50 нафта и олио ? Олиото не пречи ли когато колата има турбина ? Или чист или турбо не е от значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,ами ако си наливам направо чисто олио от магазина на дизел без турбо(1.9 SDI) сигурно няма да има никакви последствия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олиото струва над 3лв литъра в БГ, нафтата е все още под 3лв литъра, какъв е смисъла ? Във Великобритания да не би олиото да е по евтино от дизелЯ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи първото което е,олиото е повече от 2 пъти по-евтино от дизела... Второто,дизела няма турбо и кулер... Имам едно приятелче той кара пежо дизел произведено 1998-а и на месец с неговото каране спестява по едно такова пежо всеки месец,но го кара от 2 месеца така и вече бучи като трактор... :hilezh: При мен ситуацията е същата,ако пробвам и колата устиска за няколко месеца с спестените пари мога да си купя барака 2005-а да речем,вместо сегашната от 2000-та,затова се и замислям... От друга гледна точка обаче,ако помпата се скапе след няколко дни и протече,което според мен е много вероятен вариант,поради вискозитета на олиото,трябва да хвърля цялата кола,понеже е стара и времето изгубено и труда по нея и парите няма да бъдат оправдани,обаче от цялата работа ще загубя една кола. :rolleyes:

Редактирано от Lion_Heart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега че направо си купи бараката от 2005 година, какво ще се тормозиш и чудиш :D, не се обиждай майтапя се. Но както ти казваш ако наистина за 2 месеца може да избиеш такава кола, от спестеното гориво, дори и да се скапе помпата, няма ли да е по изгодно да я оправиш, сега нали има такива уплътнения дето издържат на био горива, и мисля че пак ще ти е изгодно, и ще може да продължаваш да я караш, докато не събереш за по нова барака. Но всичко това са мои предположения, основани на вашите коментари. Преди време гледах една тема, в която единия от колегите обясняваше че си кара дизеловата кола на чист керосин, не знам си колко хиляди километра и не е стопил двигателя, пак са за едно олио, предполагам тия железни 1.9 дизелчета ще изкрета бая време. Виж има ли връзка когато колата се движи на олио или био гориво с по голям процент растително съотношение, да почне да харчи и от маслото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...