Jump to content

Подбор и комплектовка на компоненти на ГИ за 1.8T AEB


Recommended Posts

Положението е следното, понеже съм от хората дето много трудно (да не кажа невъзможно) си дават колата в сервиз. ще имам нужда от помощ съвети и напътствия при избора на компоненти за ГИ, който мисля сам да монтирам на AEB мотор. Колата има монтирана бутилка, зареждачка и тръба на ф6 до моторния отсег. Понеже мотора е без чип и поне в началото ще се кара така мисля да използвам ф6 тръбата и да не бързам да я подменям с ф8.

Ето какви компоненти съм избрал, а от вас очаквам да кажете дали съм направил добър избор:

1.Изпарител MAGIC 250HP

2.Компютър за газов инжекцион FOBOS 1

3.Инжекторна рейка RAIL NAVAJO

4.Кабелаж за газов инжекцион FOBOS 1

5.Превключвател газ/бензин FOBOS

6.Комбиниран сензор за налягане М.А.Р. и температура 12V Compact

7.Филтър за газова фаза AUTOGAS FILTER

8.Комуникационен кабел за FOBOS EasyGasGreen, Gascontrol и VENDO GAS USB

9.Дюза всмукателен колектор  Тук ако се наложи бих могъл да си изработя дюзи с нужната форма и размери.

Газов клапан имам Landi Renzo, имам и един нов BRC и двата на ф6, мисля да използвам един от тях.

Газовата бутилка е тороидална на мястото на резервната гума, има сонда, която е без ел. клапан. Трябва ли да я сменя или мога и нея да си я ползвам.

Интересува ме какви са особеностите и с какво трябва да се съобразя при разпробиването на колектора за газовите дюзи. Колектора задължително ще се пробива след като се свали. Може ли дюзите да бъдат от долната страна на рънърите за да не се виждат?(мисля и рейката да монтирам под колектора за по прегледно) на какво разстояние трябва да са от челата на рънърите и под какъв ъгъл спрямо потока на въздуха? Трябва ли и колко да се подават газовите дюзи в рънърите? Някакво оформяне на върховете на дюзите след като се навият?

Как седи въпроса със спирането на бензиновите инжектори? Не ми се режат букси от оригиналната инсталация на колата... някакви преходни букси... какви са вариантие?

Някакви особености и подробности при окабеляването? Дали към газовия комп и кабелажа има някакви схеми и упътвания, кое къде се свързва?

Ако пропускам някакви чаркове, които ще са ми нужни от системата моля да ги допълните към горния списък от 9 точки.

Благодаря предварително на всеки, който окаже съдействие! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 276
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Потърси адапрети за дюзите за да не се налага дупчене, а монтажа- демонтажа е елементарен



5ae74cbb456197d695e0b855f203c680.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сайта на FOBOS мисля, че предлагат и адаптери за дюзите, но не ми допада идеята защото предполагам, че като се измести инжектора с близо 20мм нагоре впръскването и образуването на гориво-въздушната смес на бензин ще се наруши. Аз и за това мисля да дупча рънарите от долната страна за да не се вижда.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал оплаквания, а доста хора са го направили по този начин.
Ако обърнеш внимание, адаптера е доста широк, а изместването на бензиновата дюза не е толкова голямо.
Нали ще караш на бензин до достигане на температура за превкл, а в този случай няма да усещаш такава разлика. Колата ще е студена и няма да я караш на прекъсвач...
Лично бих избрал такъв вариант, който минимално променя оригиналната система. Ако трябва да сме точни... дори, само с едното дупчене на колектора ще се наруши "баланса".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че на повечето от въпросите успях да си отговоря след по-обстойно разцъкване на сайта на FOBOS. Там са качени достатъчно подробни схеми за монтажа и окабеляването. Имат и подробна инструкция за инсталиране и работа със софтуера за настройка и диагностика на системата.

Остава въпроса дали съм подбрал правилните чаркове и ще работят ли добре заедно монтирани на тръца. Кажете плюсове и минуси на изпарителя, рейката и компютъра. Те като, че ли са най-важните компоненти, с които не трябва да правя компромис!

    За дюзите все още си мисля, че монтирането им от долната страна ще е по-добре и няма да се вижда почти нищо. Само искам да знам подробности около пробиването, разстояния, наклони и други особености ако има такива. Иначе наистина през повечето време колата ще се кара на газ, а на бензин ще работи до като вдигне нужната температура за да превключи на газ, но гаранция, че ще има моменти, в които ще ми се разтрива и на бензинец! ;) За това не ми се пипа по инжекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези инжектори ли имаш предвид? Тепърва навлизам в материята и не съм запознат с предимствата и недостатъците на отделните компоненти. Ако може обяснявай по-подробно защо примерно е по-добре да избера тези пред други инжектори? Какво да им гледам при избора?

Какъв е този АГИС компютър? Има ли достъпни кабели за диагностика? Има ли достъпен софт с подробно упътване за инсталация и настройки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислил ли си за обслужване на газовите инжектори. Мъркучите се цепят на няколко години и ако са отдолу,няма ли да ти е трудно "обслужването". Отделно наскоро имах проблем със запушен газов инжектор от нашата "качествена" газ ,беше влязъл боклук и филма  стана много готин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не помислиш за АГИС компютър и баракуда инжектори?

Мда ,за цена качество са доста добре. Реплика на Кейхин са и то сполучлива.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужванто не ме притеснява, все пак аз ще си ги монтирам и ще гледам да е така, че да не трябва да се разглобява половината кола за да стигна до инжекторите. А и дори да се налага всяка година да се сваля рейката за профилактика, няма да ми е проблем свалянето.

 

Този ли е компа, който препоръчвате? Описанието му е доста обещаващо, но цената му е двойна от тази на FOBOS1. Струва ли си разликата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да се занимаваш с този Агис(безпочвено скъпа система),сложи си Фобос-а,но го окомплектовай с редуктор Томасето Антартик и рейка Apis...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tomasetto ANTARTIC

Този ли? Доста сериозна мощност покрива!

 

Apis Snap

Това ли е рейката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок де, само да обясниш за какво му е изпарител за 300к.с. и инжектори за 180 ?

П.с.# към vaninio

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега поне съм на 100% за избора на комп, който ще си стане FOBOS 1

За рейката клоня към Баракуда, която гледам ТУК описват като бърза рейка, осигуряваща мощност до 50к.с. на цилиндър. От там може би следва, че няма да има нужда от много мощен изпарител. Ако пък изпарителя осигурява до 300к.с. проблем ли ще е, че ще има по-голям запас от мощност?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само плюс ще ти е. Това рейтване с конете е залъгващо. Гледай дали ще може да поддържа стабилно налягане във всички режими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тръца проблема с изпарителя идва че той като всеки турбо мотор иска в определени къси моменти огромно (на фона на останалото време) количество гориво. Затова тръц с само 150 коня се боде изпарител за поне 250 (говоря за стандартни а не за турбо). 

 

Моя съвет е да си вземеш Баракуди (изпробвани са и работят добре), Фобоса не е тайна за никого и можеш да намериш лесно помощ ако нещо не си донастроил. И за изпаритела бих забучил поне Меджик за 350 коня или някой подобен. Утре ще боднеш чипа и се почва филма. Също така слагай още сега 8 мм тръба и си вземи нова евросонда истинска с повишен дебит. Всяко тясно място се озъбва при пълно натоварване на мотора. Това обаче ако искаш да имаш целия работен диапазно на мотора изцяло на газ. Ако не ти се инвестират кинти, правиш колата с по-евтини елементи и режимите в които не и достига гориво минава изцяло на бензин и толкова (че дали не можеше и комбинирано даже).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че в електронния магазин на Фобос няма изпарител Меджик до 350 коня. Има Меджик до 450 коня. Да вземам направо него? Пък освен чипС ще мога и спокойно да бодна една К04-015-ка без да има ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди бяха два тип Меджик до 250 и до 350 коня, явно има някакви промени. Само че нека се изкажат и други дали държи стабилно налягане и температура като се по натовари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва с тези огромните изпарители , до колкото си спомням имаше някаква драма в наляганията , които пречат на прецизната работа и за това монтират понякога 2 по-малки...Някой с 2.7Т на газ би бил полезен в случая да сподели опит .

 За инжектори, Hana  също са подобни на баракудите, а последните имат и по-мощна серия , но не знам дали се продават в БГ...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще изкажа едно положително мнение за баракудата, смятам че за цената си от 40лв/бр нямат еквивалент. Освен това са супер безшумни с този реил и в съседния квартал ще те разберат, че си на газ. Тръбата мятай направо на 8мм. Няма смисъл да правиш гимнастики, ще ти трябва друга сонда и клапан за 8мм. Има бройки меджик с пад в налягането, имай го в предвид. Агиса правилно си го зачеркнал, аз съм с такъв и обмислям да го сменя с фобос 1...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално мисля да спестя от тръбата, клапана и сондата. Ще използвам тези, които имам налични. Че иначе може да не се събера в бюджета.

Рейката и компа са ясни, дайте още насоки за изпарителя, че нещо се обърках за него. Хем е хубаво да е по-голям за да има запас от мощност, но пък от друга страна се явяват някакви драми с налягането и не е добре да е много голям?!!! Този Tomasetto ANTARTIC има ли ядове с пад в налягането? Ако е ОК направо да вземам него и да се приключва с дилемите?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За инжектори, Hana  също са подобни на баракудите, а последните имат и по-мощна серия , но не знам дали се продават в БГ...

Ето ТУК предлагат инжектори HANA, но цената им е доста висока, а параметрите са една идея по-зле от на BARRACUDA-та, а именно времето на отваряне при HANA e <3ms, на BARRACUDA E <1.9ms. Това са близо 37% разлика и като сложим разликата в центата избора е ясен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-мощните изпарители , са Романо, Меджик, КМЕ Голд и по-евтината му алтернатива(копие) Атикер, за които знам, че се държат добре. Cvetan83  мисля беше с Арктик, може да го питаш за впечатления, до колкото си спомням и той решаваше някакви драми с него...При всички "големи"  по принцип входа е за 8мм .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...