Jump to content

Разходи A8\S8 D2


kotzeto

Recommended Posts

Колеги, моля тези, които имат или са имали такава кола да споделят колко им струва годишно удоволствието да я карат. Става дума за застраховки, обслужване, смяна ма масла, филтри и др консумативи, разни дребни ремонти и т.н. Става дума за нормални ремонти по ходова част, спирачки, някое реле, бенз помпа или нещо такова. Не говорим за износен алуминиев блок, счупени скорости и други такива, които се случват веднъж докато караш колата...евнтуално. Ще помоля да вземат отнощение само хора, които са наясно и могат да кажат точни цифри, защото възникна спор относно рзаходите по този автомобил и искам да разбера каква е истината. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На година около 45000км

Данък 380лв; 

Гражданска 240лв

Масло и филтри Репсол 260лв на смяна

Накладки предни и задни Ате 540лв

Окачване рециклиране на носачи изкарва около 50000км без никакви проблеми- 580лв с труда

Всичко около 2000лв , но това е за посочения пробег , а и аз си карам доста бързо по принцип което предполага по-голямо износване на ходова част и накладки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Михаил е направил доста точна сметка! Ще добавя примерно бензинова помпа по спомен около 280 лв. Смяна на ангренажни ремъци и ролки, водна помпа, термостат, обтегачи - около 1000 лв с труда, скоростна кутия до 3000 лв за основен ремонт и така.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за моита за около година съм дал над 10 хиляди,и то без да правя никакви скъпи ремонти.Тва е за всичко което съм дал за нея(без горивото).Данъци,такси,застраховки ,гуми,джанти, некви датчици,обслужване на двигателя , ходовата част и такива разни неща.

Кеф цена нЕма! А тази кола ми носеше голям кеф,пак бих ги похарчил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тези 10000 като хледам някъде към 5-6000 са първоначални разходи след закупуване, а не някакви текущи. Гуми, джанти, обслужване на двг и ходова част не се правят вс година при нормални условия на експлоатация.

Редактирано от kotzeto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, никой ли не може да вземе отношение? Гледам, че в раздела какво ауди да си купя, когато някой пита за S8 веднага има 2357853 мнения как подръжката му била много скъпа, а тук пълно мълчание....хайде по-активно, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако приемем, че купуваш изхвърлена кола на около 700-900 000 км / това са 80% от случаите/ големият разход е в първаночалното стягане на колата. 

 

Първоначалните примерно са:

 

Ремъци и масла - 1000-1200 лв

Газова - 1700-2000 лв

Спирачки - 500 лв

Други - 500 лв.

Бензинова помпа - 300 лв

Дебитомер - 100 - 300 лв

От моргата ступени или липсващи елементи по колата - 100 лв

 

 

След това имаш годишно при 15-20 000 км пробег.

 

Данък  400 лв. 

Каско 400-600 лв

Гуми - 300-400 лв / много зависи дали ще купуваш нови или втора ръка и на какъв цолаж/

Масла и филтри - 250-300 лв

Други - 500 лв

 

Около 2400 лв или по 200 лв на месец. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Над 4000 лв. ми струва 1 година поддръжка на година и 10 000 км./ пробег. Това сам ти сметнал само регулярното влизане в бокс-а без ремъци/кутии/гуми.

Това което при всяка една кола се прави. Просто частите са по-скъпи, ремонтите на тея коли са повечко, цените по ремонт също дебели. За сведение всички части съм ги купувам с 30% отстъпка.

И на приказки от рода каско 200-300лв. просто не ми се коментира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето каско е 250 лева, данъкът ми е 250 лева, винетката ми е 67 лева, маслото със смяната ми е 150 лева. Гражданската ми е 250 лева. Бензинът на месец ми е 200 лева, гумите са ми до тук по 36 лева на месец, когато си купих колата преди три години си купих и нови гуми за 1400 лв. За тия три години не съм дал повече от 300 лева за единичен ремонт и то два път - когато си сменях предните накладки и дискове, и когато си смених бензиновата помпа! 

 

С месеци не пипам нищо по колата, защото си върви! Но, колеги, всичко е на късмет. Когато я купих - и заради това я купих, беше точно след пълно обслужване, Сменени бяха ангренажните ремъци и беше сменена и скоростната кутия. А и един термостат съм сменял - 75 кинта, и задни накладки - 100 кинта. Сигурно има и други дребни неща но не мога да се сетя, ааа акумулатора е все още този с който съм я купил!!!! Даже и аз не мога да повярвам, че е така! Обаче е гаражна.

Всичко е относително, а при старите коли е и на късмет! :) Ето например онзи ден ме тресна един таксиметров шофьор и ми остърга почти цялата лява страна! И сега си търся бояджия и тенекеджия да ми я пръсне, че ме дразни! Някой да има човек под ръка?

И да ви кажа, случи се чудо!Няма такава компания! Имам каско в Булстрад и отидох да ми огледат щетата, заведоха я! Това беше в сряда. В петък по сметката бяха превели парите от щетата. Нямам друг такъl случай - застраховател да плати в рамките на 48 часа! Изумен съм! Това не може да бъде! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото и да се сдържаш, няма как да не ти е интересно. Маслото е WOLF - 5Х40 пълна синтетика. А каското е върху 5 хиляди лева - 250 лева. Така добре ли? Да допълня само, за да ти стане още по интересно - колата не харчи повече от 500 грама на 15 хил. км. Та такива работи...както писах по-горе, въпрос и на късмет! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...