Jump to content

От Автомат към Ръчка


Quattro 1691

Recommended Posts

Колеги искам да премина към 6-степенна предавателна кутия.Колата е А6 2.5 TDI 180hp.Искам да попитам освен педали,скорости,лостов механизъм,маховик,съединител,двете помпи друго ще ми трябва ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се за кардан. На аудитата не знам но на повечето коли автомата е с по -дълъг корпус и съответно кардана е по- къс и обратното с ръчка кардана е по-дълъг... Диференциалите са с различни предавателни числа....което може доста да ти промени поведението на колата...

Иначе си заслужава аз го направих на 3.5 бензин има бая+ разлика и в ускорение и намален разход....а и съм с 3.74 вместо със 3.45 и доста се назлоби за стокова атмосферка :hilezh:

Но частите и разправията си е сериозна... Може да се наложи да преправяш малко инсталацията да ти светят стопове и тн...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кардан и диф задължително.При мен някой си беше играл и не беше сменил диференциала,и беше страшно.Като загрее колата и тресеше страшно.Също така и полуоските са различни.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги смених кутията,всичко стана както трябва но сега имам друг проблем.Смених всичко и бях готов да стартирам колата,стартирах я и започна да работи грубо и да губи аванса на помпата след като смених скоростите.Някаква идея за проблема и неговото отстраняване?Също така и ABS и ESP не работят след като откачих буксите на автоматика.

Редактирано от Quattro 1691
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

И аз имам сьщия проблем От автоматик на ръчка смених и сега колата няма мощност и не работи както трябва моля помагайте. Колата е ауди а6 2.5 ТДИ 180 к.с 2000 год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да оспамя малко.Аз съм с ръчна и с удоволствие бих я сменил с автоматична.Винаги съм се чудел,защо хората слагат ръчни скорости на дизели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарай някъв автомат и ще усетиш колко спъва колата.

 

Къде извършвахте процедурата и колко пари ви легна, че само чакам да се предаде моя автомат ииии :bat_angel:

 

За проблема с АБС и ЕСП. Трябва да прекодирате абс-а за кола с ръчни скорости.

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A6/S6/RS6/allroad_%284B%29

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених скоростите от автомат на ръчка сега колата не работу хубаво и няма мощност

Отидох на Ауди сервиз не могат да открият проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мини през https://www.facebook.com/FTMotorsports?fref=ts

Може той да успее да помогне. Под това "не работи добре" какво имаш в предвид?

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а да не би кутията която си сложил да някоя дълга или предавките на задния диф да не са както трябвс и да мъчиш колата за това да пуши и не върви !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата не куатро

просто преди да сложа ръчните скорости колата работише перфектно

вчера взех един кабел за ВАГКОМ и пробвах да прекодирвам скоростите нищо не става

ако имате понятие могайте

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги които сте минали от автомат към ръчка,филма е много голям не е както казват повечето,сменяш кутията и си готов.Има разлика в инсталацията на автомобила между ръчка и автомат и се боря с този проблем от 7 месеца.Аз като смених кутията и колата почна да пуши да работи грубо и тн.Оправих го този проблем с размяна на един кабел.След това колата започна да работи перфектно,но като е студена се тресе като стар дизел докато мине 65 градуса.Другият проблем беше вървежа на колата след 3000 оборота забива моцуната и не върви.Принудих се да сменя компютъра на двигателя и колата започна да върви много добре и доста повече от автомата и втрисането докато е студена изчезна,но изникна друг проблем и сега се боря с неговото отстраняване,не работят ABS и ESP с компютъра на двигателя от ръчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...