Jump to content

Промивно масло "Приста Ойл"


Recommended Posts

Точно така се работи с промивното масло.Филтърът не е нужно да се сваля.Налива се 2 литра от маслото в двигателя,което е достатъчно,защото има останало масло във филтъра и по двигателя и се оставя да поработи около 4 минути.Тубичката стига за 2 промивки.

2 литра е достатъчно за по - малолитражни двигатели

за по - големи си трябва пълният обем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Мерси много колеги з абързата реакция, е за тва се кефя на форума каквото съм питал бързо ми се е отговаряло и предполагам вярно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 литра е достатъчно за по - малолитражни двигатели

за по - големи си трябва пълният обем

Ти представяш ли си колко ще се покачи нивото на маслото в двигателя,като му бухнеш 4 литра промивно масло+ 500-600 грама във масления филтър+количеството,което не е успяло да се източи,при положение че при 3,6 литра маслото е на горния белег на пръчката.Масларите ми обясниха,че се ползва за 2 промивки,аз така и направих и маслото си свърши работата изкарвайки доста боклуци. :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти представяш ли си колко ще се покачи нивото на маслото в двигателя,като му бухнеш 4 литра промивно масло+ 500-600 грама във масления филтър+количеството,което не е успяло да се източи,при положение че при 3,6 литра маслото е на горния белег на пръчката.Масларите ми обясниха,че се ползва за 2 промивки,аз така и направих и маслото си свърши работата изкарвайки доста боклуци. :f_ck_you:

Колегата е имал предвид, че някои двигатели събират 4-5л масло/примерно дизеловите/ - тамо отива една туба от 4л., даже не е достатъчна :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и на аудито смятам да сваля стария маслен филтър и да го източа преди процедурата, така че и там ще си идат 3.5л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти представяш ли си колко ще се покачи нивото на маслото в двигателя,като му бухнеш 4 литра промивно масло+ 500-600 грама във масления филтър+количеството,което не е успяло да се източи,при положение че при 3,6 литра маслото е на горния белег на пръчката.Масларите ми обясниха,че се ползва за 2 промивки,аз така и направих и маслото си свърши работата изкарвайки доста боклуци. :angry:

абе бацко

3.5 литра отиват за 1.6 моторче

големите двигатели събират около и над 5 литра

кай ся ко сипя 2 литра след източването кво ще стане?

сега схвана ли какво казах?

че дори тея 4 литра няма да са достатъчни, особено ако източа и съдържателя на масления филтър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе бацко

3.5 литра отиват за 1.6 моторче

големите двигатели събират около и над 5 литра

кай ся ко сипя 2 литра след източването кво ще стане?

сега схвана ли какво казах?

че дори тея 4 литра няма да са достатъчни, особено ако източа и съдържателя на масления филтър

"Бацко" ще викаш на някой заблуден,като теб.Ти за мотори АБК и АБТ на Ауди чувал ли си бе "разбирач"?И ако не знаеш,той е има-няма 2000 кубика.Е точно този "малолитражен" мотор събира 3,5 литра с филтъра-сега схвана ли аз за какво ти говорех.Ти на твоята Газка може и 7 литра масло да сложиш,което не означава,че ще седна да ти се възхищавам на "знанията".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах, какъв е критерия по който определяте че върши работа, и ако върши работа то какво точно промива. Пълна безмислица е това за мен.

Нашите каляски да не са чисто нови на 10 000 километра, че да трябва да се изкарват стружки отвътре.

Редактирано от viper-666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами маслото е много тънко, за това прониква почти на всякъде. Има смисъл ако промива сегментните канали и вероятно го прави. Не знам с какъв успех. Поне там е доста важно. Иначе трябва да се вземе газ за горене и да се прави промивка за сегментите отделно.. което отнема много време :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Бацко" ще викаш на някой заблуден,като теб.Ти за мотори АБК и АБТ на Ауди чувал ли си бе "разбирач"?И ако не знаеш,той е има-няма 2000 кубика.Е точно този "малолитражен" мотор събира 3,5 литра с филтъра-сега схвана ли аз за какво ти говорех.Ти на твоята Газка може и 7 литра масло да сложиш,което не означава,че ще седна да ти се възхищавам на "знанията".

мн си готиш

ше те цункам :angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На промивното масло на Плама,което продаваме пише,че се сипва 80% от необходимото количество.Ако се изпразни и масленият филтър при 3.6 л. масло си отиват 3 л. от промивното.В указанията пише,че се оставя колата да работи 5 мин. на ниски обороти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се смей, защото той ме изпревари, аз щях да ти го кажа по по-зловещ начин.

ако се чувстваш засегнат може и на тебе да подаря чифт цунки

ако не - просто си виж лс-тата

айде пийс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се чувстваш засегнат може и на тебе да подаря чифт цунки

айде пийс

Айде пиис

Кажи все пак за дионата... ще я взимаш ли ? 7 литра е. Тамън за газката... :hilezh::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви отзиви за 1.8 Турбо

За турбото или за 1.8 :unsure:

За мъртвите, нали знаеш... :hilezh:

По темата, колега, виж първо тук

- на гърба на тубата пишеше : (говоря по спомен) за всякакви бензинови двигатели включително с турбо агрегати....

Аз пробвах с обикновено масло приста 15W40 покарах 20 километра, след като бях промил мотора с газ за горене заради сегментите. След което го източих. Мога да заявя, че очаквах много по-зле да се държи. Определено не се разпадна мотора. Но за 20 км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Днес трябваше да си сменя маслото, та реших да пробвам и промивното на Приста:

Доброволно си взех и още един евтин маслен филтър за промивното масло, по предписание не е необходимо да се сменя преди промивката, но тъй като стария е пълен с какви ли не боклуци, пък и има 500мл старо масло, смених и него.

img0178p.jpg

Ето инструкциите на маслото

img0179a.jpg

Промивното масло е доста тънко и бистро, направо си наподобява олио за готвене :hilezh: След като го налях, оставих я да поработи 4мин на едно място и резултатът беше налице

img0181d.jpg

Очаквах да излезе почти бистро, а то каква стана :)

Иначе се водя с чист двигател и сменям редовно маслото.

Лично аз съм доволен от резултата, сега като налях Тотала е направо безцветен :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично направих промивака с добавка, не можах да си намеря такава Приста. Колата ми е карана със синтетика 30000 км. до сега, двигателят би трябвало да е доста чист... нооо сложих профилактично това: http://www.liqui-moly.de/liquimoly/produkt.../id/e_5200.html

С добавката се кара 100-300 км. след което сменяш маслото. Не е толкова агресивна като промивното масло и другите добавки, което ми хареса като идея. Пише че промива сегментните канали.

Резултат: След 80 км пробег с добавката, колата започна да върви по-добре с повечко ряз. На един баир където си вдигах 130 започна да върви със 140 км/ч, моторът започна да държи няколко градуса по-ниска температура от обикновено. На 188 км смених маслото с ново. Колата върви доста добре.

Та за сега съм доста доволен :)

Много :hilezh: за LIQUI-MOLY

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че цената на 4 литра промивно масло от представителя на Приста за Благоевград беше 21лв и 20ст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...