Jump to content

Audi A6 2.5 TDI Горивна помпа


Иво Ракитин

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Първо привет на всички във форума.

Имам следния проблем и се нуждая от някакъв съвет. Един приятел дойде за помощ за неговото Audi A6 2.5 TDI комби - 97 година. Ходил да му правят някакви ремонти и нещата много здраво се прецакали. Не знам какво точно са правили - говореше нещо за ABS и той самия не знае :hilezh: След въпросните ремонти и единия чувал с пари, който е дал, след време колата спря да пали. Огледах я внимателно и видях, че са му счупили капачето на платката, която е върху горивната помпа. Свалих въпросната платка заедно с плочката и я огледах обстойно (под лупа) и ми направи впечатление, че чиповете са с оголени кристали (може би така са фабрично - не знам) и тънките жички от краищата на кристала са смачкани и на места скъсани. За ремонт на това не може да става и на въпрос - поне така си мисля.

Въпросът ми е цялата помпа ли трябва да се смени или има някакъв шанс да се намери само плочката от някаква счупена помпа? Аз съм от Варна.

Благодаря предварително на всички!

С уважение,

Иво Ракитин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E ти как си я представяш Счупената помпа от която планираш да ползваш електрониката... :hilezh: ..като изпуснат GSM на който му сваляш батерията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E ти как си я представяш Счупената помпа от която планираш да ползваш електрониката... :hilezh: ..като изпуснат GSM на който му сваляш батерията....

Колега, моля Ви, ако нямате какво да кажете смислено, не го казвайте. Ако не можете да помогнете, не се намесвайте. Ако греша нещо - пояснете и говорете нормално. Примерът Ви е абсолютно неправилен и говорите наизуст. Такива общи приказки не ги приемам. Има много варианти за дадено нещо да се случи - варианта не е само Вашия. Не ме карайте от първия ми досег с този форум да си изваждам лошо мнение. Благодаря предварително.

С уважение,

Иво Ракитин

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Първо привет на всички във форума.

Въпросът ми е цялата помпа ли трябва да се смени или има някакъв шанс да се намери само плочката от някаква счупена помпа? Аз съм от Варна.

Благодаря предварително на всички!

С уважение,

Иво Ракитин

E щом си от ВН търси колегата от форума ifidik.0897980526.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://community.dieselschrauber.de/viewtopic.php?t=23780

Това е едно ръководство за ремонт на блока на помпата, което открих преди време. Става въпрос за смяна на един транзистор, който обича да изгаря. Записва две грешки, че няма комуникация с блока на помпата. Всичко е описано подробно. Ако искаш малко повече разяснения, пиши ми на лични. Дано ти помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E ти как си я представяш Счупената помпа от която планираш да ползваш електрониката... :gruebel: ..като изпуснат GSM на който му сваляш батерията....

Браво златен си. И това го казва човек който не може да смени 4 крушки.

не му се връзвай колега. пълно е с такива.

Според линка който е дал колегата за ремонт на електрониката, би трябвало да няма проблем да смениш цялата електроника. Това дали ще се намери помпа с здрава електроника е друг въпрос и дали няма да ви продадът цялата помпа. Всичко е въпрос на търсене. Сигурно след смяната ще иска някаква адаптация с Ваг-кома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нязнам дали правилно съм разбрал от линка, но зада се смени цялата плочка, после трябва стенд. смяната става плуг енд плей но явно после иска центровка, поне така пишат по-запознатите с материята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво Ракитин, когато казваш , че не приемаш говорене наизуст и от първия ти допир до този форум да не си бил изваждал лошо мнение замисли ли се малко, като постави въпроса който очакваш ние да коментираме. Пишеш за Ауди 2.5 тди 1997г. , но явно не си много запознат, че това е границата между производствата на Ц4 и Ц5 моделите, тоест 5 и 6 цилиндровите дизели. Така, че първо уточни или дай код на двигателя и след това говори за Наизустявания и лоши мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да питам пък аз каква платка на помпата има Ц4.Незнам защо но си мисля че още от начало се разбра че става дума за Ц5 и прословитата и скапана помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

брат и аз сум от варна моята помпа обиколи цялата страна имаи на предви тука незнам какво ти говорят но можеш да смениш само електрониката стига да е е сьщтия номер които е по BOSH аз смених единпат вече но пак се прееба има един чове близо до софия в едно село човека има стенд и се занимава само с помпи и шети я направи 100% гарантирам селото се казва Владо Тричков а номера е 0878171117 мисля че работи и с еконт и давя гаранция ако не ти е пипана щте ти даде 1година и ще ти земе 250лв. за електрониката наистина е добур човека

а някои ако продава помпа за А6 2.5tdi V6 180hp 2000g, номера на помпата е по BOSH е 0470506016 ако можете да помогнете моита е изгоряла цялата :dance:

Редактирано от harii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...