Jump to content

A6 4f 2.4 бензин?


Recommended Posts

Не че е лош, просто е акцизен!

Ако акциза вече не е проблем (дано да е така), то тогава защо ти е 2.4 V6 177 кс. Като има 2.0 ТФСИ 170 кс. с по-добра динамика, по-малък разход и по-евтино обслужване!?

Ти си на ход.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз предпочитам V6-таците атмосферки принципно, особено за стари коли. Не за друго, ами изкарват повечко км. с по-малко проблеми и по-евтина поддръжка, ресурсът им е за повечко км., а и звукът им кърти :f_ck_you:

Не знам обаче в конкретния случай дали е така. Говоря принципно :steinigung:

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че е лош, просто е акцизен!

Ако акциза вече не е проблем (дано да е така), то тогава защо ти е 2.4 V6 177 кс. Като има 2.0 ТФСИ 170 кс. с по-добра динамика, по-малък разход и по-евтино обслужване!?

Ти си на ход.... :zustimm:

В ценово отношение обаче не е ли в полза на 2.4 атмосферката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзиви?Нещо не се споменава много, много тоз мотор във форума.Какво толкоз му е лошото? :2gunsfiring_v1:

Aми няма лошо, просто хората които си купуват такива коли в момента са в двете крайности...или най-големия дизелов мотор 3.0 или най-малкия 2.0ТДИ. Среща се също и 2.7 ТДи доста често, понеже цената на автомобила е доста по-ниска от на 3.0ТДИ, а и мотора предлага в пъти повече от 2.0ТДИ а и самия автомобил като опции и екстри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи няма нещо обезпокоително точно в този мотор, просто явно доста по-малко от останалата гама (особено дизелите) се споменава като евентуална покупка във форума! :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен този мотор е доста тромав и не особено революционен за времето си.Харчи не малко.

Ако те блазни по-ниската покупна стойност и затова си решил да взимаш такава,значи просто не си дорасъл още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор не е правилния за това купе. Колегата по-горе правилно спомена 2.0TFSI (ако ще е бензин до 200 кс). Сам по себе си 2.4 харчи и не върви. За да върви си трябва турбо... а това, че изкарва повече е доста спорен въпроса. Особено като се има предвид колко (малко) струва ремонтът на турбините...

Аз съм за 2-ка, турбо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те блазни по-ниската покупна стойност и затова си решил да взимаш такава,значи просто не си дорасъл още.

Айде пак почнахте да правите сметки на чужд гръб :stupid::gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

и какво като е 6-так това основателна причина ли е за покупка или колкото повече цилиндри толкова по-добре, по тази логика да гледа за V8 под капака :lol: Нека някой който е поддържал и карал този мотор на това купе да каже. А за 2.0TFSI само :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,0Т при А6 се предлага в по-скопен вариант, защото иначе пазарният дял на 2,4 ще изчезне. :bia:

А за вървенето... на А6 този мотор върви спрямо 2,0тди /който върви, ма ти се струва че назад/, но иначе е направо нелеп за това купе.

За 4F според мен минималните мотори са 3,2фси и 3,0тди. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,0Т при А6 се предлага в по-скопен вариант, защото иначе пазарният дял на 2,4 ще изчезне. :dance:

А за вървенето... на А6 този мотор върви спрямо 2,0тди /който върви, ма ти се струва че назад/, но иначе е направо нелеп за това купе.

За 4F според мен минималните мотори са 3,2фси и 3,0тди. :bia:

и тук темата трябва да приключи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво като е 6-так това основателна причина ли е за покупка или колкото повече цилиндри толкова по-добре, по тази логика да гледа за V8 под капака :lol: Нека някой който е поддържал и карал този мотор на това купе да каже. А за 2.0TFSI само :rolleyes:

Как какво бе колега , ми по балансиран по тих и надежден мотор си е 2.4 а и съм карал малко на С5 седан и си дърпа сериозно :lol:

Карал съм и 2.0ТФС на Леон,много бега тва добиче ама леона е по лек все пак и немога да преценя как ще е на А6!

Редактирано от dak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета пак си говориме приказаки на изуст. Ето какво казва човек тествал 2.0 ТФСИ при появата му на моделите А3, А4 и А6 - поствам само абзаците за А6 2.0 ТФСИ:

А самым сбалансированным по всем показателям — по динамике, по управляемости, по цене, — из всех машин с мотором 2.0 TFSI показался большой седан Audi A6. Двигатель тут развивает всего 170 сил — теперь это «базовая» мощность для всефольксвагеновской турбо-«четверки» (для мотора 1.8Т «минимумом» были 150 л.с.). Машины шестой серии, седан и универсал Avant, со 170-сильным турбомотором бывают только переднеприводными, а в качестве автоматической коробки здесь предлагается вариатор multitronic. На «вариаторной» машине не ездил, но Audi A6 2.0 TFSI с «механикой» — достойный вариант! Не для гонщиков, конечно. Однако 8,4 с времени разгона «до сотни» и 227 км/ч «максималки» вполне достаточно, когда речь идет о большом престижном автомобиле.

А пък за този абзац направо ще наскачате:

Более того, 170-сильной «шестеркой» очень приятно управлять — в ее характере мягкость и плавность соседствуют с точностью и информативностью. Выверено все: реакции на повороты руля, плавность хода, отклики на нажатие педалей газа и тормоза... Помню, даже мощный и сверхдорогой Audi A6 4.2 приносил меньше радости. Видимо, шасси у «шестерки» таково, что благоволит более легким двигателям.

А ето и отговора за разликата м/у 2.0 ТФСИ и 2.4:

Интересно, что A6 2.0 TFSI (170 л.с.) и A6 2.4 с безнаддувным мотором V6 (177 л.с.) выпускаются параллельно — и при этом очень близки по мощности и по ценам. Зачем? Как уверяют в Audi, у этих машин совершенно разные покупатели: люди пенсионного возраста предпочитают шесть цилиндров с плавной и ровной работой, а клиенты помоложе — турбомотор. Но надо сказать, что благодаря балансирным валам «четверка» вовсе не досаждает вибрациями. А характер у нее, повторюсь, весьма мягкий и покладистый.

И пак задавам въпроса си от по-горе: Защо ти е 2.4 след като има 2.0 ТФСИ, по-динамичен и по-малко харчещ!

Идеален мотор според мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве ако се взема 2.0TFSI то ще е с цел достигането на 200 коня, веднага бих го закарал да му сменят софтуера. Все пак това са номиналните конски сили за този мотор.

Иначе 2.4 бих го взел за служебна кола, пред 2.0ТФСИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

айде ся пък за служебна :respekt: стига ве SpedyMan

Аз пък за служебна бих си взел Bentley Continental GT Coupe

Engine : 12 cylinders in W 5998 cm³ 48 valves Bi-Turbo

Power : 560 PS (412 Kw / 552 hp) at 6100 tr/min

Torque : 651 Nm (66.4 mKg / 480 Lb-Ft) at 1600 tr/min (~ 148PS)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...