Jump to content

Audi A4 116 1.9 TDI 116ps,колеги споделете...?


Recommended Posts

Н75 е вакум клапана, който управлява турбото.

Германия е близо бе момчета, там са истинските коли, където ги внасят от Италия :P

Редактирано от morfei1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчeта Момчета ... дайте да говорим сериозно сега.

Какво искате да кажете с думата `ЧИТАВА` това е каран автомобил 9-10 годишен вече ... няма вариант да няма някой скрит дефект или нещо тръгнало да здава багажа ... като приемем факта че е и от Жабария внос и знаем що за хора са и стандарта им на живот който позволява да я хвърлят в първия момент в който им даде сериозен дефект или я ударят кво да приказваме.

Ходиш гледаш пробваш и се молиш колкото се може по-малко да се минеш ...

Думи на търгаши и прочие не ги слушаш грам все едно ги няма при огледа там или не чувате нищо ...

Тая кола че не е малко над 100000 хиляди не е ... или в Италия е карана от пенсионери на събота и неделя само за тия години ...

Успех в търсенето колега и в избора ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5 ТДИ АЕЛ има ли Н75 клапам :hilezh:

Мисля не. Турбината не е с променлива геометрия и се управлява по различен начин, както е примерно при 1Z мотора с westgate ли как го наричаха......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е, ако катализатора и е изтърбушен.

Моят катализатор бе избушен още в самото начало на 85000-ния пробег, който навъртях. Пушене не е имало в нито един момент... освен когато турбината избуши в ръцете ми. :hilezh: Тогава скрих цялата кола в дим :)

Турбото няма как да знаеш колко ще изкара, но задължително проверете колата за пикове след като я вземеш и евентуално да се реша. Може да обърнеш и сериозно внимание на съединителя, щото си струва едни 1400лв. с труд и е доста по-често срещан проблем отколкото счупено турбо.

Абсолютно подкрепям с две ръце!

Мой близък на 116к.с строши две турбини, сложи си нова, но си смени и Н75 и сега проблеми няма.

Аз докарах колата с обявен от виден сервиз в Инголщад дефект: турбина за смяна. Колата вървеше, но от време навреме като дадеш газ и забиваше в сервизен режим където вдига макс 80км/ч и 2000 оборота. Гасиш, палиш на ново и си на 6. Искаха ми 1200 Евро за нова + 200 за смяна, а се оказа въпросното Н75 клапанче за 150лв.... С две думи турбина се чупи и с читав клапан :lol:

MAPTO7007 - :lol:

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,всичко е гробници по нашите автокъщи и ги замазват много сериозно.И другото което е,че не вярвам някой търговец да и направи пълно обслужване заради хубавите очи на клиентите,все пак от там губи едни 1000лв.Мой съвет е да се поразходиш до Германия или да търсиш от собственик :rolleyes:

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет и от мен колега.

Отиваш сега в големия студ сутринта рано и палиш дизеляка.

Ако запали от 'четвърт' дето се казва, може да се предположи, че е читава.

А може така да припушва от задръстен въздушен филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Германия тези А4-ки не са много хубави, или поне на външен вид, повечето, които видях бяха доста захабени, повече не ме интересуваше, много се ядосвах за една, за която бях убеден, че е в перфектно състояние, но изчезна 2 дни преди да стигна там, някои от останалите 6 месеца по-късно си стоят, а преди това не знам още колко са стояли.

Това с изпушването има със сигурност нещо не читаво, нищо не пречи да си закараш колата до сервиз, за да я проверят, има доста хубав вид и по принцип доста хубав мотор. Можеш да се поинтересуваш и колко време е карана тук, ако е малко може би продавачът е разбрал за нещо сериозно и иска да я разкара, не че ако е много не е възможно същото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааааа, ако намеря подобна първи аз ще скоча тъй като и аз съм на този хал, нема читаво на нашия пазар и това е!ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РАЗОЧАРОВАНИЕТО ОТ БГ ТЪРГАШИ, ВСЕКИ, АМА АБСОЛЮТНО ВСЕКИ (99%) ИЛИ СЕ ОПИТВА ДА ПРИКРИЕ ДАДЕН ДЕФЕКТ ИЛИ НЕЩО ДРУГО, СУПЕР НЕКОРЕКТНИ ТИПОВЕ :stupid:

Меко казано некоректни.Не ме притеснява и повечко пари да дам,но да си струва колата.Предното Ауди го взех на малко повече от 200к км.но нито беше връщан километража,нито бе блъскано и си беше от Италия,наистина късмет... дано пак уцеля :flehan:

Колега,всичко е гробници по нашите автокъщи и ги замазват много сериозно.И другото което е,че не вярвам някой търговец да и направи пълно обслужване заради хубавите очи на клиентите,все пак от там губи едни 1000лв.Мой съвет е да се поразходиш до Германия или да търсиш от собственик :hilezh:

Колега колата наистина е обслужена,човека си я оставил той да си я кара и в момента е с нея.Проверих и къде е обслужена и се уверих на 100%.Както и да е,що поумовам още малко и ще видим какво ще измисля :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчeта Момчета ... дайте да говорим сериозно сега.

Какво искате да кажете с думата `ЧИТАВА` това е каран автомобил 9-10 годишен вече ... няма вариант да няма някой скрит дефект или нещо тръгнало да здава багажа ... като приемем факта че е и от Жабария внос и знаем що за хора са и стандарта им на живот който позволява да я хвърлят в първия момент в който им даде сериозен дефект или я ударят кво да приказваме.

Ходиш гледаш пробваш и се молиш колкото се може по-малко да се минеш ...

Думи на търгаши и прочие не ги слушаш грам все едно ги няма при огледа там или не чувате нищо ...

Тая кола че не е малко над 100000 хиляди не е ... или в Италия е карана от пенсионери на събота и неделя само за тия години ...

Успех в търсенето колега и в избора ...

Благодаря колега,поразпитах за колата,уверяват ме,че е добре :hilezh: Абе дано е на около 300к км. аз по принцип си търся на 200к км да е ама няма :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и днес ти казах по телефона,като кажеш,хващаме я и тръгваме по майстори. :hilezh:

[/quo

Ооооо.колегааааааааааа.Я ми изпрати Скайпа си тук,като съобщение да те добавя и да раздуем якоооооооооо :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново 20, СКОРОСТОМЕРА не работи,майстор твърди,че е изгоряло някакво моторче вътре в километража.Възможно ли е???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не си я взел, а ти обявиха две 20-ки, а козовете не са минали още... да не ти ударят някое 40 с две яки пики само<_<

По-горе някой ти каза - не е само тая на пазара. Изчакай, разгледай, все ще изникне нещо. Сам виждаш, че изникват проблеми по въпросния автомобил, но въпреки това се натискаш и почваш отсега, преди да си я купил даже, да пускаш запитвания "Що пуши? Моторче за километраж..."

Що зорлем се вкарваш във филма?

Редактирано от AUTOHOLIC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега,знаеш как е като ти хареса някоя кола... за това и питам,ако беше бензинка нямаше и да питам толкова,по съм запознат там,пък и да видим колегите какво ще споделят... може всичко да е в реда на нормалното,а аз да се вкарвам във филми :hilezh:

След направена диагностика обаче,майстора гарантира,че двигателя е просто 6+ и си е нормално за дизел така,ама аз от къде да знам :lol:

По принцип няма глупав въпрос,има незададен такъв! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да давам акъл, моята кола също я взех така, ходих по автокъщи, мислих, четох, гледах, плюнчих .... накрая си казах ебал съм му майката, аман от гледане и се метнах на първата дето ми хвана окото и да чукна на дърво 30 хил. км. няма проблем с Б4-то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и аз се надявам,че ми писна на... а да не казвам на кое :flehan: Пък жена и кола се взимат на късмет,а от много избиране накрая нали знаете какво става... Следя и други оферти за нещо подобно,но за сега нищо не изкача,а ми писна и да обикалям.Дано и цената договорим с човека,че малко са и множко за тази специално :multi: п.с. не изпушва сега толкова много при запалване,не го знам,ама тоя дивак кара с нафта от 1.20лв.,направо паднах от коня като го чух тва :hilezh:

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОоОоО добре я глези тази П.Д щом е с нафта от 1.20лв. не ми казвай нафтата е от бензиностанция и е точена от камиони :hilezh:

Предполагам че си гледал ама аз да пусна още някое предложение от мобилето ...

Клик 1

Клик 2 - доста време седи но ми допада като визия и т.н

Пък са и Куатро ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaaa не знам от къде си я купува нафтицата собственика,но само като чух 1.20лв и изтръпнах.Всички обяви ги следя по принцип,така че споко колега :) Ще видим от къде ще излезе птиченцето накрая.Иначе благодря за предложенията,комбито доста са му смъкнали цената,преди беше друга... ще се научат да им търся реални цени накрая май... :)

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я да Ви задам още един леко тъп въпрос...? :) Та има ли вероятност оригинално да няма обозначения отзад на колата т.е. няма емблемите А4 и 1.9 TDI,които обикновенно ги има отзад на автомобила,на този има само емблемата на Ауди на багажника :)

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм и че Жабарите ги махат за да незнаеш какво карат ... на мойта ги нямаше също като я взех ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цццц дееба тея жабари,няма такова племе значи... ако забелязахте на снимката ги няма,а аз когато я оглеждах не личеше да е пребоядисвана или блъскана... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...