Jump to content

Има ли полза от нефабричен парктроник?


Recommended Posts

Raino друго имах в предвид. Какъв точно е модела на оригиналния парктроник на Audi A3(8L)? Иначе за монтажа ясно. Направи една две снимки да видим кой модел си сложил ти и как стои. Че модели много, но като дизайн няма някой който да ми грабне окото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали има смисъл.. май не. Много ще се изнежа с такива екстри.

Кратка случка: Крадат огледалото на един колега...на косъм от катастрофа се оказва защото "когато погледнах в огледалото.. не видях никой"

...а всъщност няма огледало. Когато свикнеш с такава екстра , и се качиш на нещо без такива гъзарии може и да си отвориш проблеми.

(Може и да не, ама риска нараства ....т.е не съм на мнение че ако карам Q7 няма да ми трябва, но за момента се справям и без такова нещо)

Мисля че за гъзария бих си сложил един такъв дето е в огледалото. ;)

Ми то колега по тая логика дай да изфърлим всичко от високите техногии , заради филмите не четеме книги , заради колите не ходиме пеша , заради пералните не переме , еми то много сме се изнежили бе д..а , та в гората може да си отвориме проблеми..... :P

И аз мисля , че за газърия ще си ги ползвам тия екстри

Редактирано от audi200avant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали за гъзария или не,на мене ми върши работа и съм доволен.Имам преден случай от днеска.Паркирам си аз но не виждам че зад мен има стоманен кол,давам на зад и изведнъж парктоника се разпища,обърнах се и не видях нищо,защото задната колонка на колата и стълба се припокриваха.Реших че парктроника е хванал моментно нещо друго и продължих назад до момента в който писна яко и видях на дисплея че имам 00 см.Слезнах и какво да видя-стълба точно зад мене,на една боя разстояние,а аз даже не подозирах че съществува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак си купих оригинален парктроник

от моргата за 200лв,и си го монтирах сам и сега даже

и ваг ком-а го хваща и го диагностира

но си е е удобство с сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пак си купих оригинален парктроник

от моргата за 200лв,и си го монтирах сам и сега даже

и ваг ком-а го хваща и го диагностира

но си е е удобство с сигурност

Дай да го видим този оригиналния? Интересува ме дисплея на който ти показва информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да го видим този оригиналния? Интересува ме дисплея на който ти показва информацията.

ами тои оригиналния парктроник за 2000г.

няма дисплеи бе брат ми

ама по ка4ество минава всякви

от там тия модерните

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами тои оригиналния парктроник за 2000г.

няма дисплеи бе брат ми

ама по ка4ество минава всякви

от там тия модерните

Къде гледаш за разстоянието или той само писка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно оригиналния е малко по-добър,но чак фрапираща разлика се съмнявам да има.Дори и без дислпей,само звукова сигнализация,пак върши работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз да взема да питам за тези камерки - къде по-принцип са монтирани на Q7 например и не се ли замърсяват с прах и кал при кофти време ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз да взема да питам за тези камерки - къде по-принцип са монтирани на Q7 например и не се ли замърсяват с прах и кал при кофти време ?

Монтирани са отзад над номера. Цапат се и се чистят само с пръстче в кално и мокро време. Иначе е много удобно - до милиметър може да се прецени разстоянието. Отпред има сензори, които пискат на около 10 см разстояние. Без камера, големи огледала и парктроник тази кола трудно може да се позиционира точно. С тях мога да я паркирам навсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За паркиране само огледала и нищо друго, дори да карам някоя колица със парк троник, не му обръщам внимание. :blackey: Камерата според мене върши работа само да видиш дали не си пропуснал някое колче, :flipoff: ако си се отплеснал нещо и не си забелязал, за паркиране не става според мене.

Редактирано от Andy3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Камерите... камерите хич ги няма :) Обикновено се слагат на едни такива места, дето е просто абсурдно да разбереш каквото и да било - просто виждаш как обекта идва към теб и нищо повече. Особено катко се монтира някъде около регистрационния номер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен лично парктроника ако е само акустичен, повече ме обърква отколкото помага - но новите с графичен дисплей са наистина добри помощници. Камерата е наистина добро допълнение в случаите когато всеки сантиметър е ценен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, това ли представлява оригиналния парктроник на Audi A3, A4 и A6? Главно ме интересува на А3? И така като гледам само със звукова сигнализация ли е?

PARKH-ebay.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Камерите... камерите хич ги няма :stupid: Обикновено се слагат на едни такива места, дето е просто абсурдно да разбереш каквото и да било - просто виждаш как обекта идва към теб и нищо повече. Особено катко се монтира някъде около регистрационния номер...

тук си у голема заблуда ...точно па на камерата (ако е фабрична) всичко си се вижда как си треа има си параметри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз си сложих парктроник от тези които продавам и страшно много ми е от полза, особено когато си търся място за паркиране на центъра.

Цъкни на банера в подписа ми >

Това е начинът да си спестите мъчителното взиране назад и мислите

"Ще го ударя ли, или няма?".

Системата за паркиране е много голямо удобство при паркиране:

* при наличие на хора или животни

* на малки паркинг пространства

* на тъмно

* при дъждовно време или снеговалеж

* между автомобили

* на голями автомобили или камиони с ограничена видимост

Необходимо е единствено да гледате в страничните огледала и да слушате звуковият сигнал който системата издава. Звукът е различен в зависимост от разстоянието до обекта зад вас. С тези системи предпазвате не само вашият автомобил, но и имущество, животни и хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте , искам да си сложа Партроник-система ... на моето Ауди А3 ... обаче искам да е със сиви сензори , 8 да са на брои , обаче се чудя какъв да е ... много искам с камера за заден ход обаче колата ми има система като изгори крушка или нещо друго да показва грешка и това май ще окаже проблем доколкото мисля .. не искам да си сложа партроник система и да дава проблеми... Как да процедирам какво ще е най-добре да сложа ???? Най-вече както казах искам 8 партроника от пред и отзад + камера за заден ход да виждам в огледалото какво става... И каде мога да ми я монтират някаде из Пловдив ???? Дайте някакви отговори :zustimm:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...