Jump to content

Audi A3 1.8 125к.с AGN Оптимална работна температура


zezo_inter

Recommended Posts

Да,благодаря,защо да не е сериозен въпроса ми?Питам защото като автомобила е на място достига до 90С но като го поткарам дори извънградско ми държи 70С?Нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално, най-вероятно термостата ти е за смяна. Това с климатроник ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид дали с пуснат климатроник само пада температурата, а като го спреш да се нормализира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пуснат съм забелязал проблема,не съм обърнал внимание на изключен,ако на изключен го прави пак да разбирам че е термостат ли?А ми ако не го прави,тогава къде би могъл да е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене е термостат, но си топни пръста в съда за антифриз можи и датчика/таблото да е прецакан/о  :blush:. Виж и на климатроника температурата (на А6 Ц5 е на 58 канал за А3 не се сещам) ако се различава е в таблото проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На климатроника при А3-ката се гледа на 49 канал работната температура на двигателя.

Нормалната работна температура извън града, а и градско в движение без задръствания варира в диапазона 88-92 градуса. В задръствания когато достигне 97-98 градуса трябва да се пуска първата степен на перките на радиатора. 

Както вече е споменато при случая на колегата е хубаво да се провери термостата дали не е постоянно отворен или проблем с датчика на таблото, който отговаря за температурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

49 канал за температурата на антифриза, а 51 за температурата на мотора. Теб те интересува 49-ти. Ако там пише 88-92 а на таблото ти изкарва 60-70 сменяш температурен датчик. Ако пише и на климатроника 60-70 сменяш термостат. А аз и с двете ръце ти препоръчвам да смениш и датчика и термостата. Спестяваш си загуба на време, цапане и загуба на антифриз 2 пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм с Ауди а3 1.8 агн и на 49 ти канал в задръстване ми покачва температурата до 100-101 градуса като на 101 градуса пуска първа степен на перките.Термостата е сменен преди 5 месеца не знам дали е нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш бутона за въртенето на въздуха в купето и стрелката нагоре. Сменяш кодовете от копчетата за градусите, и натискаш пак циркулация на въздуха за да влезеш в дадения код.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Koлеги здравеите,аз немога да се оправя стози климатроник гледам че пишете че на 51 канал показва температурата на двигателя на мен ми показва някакви големи и малки цифри например на 49 канал ми показва 12,3 при студен двигател където 12 е с големи цифри а 3 малка цифра на 51 канал показва 2 малка цифра.Ако някои знае какво трябва да се гледа нека сподели.Колата е този модел. 

А3 8L 1.8 125к.с AGN

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен беше същото - много бавно загрява и не се закотвя на 90 градуса както обикновено. Преди 2 седмици си смених термостата и проблемът се оправи.

 

Няма какво да го гледаш - сменяй и ти. Щом ня място качва температурата, а в движение пада - това е. Ако е датчик ще лъже по всяко време.

 

Ниската работна температура води и до завишен разход на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, колеги! Първо се извинявам, че вдигам тази стара тема, но реших, че е по-добре да не отварям нова, а и това което ще напиша/питам мисля има връзка.

По един или друг начин вчера и днес попаднах на няколко теми тук във форума, за MAF, температури и прочие, та пак заръчках климатроника. Двигателят е AGN- проблем 1 е в показанията на 49ти и 51 ви канал. на 49ти от както притежавам колата вече близо 6 години винаги ми е седяла стойноста -67, но не съм и обръщал внимание, защото "знаех", че трябва да си следя 51ви. От това, което чета излиза, че това е датчикът за температура на двигателя и явно при мен е капут и е бил така дълго време? Второто нещо е 51 ви канал, който отразява стойностите от G62, нали така? Ето от този пост видях и схемата, която колегата е сподели с легендата за двата датчика.

Показанията на този 51ви канал винаги са били 97 градуса(което според прочетенето из темите минава за ОК), където на таблото е заковано 90, обаче последните месеци това нещо се промени. Зимата особено колата много трудно достигаше до 97те градуса по климатроник, но пък на таблото 90те стоят и не мърдат. Тествал съм дали перките завъртат- да завъртат/спират, освен това цялата система е топла- тоест не би трябвало да има въздух. Термостата е сменян преди 4 години, защото колата не загряваше. В момента навън е по-топло, но пак отнема значително количество време по климатроник да достигне до 97 градуса на 51ви канал. Тук идва и другият момент, ако пусна парното процесът на покачване на температура на 51ви канал се ускорява, но пак отнема доста време да достигне 97- стигне ли ги веднъж си стои на тази стойност. Пишейки този пост всъщност осъзнавам, че може би имам някакво запушване по системата. VAGcom-а ми даде само грешка за ламбда преди 10тина дни, но нищо друго- нея я изчистих и ще тествам пак в понеделник.

Поради проблем 3- с парното- зимата правих промивка на системата- дори пуснах вода директно да циркулира през радиатора на парното, а после и през останалата част- изледнаха някакви боклуци в началото, но после водата беше бистра и с добра струя.

Питанията ми са/или по-скоро търся потвърждение или опровержение на моите съждения/ относно как да процедирам-

- Заслужава ли си да сменям датчика отговарящ за 49ти канал- ако не греша F265?  
- Смятам да замеря стойностите на G62 утре, за да видя какво става и дали са в норми, ако не са ще се насоча към замяна и на него. Това е датчика отговарящ за показанията на 51ви канал, нали? Възможно ли е заради пробелми с този датчик да имам проблем с парното?
- Идните дни ще сменям радиатора централният, тъй като от 2 месеца почна да тече преди кранчето долу и губя антифриз. Твърде е вероятно да е частично запушен- четох, че един колега мисля с А4ка/не помня в коя тема вече/ беше установил, че радиатора му не функционира цялостно и това му пораждаше разни проблеми- намирате ли логика и при мен да е така? Чудя се също, пък дали просто потока до този датчик не е затруднен, което може да означава и запушен маркуч...


Извинявам се още веднъж, а също и за дългия пост, но се опитах да напиша всичката информация на веднъж. Благодаря на всеки изгубил си времето до тук, ако някой драсне нещо ще съм благодарен.

ПП Вероятно тази писаница може да не е съвсем на място, но при всички случаи, като зачовъркам- сменя/несменя нещата ще се отбия пак, за да напиша какво се е случило. Може пък да свърши работа на някой някога. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега колега аз ще се опитам да ти отговоря със не толкова дълъг отговор, въпреки че ще ми е трудно понеже и аз така свободно се разпростирам в писането.

1. G62 е датчик който отчита температурата на охлаждащата течност на автомодила.

2. 49-ти канал на климатроника ти извежда температурата на охлаждащата течност на автомобила.

3. 51-ви канал ти извежда температура на двигателя.

4. От т.1 и т.2 следва, че 49-ти канал, а не 51-ви ти отразява температурата която засича G62

5. Когато двигателя ти достигне температура от 97 градуса ти включва перките за охлаждане на антифриза.

6. При положение, че твърдиш че 49-ти канал винаги ти е показвал 67 градуса, следва че датчика за охладителната течност е дал фира, а именно G62.

7. G62 от своя страна са 2 датчика в едно тяло. 4 пина като 2 от тях са едно и 2 друго. Едната част праща инфо ECU-то, а другата на таблото.

8. Казваш, че на таблото винаги е 90 градуса. Според мен ECU-то не знае че колата ти е загряла. Предполагам имаш промени в разхода.

9. ВАЖНО! Температура на двигателя от постоянни 97 градуса не са нормални поне според мен, а именно това ти показва 51-ви канал.

10. Казваш, че имаш проблем с парното а всъщност такъв не е споменат, освен че като го пуснеш по бързо ти загрява колата, което от друга страна е пълен абсурд.

....

110. Прескачам всичко останало.

111. Смени тоя G62 - струва 40лв. и виж дали няма да ти се размърда показанието на 49-ти канал

112. Дай да видим какво ти показва ВАГ-КОМ за температурите, че това със климатроника е нещо като субективно изследване.

113. Опиши точния си проблем с парното. Всъщност като се замисля единствения такъв който може да имаш е да нямаш парно.

114. Ако е така не го отдавай само и единствено на проблеми с датчиците, радиатори и запушване в тях. Може да се дължи на оголени клапи, което е доста добре познат проблем за всички автомобили от ВАГ групата от ГОЛФ 2 и АУДИ 100 насам. (имаш ли дунапренчета дето излизат от духалките?)

115. Ако радиатора ти беше запушен или не функционираше наполовина щеше да ти прегрява колата и да ти върти перките постоянно.

116. За проверка на запушен радиатор се ползва лазерен термометър и се замерва във всичките му краища. Логично е при входяща тръба да е по топло отколкото на изходящата, но ако половината да речем не бачка в тази част направо си е замръзнал и в сервиза дето го мерят ще ти кажат "да запушен е"

117. Накрая само да кажа, че парното не го интересува кой датчик какво показва. Въпреки, че колата е с климатроник, това далеч не означава, че можеш да регулираш потока на охладителната течност през казанчето на парното. Това парно е като парното на Москвич или Лада. Има ли топла вода в радиаторчето винаги ще духа топло. Ако няма, няма да духа топло. И по точно тази причина сутрин като запалиш колата през зимата да кажем ако щеш на МАКС градуси го пусни няма веднага да ти стопли докато  не се стопли. Единствената грижа на климатроника е да регулира силата на духане и посоката на която да духа, било то в краката, на прозореца или от централните духалки. На АВТО режим той сам преценява. 

Ох аз спирам дотук, че станах досаден може би. Ако има някой който не е съгласен с мен относно някои неща нека ме поправи, че съм на няколко бири в момента и може да съм написал някоя глупост. Когато имаш някакво развитие колега очаквам да пишеш. Чао за сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Иван Баев, благодаря за включването!

Ще напиша накратко и аз няколко неща преди да легна и утре да тествам каквото е възможно.

- За G62 съм наясно, че има две двойки кабели отиващи на две места- съответно носещи данните към тях. Това автоматично означава, че близо 6 години тоя датчик при мен не е работил и показанието е -67 /минус 67/ винаги. Ще поръчам замяна- съвсем не ми се свидят 40 лева, като знам колко пари съм налял в колата, а и ще си я карам още доста време :)
- Имам проблеми с разхода от скоро- да, но не бих казал нещо фрапантно- но определено има покачване.
- За точка 9- това става след известно количество каране- като четох из форума хората цитират 95-6-7-8 градуса, като стойности, а и при мен винаги тоа показание е било така- не съм имал проблеми- или поне така мисля.
- Относно парното- зимата просто установих, че не топли- да си го кажа духа студено. В същия момент температурата на 51ви канал седеше около 17-27 градуса докато мислех, че това е антифриза някъде си- не бях задълбавал. След промивка на системата и смяна на антифриза положението се подобри- мина се границата от 27 и стига до 97- както преди и духа топло, НО само от централната конзола. ТАка казваш за дунапрените- да наясно съм с проблема- изчел съм темите във форума- този проблем Е наличен, но според мен не единствен. Тоест според мен има 2 неща едновременно. Иначе да дунапрени излизаа ли излизаха, че и продължават...
- За климатроника съм наясно, че контролира усилие и към коя клапа каква струя да насочи, но пак казвам изначално духаше само студено, а след промивката от централната конзола вече има топъл въздух, така че едва ли е са само клапите.

И малко въпроси- ако приемем, че температурата на двигателя ми трудно достига 97 по 51ви, които сами по себе си казваш, че са високи не би ли следвало да имам някакви проблеми? Колата не пуши в бяло, не гори масло... знам ли- признавам автомобилите не са ми сила. Ако тоя G62 ми е бил дефектен/ще го сменя разбрахме се- не мисля да се "тъня"/ винаги дали това означава, че винаги съм имал завишен разход и трудно палене/под трудно палене визирам 3-4 завъртания на стартера/ заради него?

Утре сутрин/тъй де днес/ ще направя няколко теста.


Понеже не чакам само на готово ето какво открих за F265, тъй като тук във форума няма и една дума спомената.

Тук има проедура за тестване на тоя ел. термостат и ще го видя и него- нищо не ми коства.

На тази страница пък има повече инфо каква е идеята зад тоя компонент

Може да няма нищо общо с нищо, ама така или иначе го споменах и намерих инфо- споделям.


Спирам се, че имам навика да пиша...

Редактирано от Boko88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега... защо след промивката е започнал да показва нямам си и на идея. Но щом казваш, че вече имаш топло на централната конзола, а на другите не бих го отдал отново на клапите. Възможно е страничните да не могат да затворят/отворят добре за да обърнат струята и да се получава този ефект. Не съм запознат с тяхното положение и точния принцип на работа, но знам че при мен зимата когато е студено и клапата откъм пасажера сутрин не отваря и от там не духа. Като мина 1-2 километра и като стопли малко колата и изведнъж се чува едно щракване и почва и там.

И другото което много ме озадачава... ти сигурен ли си, за тоя ел. термостат, че мен нещо ми убягва да имам такова нещо на моята кола. Не съм толкова запознат с всичко ама нека някой който продава части или работи в сервиз да каже, че за пръв път го чувам ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То духа от всички клапи с добра струя, но крайните две духа студено към хладно... парното настрана- ще ги действам нещата едно по едно.

По другия казус. Поразфасовах днес нещата и направих замервания. Предполагам това, което съм огради на снимката е G62- при студена кола- да го кажем условно 20 градуса и оградено в червено- стойностите бяха 2300 ома и 1200 на ограденото в синьо/ +-50 ома не запомних с абсолютна точносто/. Колата загря по табло до 90 и бях покарал 20 минути- стойностите бяха 200 ома за оградените в червено терминали и около 100 за тези в синьо/+- 10 ома/. На другата снимка горе вляво, което предполагам е F265 или греша, на студен двигател, както бяха инструкциите ми даде 14-15 ома, което е ОК/уж/. Напръсках с контактен спрей ей така буксите, но нямаше промяна. Ще се сменя датчика.

Освен това понеже съвременните технологии позволяват снимах клипче, какво се наблюдава по таблото и климатроника на 49ти и 51ви канал. Около 5 минути е- там се вижда и как почва да се покачва температурата на 51ви по-бързо, като пусна парното.

Ето го и видеото

post-42215-0-17715600-1429973855_thumb.j

post-42215-0-82562300-1429973912_thumb.j

Редактирано от Boko88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При теб виждам някаква аномалия с тея канали на климатроника и най вече 51-ви. Относно замерването ти на G62, това което си замерил да кажем че е в нормите. Давам ти снимка с това което трябва да излиза там:

G62.png

 

А за F265 Ти казах вече че грешиш и че в нашите коли няма ЕЛ термостат. Това което си показал там е следното:

058109088_B.png

ето и това: http://ru.aliexpress.com/store/product/New-Right-Cyl-1-3-Camshaft-Adjuster-Unit-Timing-Chain-Tensioner-For-VW-Passat-2-8/519392_1115775080.html

 

Или иначе казано управляващия клапан на обтегача на рапределителния вал.

 

Сменяй датчика :)

Редактирано от Иван Баев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро!

Показанията поочти са в норма, ама не съвсем, така че ще сменя датчика. Още днес ще пусна поръчка.

За F265 съм съгласен, това което гледах аз вчера/мислейки че е ф265/ въобще не изглеждаше по начина, по който бях гледал на схемите от преди това- нищо общо. Това което показваш ти е именно частта снимана от мен.

Благодаря за отделеното време- дължа най-малко една бира! Като сменя датчика ще пиша пак да видим какво ще излезе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да ви помоля да ми обясните как работят охлаждащите перки при а4 125 к.с. бензин мотор АДР. едната ми е постоянно зацепена а другата кога трябва да се включи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...