Jump to content

A8 д2 от автомат към ръчка + снимки (в прогрес).


jitrele

Recommended Posts

Колата е А8 д2 2.8АТ, автомат ZF 4HP - 18 на предно и ще става "ръчка". Свалено е всичко, въпроса ми е коя е кутията с най-голямо предавателно число на последна предавка(5/6ст), която мога да сложа?

BcXQD0.jpgzd3Xmz.jpgt2Fx50.jpgxeo847.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DQT e куатро кутия, за конкретния въпрос търси от 2.5 TDI AEL двигател ARX кутия. 0.561 предавателно число на 6-та, 4.11 дифф.

Ето и малко информация за размисли:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=137519&hl=

Един въпрос с какъв маховик мислиш да го караш мотора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си с по-тежичък маховик, за да не умира при най-малкия баир. Маховик от дизел прекалено тежък ли ще е? На 115 коньовия петак и АЕЛ-а скоростите еднакви ли са или само от аел да търся?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кой двигател си точно? Знаеш ли му кодът? 

За кутията от 115 hp не мога да ти потвърдя, за ARX съм 100% сигурен в предавателните числа, същите са като DQT.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Купих скорости от АЕЛ, не се справих с етка да ги проверя, но се надявам да са това:

TSREpF.jpg

oqQz7y.jpg

Имам едно питане. Как се сваля "барабана, който е на маховика? Днес цял следобед го мъчих с щанги, чукове, секачи и не мръдна и мм (предположих, че е на шлиц или нещо такова).

Tmnors.jpg

iWaD6k.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво що тръгваш с чука като е достатъчно внимателно да огледаш....Би трябвало от  страната на камбаната да има отвор пъхаш вътре камък с гедоре и удължение...Трябва да са 3 -4болта ,които са завити в хидротрансформатора.. Въртиш да доидат главите на болтовете на отвора запъваш на контра фланеца и напъваш не е сложно .. може да не ти стигнат ръце ако имаш помошник ще се с правиш по-лесно :zustimm:

 

Даже на последната снимка се вижда  това удебеление между "барабана" и "маховика" точно там е един от болтовате  завърти насочи го и внимателно го развии защото обикновенно са мегастегнати и ако ти изплесне и закръглиш главата доста по-трудно ще го махнеш.

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маха се стартера. От там както е казал колегата оптимист. Няма нужда от никакво напъване, чукане и тн.

 

пп Реално, не е било нужно да разделяш автоматика от конвертора. Кутията си се отделя от мотора с него.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега @tvard ти твоя маховик струговал ли си го. Смисъл свалил ли си ръбчето от към двигателя, за да ляга на равно зъбното колело на маховика към двигателя. Защото при мен зъбното колело трябва да ляга плътно към двигателя, а такъв маховик не намирам. И втори въпрос. Ако наистина няма от какво да взема такъв маховик, демферен маховик може ли да се стругова?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струговал съм го и го балансирах. Да стартерния венец трябва да е на равно с к.в.

Демферен маховик не се стругова. Ако искаш мога да ти съдействам за струговане и баланс на маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...