Jump to content

Проблем с вървенето на 2.5 TDI 163 к.с.


itsaka

Recommended Posts

Колеги, наскоро си взех пасат с такъв мотор 2.5 TDI 163 к.с., но имам следния проблем. Колата ми се вижда някак си доста мудна, също така не може да дигне повече от 170. Имам си кабел с vcds, но не показва да има някакви грешки по двигателя. Някакви идеи? Аз почвам да се съмнявам в дебитомера?! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

кабели има почти всеки който кара автомобил от ВАГ групата и повечето от нас знаем да гледаме за грешки но не и какви трябва да са данните пример дебитомер не дава грешка обаче ако са кофти стоиностите мотора не върви добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, понеже имам две такива коли, взех от другата кола дебитомера (той е като нов, няма никакви следи), сложих го и покарах и действително може би има малка разлика, но утре ще я изкарам да я опна на дълго да видим какво ще си покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пръскайте дебитомера с нищо! След такова пръскане си прецаках моя преди време, сензора е thin-wire и е чувствителен на всякакви външни намеси. С четене на грешки няма да разбереш защо/дали не ти върви колата. Намери хубав дълъг участък и си направи логове с ваг-кома, за да видиш всичко ли работи ОК - 004, 008, 010, 011 канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако искаш да ти помогнем с гледане на логовете поне ги преформатирай във вид нормален за четене. В този вид собствените си логове дето знам какво да гледам трудно ги разчитам, а твоите абсурд да ми се занимава.

За да се отворят нормално в Regional settings на Windows-a задаваш нещата така:

post-3001-0-65686200-1307348375.jpgПосле пак си ги връщаш нормално като запишеш в xls формат.

Иначе скрийна е взет от тази тема:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=103313

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Desktop.rar - ето колега. Мисля, че не са в .xls защото не можах да го намеря но и така ще ги отвори. Другото което е възможно ли е ремака да не е зацепен както трябва при смяната, на кой канал и какви трябва да са му стойностите, или от логовете се вижда ясно, че има проблем с клапана 75?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, хубаво си си поиграл да правиш логове, ама защо педала на газта не ти е на 100%? :D Лог-а трябва да се прави на 3-та предавка от ниски обороти (1300-1500) до максималните (примерно към 4300-4500), като още в началото натискаш педала до ламарината и не пускаш. Така от тия логове не може да се каже нищо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, но ще мога да ги направя новите в края на седмицата, а да попитам възможно ли е проблема да идва от неправилното зацепване при смяната на ремъците, защото бях чел някъде, че има ли отклонения в някой от дюзите на 13 - 14 канал може и от там да идва проблема, а по спомен аз имам близо с 1.0 отклонение на 2 и 6 цилиндър. Как мога да проверя с VCDS дали добре е направено зацепването на ремъците?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за дюзите се съмнявам да е показател (някой да ме поправи, ако греша) - по данните от 13/14 канал можеш просто да видиш в какво състояние са горе-долу. С ваг-ком не можеш да видиш дали всичко е правилно зацепено. За целта трябва да се сложи блокировката на маховика, на помпата и на валовете (специални инструменти са).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено за съжаление в БГ доста "майстори" го практикуват тоя номер, все едно това е жигула... Макар и почти 20-годишен като замисъл, мотора си е нелек за обслужване и си иска точните познания и инструменти. Не че донякъде не може да се нагласи центровката и само с белези, но никога не можеш да постигнеш настройка като с инструменти. Аз лично не знам доколко това би повлияло на вървежа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ето направих нови лог файлове. Моля, давайте идеи от какво може да идва проблема с колата с вървенето. Нека спомена, че за проба откачих вакума на ЕГР-а и във вървежа на колата нямаше никаква разлика, както на откачен, така и на закачен вакум. Някога когато свалих колата от платформата при палене светна чека и изпуска проблем с ЕГР, но след малко каране грешката изчезна. На какво се дължи това с турбината, което е на лог файловете, как е Н75 клапана, идеи?

 

log files.rar

Редактирано от itsaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лог-а всичко ти е ОК. Лимитерите дават над 45 мг гориво, дебитомери удря над 800 а и никъде не е лимитер. Турбото си дава горе-долу колкото трябва.

Редактирано от TDI_Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава от какво не иска да върви тази кола? Може ли да е EGR? Защо като откачих вакума на клапана на EGR промяна във вървенето нямаше, все едно си беше на мястото,с него без него върви все така?

Редактирано от itsaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други предположения тогава? Турбината много свири дори и в ниските обороти, но това може би се дължи на това, че катализатора го няма. Възможно ли е да има някъде скъсан вакум, но пак логовете нямаше да са добре?

Редактирано от itsaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом електрониката не помага, значи най-вероятно проблема е механичен-неправилно зацепено газоразпределение, гориво(филтър, въздух).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично погледнато е напълно възможно, при задръстен филтър потока от гориво намалява и това не мисля, че има как да се види на логовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В петък ще сменя горивния филтър и ще видим дали ще има проблеми. Какво имаш предвид колега под "неправилно зацепено газоразпределение" ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това - неправилно зацепен ремък/ремъци при смяната им например. Макар че това трудно можеш да го установиш - само чрез поставяне на съответните блокировки (на маховика, помпата и двата вала).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...