Jump to content

Ауди А3 - Дебитомер - капут


Recommended Posts

Това исках да кажа и аз. Защо викаш 600 като са ти казали 300 с връщане на твоя дебитомер.

Sent from my Nexus S using Tapatalk 4 Beta

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

След Смяната на сондата дебитомера дава все същите стойности. Почистих го и го замерих. Няма промяна. За връщането на дебитомери и вземането на други пари не давам. Транспортите ми са поне безплатни. Иначе другото си прав. Ако 2 пъти го сменя за 2 години кяра ми е никакъв. Ама тая кола до месец най късно трябва да тръгне нормално и тва съм го решил. Така че засега остава варианта със заместителите. Нататък ше го мислим ако стане нещо. Имам проблеми за отстраняване един по един и то не само по колата, така че съм почнал отнякъде да кърпя и давам напред. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди като имах А3 1.8 20V. 125к.с.-точно в началото на лятото таз кола като взе да забива,викам сега какво и стана и отидох при едни разбирачи в БОШ СЕРВИЗ в Стара Загора и тея ми викат-абе сега щото караш с включен климатроник,изключи го и го изрежи и нямаш проблеми.Питам ги колко им дължа-те ми викат нищо не дължиш ние нищо не сме направили-смях,смях,смях.Приятел ме заведе в БОШ СЕРВИЗ в Пловдив-веднага си показа-дебитомер.Поръчах нов,две седмици да дойде от Германия и при монтажа стария ти го взимат.За пари съм забравил-беше 2007г.После нямах никакъв проблем с А3-ката,така я и продадох.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега аз съм с двиг. AQA . Преди две години колата ми едвам палеше сутрин от скапания дебитомер, изкубах му буксата и сега си върви даже по добре на бензин, разхода е + 0,5 - 1 литър отгоре градско каране което е относителна работа. И все си мисля че това не мери дебит на въздуха а сравнява някакви температури предварително зададени в компа на колата, при мене само на студено имаше проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо ПРОТИВ карането без дебитомер. Ще имаш и други последствия за двигателя рано или късно. Поне според мен! Най малкото мисля че ще ти фалира ламбдата, но това си е лично мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мне, при разкачен дебитомер се използват стандартни стойности, които да позволяват работа на двигателя. Така той работи, но неефективно. Според мен страничните ефекти ще са повишен разход, силно понижена мощност и т.н., но може и при дълготрайно каране така да избие някъде...

Разбира се спрямо развален дебитомер може да е по-добре, но спрямо изряден.... има причина да го има ;)

Аз съм карал с откачен дебитомер на предната кола, но 30-40км за проба когато не бях сигурен, дали моят реално е дефектен и благодарение на това категорично разбрах, че е. После сложих нов и всичко заспа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Малко да поизтупам праха на тая тема и да я довърша че то стана много време вече, но от вчера вече е факт. Новият дебитомер е сложен. Това е 4-тия който се пробва на колата. Другите 3 не съм ги купувал или плащал. Тоя го сложих вчера и колата сработи нормално. Дебитомера е: HERTH+BUSS ELPARTS 70640018 Germany. http://www.autopartoo.com/oem/herthbuss-elparts/70640018.html

Направих и 2 лога за някой който може да се позаинтересува:

 

 

 

 

BENZIN.xls

LPG.xls

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

дебитомера е за поток на въдух а при някои и за температура но само за данни за горивната смес, Не мислете 4е това е маловажно, влияе на разхода , при моя двигател само 1 л. Но варви пове4е без него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...