Jump to content

Комън Рейл или Помпа Дюза


mitsubishi galant

Recommended Posts

Бахти къде се отплесна темата :hilezh:

Има на едно място една подобна тема на три години и над 2500 страници. точен отговор още не е намерен.

нормално е дизела да се развива, все пак бензиновоя голф е с 4 години по стар модел от нафтовия. това е все едно да сравниш 2,5 тди с 1,8 тфси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не...ти ми говореше, че CR-а е с "драстично намалени вредни емисии"....което е така благодарение най-вече на филтъра за твърди частици, а не на самия CR. И ако говорим за CR без такъв филтър, то на кое е това драстично намаление...на CO2, на NOx...на кое? Щото за първото видя, че разликата е минимална....за второто се грижат катализаторите от край време....колкото до PD и Евро 04...ето:

http://www.atzonline.de/Artikel/3/2653/Pum...selmotoren.html

Ей го и преведено:

http://www.atzonline.com/index.php;do=show...alloc=3/id=2661

Та причината да спрат PD не е нито екологична, нито някаква техническа...вижда се че пиезо елементи и многократно впръскване е възможно като при CR.

Ето още по въпроса....хората говорят за 2200 бара на впръскване и многобройни пръсквания преди и след основните....като се е очаквало 2500 бара да бъдат лесно постижими.

http://www.physorg.com/news3952.html

"Bernd Wiedemann, chairman of VW’s commercial vehicles division, says the decision to move to common-rail was driven largely by the high cost of electronic unit injectors."

Поевтиняване и опростяване...ей тва е. Ето го и скъпия елемент какво представлява:

http://usa.vdo.com/press/pictures/powertra...-1-20041122.htm

Съгласих се за евро 4 при ПД, но е факт е че този двигател беше лебедовата песен на ПД. И пак казвам че комон реил е по-чиста технология защото го има в вариант евро 4 без филтър за твърди частици. За азотните окиси намалението е в евро 5 и 6. За налягането на впръскване - дали става дупа за пиково налягане или постоянно, защото и на 1.9 тди прави много голямо налягане но е при определени обороти, под тях налягането е по-ниско и екологията я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Съгласих се за евро 4 при ПД, но е факт е че този двигател беше лебедовата песен на ПД. И пак казвам че комон реил е по-чиста технология защото го има в вариант евро 4 без филтър за твърди частици. За азотните окиси намалението е в евро 5 и 6. За налягането на впръскване - дали става дупа за пиково налягане или постоянно, защото и на 1.9 тди прави много голямо налягане но е при определени обороти, под тях налягането е по-ниско и екологията я няма.

Причините за смяната на дизеловата технология при VW са комплексни:

1. VW иска да е (и става) все по-премиум марка. Със звук на ярмомелка няма начин да убедите чувствителните уши на немеца, че колата му е премиум. Във всеки един тест на автомобили с дизелови двигатели в който участва PD се изразява негативно мнение относно звука и вибрациите. Това също не спомага за налагане на премиум имидж.

2. При Audi положението е още по-нетърпимо. PD в А6 е брутално недоразумение от гледна точка на комфорта.

3. BOSCH прави и двете технологии (CR+PD), само че едната я прави за всички марки, а PD само за VAG. Освен BOSCH само Siemens започнаха преди 3 години в производство на Piezo PD. Обаче Siemens правят и CR за доста други клиенти. В един момент цената на развоя на PD става висока, освен това и двата производителя се явяват единствени в областта си (съответно Solenoid/Piezo PD) и държат висока цената.

4. В концерна има готова CR технология (V6TDI, V8TDI), която лесно се напасва към 4 цилиндровите двигатели.

5. Използвайки CR, VW (и другите марки от концерна) могат да използват 3 производителя на технологията спасявайки се от монопола, който беше факт при PD.

6. От техническа гледна точка - CR цилиндровата глава е много по-опростена (няма канали за гориво), отпадат тандем помпата и помощния вал за задвижване на PD в резултат на което натоварването на ремъка е много по-малко. Като резултат от това интервала за смяната му е увеличен на 180 000 км. Което естествено резултира в по-ниски разходи за подръжка.

Спорът е излишен - посоката е ясна и връщане назад няма. А че някой хора страдат по PD на господата от управата им е все тая. Важен е профита.

И да, има PD без DPF, която покрива евро 4. Без филтър обаче няма начин да се покрие евро 5 нито с PD, нито с CR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,темата е кой двигател е по-добър,ако имате впечатления или някъде сте прочели. Ясно е, че спестените пари при покупката на по-евтиния,няма да са еднакви на спечелените при продажбата на по-новия. Въпросът е чисто практическо сравнение на двата двигателя за евентуални проблеми при експлоатацията на автомобила. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Common Rail (Siemens) само че монтирано на FIAT 2.0 JTD.

Питането ми е такова има ли ППХ при дизелите или няма?

Иначе като пъргавина и еластичност нямам оплаквания или забележки.

При положение че мотора се експлоатира всекидневно (предимно градско) за две години или 85 хил км няма правен ремонт.

Подминава каталожните си данни на максимална скорост съвсем спокойно (пълни километража).

Изключвам плановите смяна на масла и филтри... ма те са ясни.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Тихо сега, че ще дойдат лошите бенДзинджии ти обяснят как дизела освен за трактор става само за коНбайн и нищо друго :respekt:

ПС: Пък и в интерес на истината А3-ката е с Quattro, което вярно й помага доста за тва време от 0-100, ма после си тежи и генерира загуби :respekt: :respekt: :lol:. А виж там има ли дадени времена от 0-150 или 0-200, че ми стана интересно.

ПС: Всъщност в сравнението по-долу дават на А3-ката 9.1 от 0-100

http://www.zeperfs.com/en/duel1259-34.htm

точно на тези сравнения не вярвай.егати аз на моя кораб 100/Ц4 115 коня ААД двигатела му правя 220 а е тон и половина желязо,за тая А3-ка където е колко по лека,180 коня и максимална скорост 220 малко ми звучи фантастично!!

До 220 без проблем треа да ги прай.

Незнам какво ги тачите дизелите пред бензина,колко пъти съм наказвал точно е такива А4ки 1,9тди 110 коньовите и на старт и на всичко.

Със тойтоа авенсзис съм се псукал D-4D 150 коня,взима ми само старта ама после,го нстигам без проблеми,ебем ти и въртящ момент всичко

Айде със здраве и бензин RYYYLZ :*

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно на тези сравнения не вярвай.егати аз на моя кораб 100/Ц4 115 коня ААД двигатела му правя 220 а е тон и половина желязо,за тая А3-ка където е колко по лека,180 коня и максимална скорост 220 малко ми звучи фантастично!!

До 220 без проблем треа да ги прай.

Незнам какво ги тачите дизелите пред бензина,колко пъти съм наказвал точно е такива А4ки 1,9тди 110 коньовите и на старт и на всичко.

Със тойтоа авенсзис съм се псукал D-4D 150 коня,взима ми само старта ама после,го нстигам без проблеми,ебем ти и въртящ момент всичко

Айде със здраве и бензин RYYYLZ :*

Малиии що глупости написа само в един пост не е истина.....щи кажа само че тия 220 километра по километраж са не повече от 200 реални....пък може и толкоз да няма. Темата беше за друго и се намира все пак в "печкаджийския" раздел", пък като гледам и ти на нафта джиткаш.....

Инак ето ти да гледаш....твойто го нема...ма има 2.2 136 коня и срещу А4 1.9TDI няма особени шансове.

http://www.zeperfs.com/en/duel2350-38.htm

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавка към горното:

След кратко търсене в нета за Audi 100 2.0 115 коня излиза следното: маса 1325 kg, 0-100 км/ч - 12.30 s и максимална скорост 183 km/ч....тва ли е неземната бИгачка дето бие шамари на коли 150 коня или ти караш някое тунинг изпълнение???? Справка тук:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=34232

Щот ако е тая то и "спрелия" AFN ще те подмине и като ускорение и като максимална скорост :rolleyes:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=90431

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавка към горното:

След кратко търсене в нета за Audi 100 2.0 115 коня излиза следното: маса 1325 kg, 0-100 км/ч - 12.30 s и максимална скорост 183 km/ч....тва ли е неземната бИгачка дето бие шамари на коли 150 коня или ти караш някое тунинг изпълнение???? Справка тук:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=34232

Щот ако е тая то и "спрелия" AFN ще те подмине и като ускорение и като максимална скорост :hilezh:

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=90431

Що си праиш труда? На такива никво внимание не се обръща, то е ясно , че пишат колко да си запълват времето. В мечтите им, дизела нито харчи по-малко, нито върви повече от бензина, ма реалноста е различна и не им понася :hilezh:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся не разбрах CR ли е по добрата или ПД.Според мен е ПД дава по малко дефекти от КР.Ако се развали КР на пътя господ да ти е на помощ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, достатъчно е да се обадиш на пътна помощ. Едва ли човек с CR, спрял на пътя, ще разчита на Господ. ПД-то е същата брада, спрели тръгване няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Моля, поспрете малко със виртуалните гонки и ако може, наистина споделете мнение за двете технологии. По-добре е да се обясни кои са сполучливите мотори при едната и другата технология, слаби места и т.н. , отколкото да се състезаваме с каталози от сайтовете. Постояно се споменава, че например 2.0ПД гори масло, пука глави и т.н. Верни ли са тези неща, кое е истина и кое легенди ? Ще го търсим след време 2.0 ПД като 1.9 ТДИ или ще остане по-несполучливото творение или все пак си е по-добрия избор пред 2.0КР ? Там нещата са конкретно еднакви. Ако се сравнява , да правим паралел между тях !

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Ауто Билд всички TDI(4 цилиндрови) на VW пукали глави :flipoff:

3.0 и 2.7 Common-rail моторите се оказват доста здрави и надежни, поне до 300 000км.

2.0TDI от скоро се произвежда с Common-rail, много малко хора от форума го притежават, за да могат да коментират надежността, daks има кола с такъв двигател, но май още изпитва симпатии към 1.9PD.

За 2.0TDI PD, произведждан до края на 2006-та съм чел негативни неща по отношение на надежността, не знам до каква степен в бъдеще след ремонти ще бъдат елиминирани.

По-продължителният ми опит с TDI се свежда до 2.0TDI Pumpe-duse, BRE, ако не се лъжа с пиезо инжектори, произведен средата на 2007-ма и 1.9TDI PD, AXR, 2003-та и симпатиите ми са маааалко повече за 2.0. Изключително стабилен мотор на празен ход, вибрациите са практически нулеви, доколкото знам това се отнася конкретно за BRE, 1.9 тресе повече. Макар да бях в известна заблуда доскоро, се оказа, 2.0 разгръща мощността си много по-плавно, макар 40-те конски сили в повече. Макар да е монтиран на по-лека кола 1.9 някак си го няма докато изведнъж не те ритне. 2.0 има лека слабост при потегляне, но това го свързвам с тежащата 1.6 тона кола, която трябва да задвижва, след това е по-плавен. С масло VAG 507.00 проблемът с горенето не съществува.

Все пак 2.0 има и по-висок въртящ момент и мощност(изключвайки редкия 150к.с. 1.9 монтиран на VW, но пък има и 170к.с. 2.0 отново при VW) и колкото и много хора да не вярват тегли А6 натоварена с 4-5 човека и багаж, като запазва приличен разход, което според мен значи, че моторчето си има сила. Не отговаря на това, което този клас коли би трябвало да притежават в наши дни като вървеж, но не отстъпва на 1.9TDI 131к.с. на А4, за който се говори, че много върви.

За 20 000км смесеният разход на 2.0TDI е 7.3, може би половината са градско, половината магистрали. Това е по-борд компютър, който се оказва доста точен, за разлика от този на 1.9, поне в градски условия.

Има едно много дразнещо нещо, поне при нашия 2.0, което предполагам, че е софтуерен недостатък. Когато е на неутрална или на първа предавка оборотите на мотора нарастват линейно с подаването на газ до 2000об/мин и от там нататък трябва да даваш все повече и повече газ, за да увеличаваш оборотите, което понякога дразни при потегляне, защото след 2000об/мин имаш чувството, че колата се спъва. Като имам време сигурно ще се разходя до Порше да видя дали има някаква калибрация.

chaos, не съм имал възможност да сравня 2.0 с 3.0 върху А6, но съм чел, че обективно измерно 2.0TDI е по-тих от 3.0TDI, заради по-доброто обезшумяване, което малкият мотор, позволява да бъде монтирано, но пък звукът на 2.0 е по-дразнещ и тракащ, затова на хората им се струва шумно. Реално шумът може да бъде проблем ако искаш пълна тишина и караш без радио, пуснеш ли радиото с нормална сила звукът му напълно заглушава мотора. 1.9 в Голф е пъти по-дразнещ. Когато покарах малко бензинова кола, дори и с много по-слабо радио се чудех тоя мотор работи ли, не работи ли и като стигнах 6000 оборота разбрах, че работи :flipoff: Отвън и двете са си доста шумни.

А и двата мотора поне при Ауди се произвеждат в различни поколения автомобили, т.е. когато е внедряван масово 2.0, 1.9 е бил орязан до 116к.с., така че след време 2.0PD дори и да не се харесва къде заради легенди, къде обосновано няма как да бъде избегнат при автомобилите 2-ра ръка, твърде масов е в периода 2005-2007.

Поддръжката с оригинални филтри и масла на 1.9 и 2.0 е практически еднаква, да не кажа че на излиза с няколко лева по-скъпа. Ремъкът на 1.9 се сменя на 90 000, на 2.0 на 120 000, но предполагам, че излиза по-скъпо.

DPF филтъра при нас засега е абсолютно безпроблемен, май след 200 000 започват драмите, ще я видим тая работа.

1.9 моторчето ми пък има допълнително монтиран DPF на HJS, който мисля, че има доста по-кратък живот, но пък струва пъти по-малко и изглежда си върши работата и му осигурява Euro 4, което надали някой в БГ го интересува.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички 2,7 и 3,0 ТДи от 2004 г. насам са комън рейл. Помпа - дюза в Ауди има на 1,9 и 2,0, като миналата година беха заменени с комън рейл. Сега се чака и 1,6 тд. мисля 105 коня, също комън рейл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички 2,7 и 3,0 ТДи от 2004 г. насам са комън рейл. Помпа - дюза в Ауди има на 1,9 и 2,0, като миналата година беха заменени с комън рейл. Сега се чака и 1,6 тд. мисля 105 коня, също комън рейл

Както винаги :blink: А имаш ли впечатления специално от този мотор с 204к.с ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги :blink: А имаш ли впечатления специално от този мотор с 204к.с ?

аз имам,уникален е :lol:

Няколко пъти съм карал Б7 с този мотор и в комбинация с Q. и автоматика е уникален кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като допълниш, че е с пиезодюзи, за които няма стенд или проверка в БГ и при дефект се сменят всичките за сумата около 10 000лв.наистина е уникален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като допълниш, че е с пиезодюзи, за които няма стенд или проверка в БГ и при дефект се сменят всичките за сумата около 10 000лв.наистина е уникален.

Все пак и във форума може човек да научи нещо. Като това: Ауди е създало тестови план, където тези пиезо дюзи се виждат адаптациите им за празен ход, средни и високи обороти. Освен това Има и зададени пределно допустими норми. След като изкарам таблицата със шесте дюзи, без каквито и да било други измервания, мога да преценя какво става, и коя точно дюза е за смяна. Сменял съм 4 дюзи наведнъж, сменял съм и 6 дюзи, сменял съм и една. Не е необходимо всички. :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Постояно се споменава, че например 2.0ПД гори масло, пука глави и т.н. Верни ли са тези неща, кое е истина и кое легенди ? .

В фирмата имаме около 20 пасатора с 2.0ТДИ ПД, 3-4 от тях 4моушън. Според мен си зависи от карането. При известните душмани (каращи ЯКО), харчи яко масло, единия успя и да и пукне главата на едното формоушън. Друг пък искал да види, колко дълго може да поддържа максимална скорост от 220-225 по километраж и я прегрял. Но имаме и такива, дето 3 години вече си ги карат спокойно и не се оплакват нито от масло, нито от нищо. Явно не е ней-издръжливия мотор, ма според мен не е и най-чупливия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постояно се споменава, че например 2.0ПД гори масло, пука глави и т.н. Верни ли са тези неща, кое е истина и кое легенди ? .

Това зависи от версията на главата. Дали е V125, 330 ? Не толкова от шофьора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като допълниш, че е с пиезодюзи, за които няма стенд или проверка в БГ и при дефект се сменят всичките за сумата около 10 000лв.наистина е уникален.

Виж,това че в Бг няма стенд за тях,не го знаех,но надали е толкова тежко положението щом е толкова разпространен мотор и масово се кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, в България може и да няма, но в съседна Турция има всичко, стига да знаеш къде да търсиш. Аз примерно си намерих къде ще ми отремонтират помпа-дюзите, ако евентуално имам проблеми с тях :unsure:

Бай комшо е велик :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...