Jump to content

Искам да си взема някакви прилични слушалки


Recommended Posts

Monz, перфектни са (съжалявм за късния отговор). Точно такива търсех - с "чист" звук. Слушам предимно МР3, СВR320Kbps и звуковата картина е с перфектен детайл (поне за моя слух). Единственото нещо, което ме притеснява е, че кожата на "диадемата" и "възглавничките" е много фина и предполагам ще започне да се прокъсва след време.

Bose - за тези пари стават. За истинската им цена не са нищо особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фитилчо, няма как да не ти евтинее, защото това май е най-ниския клас на Боус.

Един приятел имаше такива преди 2 години и днес го питах...каза че с тази цена направо трябва да ги отнасям...утре ако не съм размислил безкрайно ще се дигна да ги взема.

Иначе бих искал да си купя Bose quite comfort 2 или 3 ама все още не съм пораснал до там, че да дам 800 лева за слушалки :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след 1 час тест мога да кажа 2 неща:

1. това са най-удобните слушалки, които съм си слагал на главата...дори като ги махна се чувствам, сякаш нещо с което съм се родил вече ми го няма.

2. чувам неща, които с други слушалки/колони не съм чувал преди и то на песни, които съм слушал стотици пъти.

а тия в тоя магазин ще ме разорят...харесах си колони Jamo JS 426 black ash....намалени на 260 лева...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет, четох тази тема наскоро и реших и аз да си купя по-читави слушалки, че напоследък много се запалих да ползвам такива.

Взех си Sennheiser HD 380 Pro.

629_2.jpg

Купих ги от Dynacord за 94 евро + 2 години гаранция

По форумите хвалят доста тази марка, а тези ми харесаха на параметри. Реших да не си губя времето да обикалям магазини и да пробвам, защото много си зависи от какъв източник и какъв запис ще ти пуснат.

Много ми допаднаха. Хареса ми това, че не ти стоят върху ушите, а около тях. Не те изморяват, защото се прилепят към главата ти, а не ти мачкат ушните миди. Много леки са - около 200 грама. Страшно изолират околния шум - не чувам нищо наоколо дори като случам съвсем тихо. Басът е дълбок дори на некачествени мп3, високоте са чисти. Имат наситени среди. Понасят цялостно усилване, щото не ги изпълва на макс и на това ниво не кривят.

Възникнаха ми обаче няколко въпроса:

Ползвам ги в момента на PC-то, но както и ме предупредиха дъното с вградена звукова карта няма да може да ги захрани на 100% и ще звучат леко тихо. Всъщност достатъчно силно звучат и не искам да оглушавам, но според вас един предусилвател дали ще им позволи да свирят още по-качествено или само по-силно? Или вероятно компонентна звукова карта?

И за какво разработване се пише във форумите принципно?

Това са им характеристиките:

Transducer principle (Headphones) Closed, dynamic

Ear coupling Circum-aural

Frequency response (headphones) 8 – 27,000 Hz

Impedance 54 ?

Attenuation (passive) up to 32 dB

THD, total harmonic distortion < 0.1% (1kHz, 100dB SPL)

Sound pressure level (SPL) 110dB (1 kHz, 1 Vrms)

Load rating 500 mW

Contact pressure 6N approx.

Weight w/o cable 220 g

Cable length 1m coiled, extendable up to 3m

Connector Headphones 3.5 mm straight (separate ?” jack adapter included)

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...

Имате ли някакви наблюдения за този модел слушалки?

Monster%20Beats%20Dr%20Dre%20Earphones%20Black.jpg

Beats Audio Ha Dr. Dre, model Studio

Ще ми дойдат някъде на около 300-320lv.

Пробвал съм ги, звучат страхотно, идват малко тежички и може би няма да са удобни за ползване навън.

Другия вариянт са ето тези:

20111312304125808.jpg

Пак са от същата серия, Beats Audio Solo, доста по-леки и удобни, идват на около 200лв.

Сравнявали ли сте ги примерно с нещо на Denon, Pioneer или други качествени марки?

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От малките взех на сина ми. Имат вграден усилвател и 2 батерии ААА. И те идват тежички, но не съм ги сравнявал с по-големите. Доста бас, прилични високи, ненатрапчиви средни. Отначало не ми харесваха, но после ми допаднаха. Аз лично ползвам AKG на Harmon. Модела точно не мога да ти кажа , но не са от скъпите (в момента не са пред мен).

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкво се очаква от "негърски" слушалки?

Хубав звук?

Сигурно... Ако определението ти е "да дъни!" и "малко високи"...

Погледни някое Grado - "грозни, но полезни". hilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Противно на очакванията, Бийтс имат хубав звук. Обаче по всички форуми пищят, че много лесно се чупят заради кофти пластмаса.

Просто качеството на материали и изработка е неприемливо за парите, които струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах едно запитване към 'магазинера', но са ментаци 100%. Все пак ми е интересно какво ще ми отговори.

Иначе ми правят впечатление тези:

http://www.ebay.co.uk/itm/Used-Original-Monster-Beats-by-Dr-Dre-STUDIO-Earphones-Headphones-iphone-Genuine-/190708281741?pt=US_Headphones&hash=item2c6719718d

Продаваче уверява, че са 100% оригинални, но идват от Тайван и продавача разполага с поне още 10 такива и над 12, които са вече продадени. Така че и там намирисва силно.

Най-добре е да се вземат за около 300-330 BGK /български кинти/ от USA.

Един приятел DJ ме убеждава, че няма смисъл да се дават толкова пари за "маркетинг" и че могат да се намерят дори по-добре 'свирещи' слушалки за около 100тина лева и в това определено има смисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това ти се каза отдавна, ама ти си решил да си фешън явно... :rolleyes:

Беатс изобщо не е връх на връхта. Нито притежанието на пипон е ултимативен признак за хипер-масонство... Тази заблуда най-дебилна само по нашите географски дължини може да вирее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Един приятел DJ ме убеждава, че няма смисъл да се дават толкова пари за "маркетинг" и че могат да се намерят дори по-добре 'свирещи' слушалки за около 100тина лева и в това определено има смисъл

Би ли споделил кои са тези модели за по стотина лева -не се заяждам ,а наистина ми е интересно?

Защото примерно в headfi.org ,болшинството от мненията са че прилични слушалки под $100 няма , и това по цени в US.

Редактирано от valioj
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добрите слушалки са SENNHEISER. Ето тука си избираш за колкото пари ти се дават и нещата се решават. http://www.kolko.bg/bg/sennheiser-m1322/list-by-popularity

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятно звучене на много прилична цена предлагат моделите на JVC HA-RX500/700/900. Много исках да тествам 700 защото бяха с много добри отзиви по западните форуми, но калъфите от Технополис не ги предлагат. По една случайност са вкарали 500 и вече съм с такива в офиса. Очакванията за приятен и балансиран звук се оправдаха и са добре изолирани т.е. колегите не слушат това, което аз слушам :hilezh: :hilezh: :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AKG имат и слаби модели. Не че ги драскаме ;)

Между другото в чужбина в магазините има стени с включени слушалки. Може да тестваш всичко, което се продава. На всичките звучи едно и също и разлика може да направиш веднага. Та така може да си харесаш много читави слушалки за да речем малко пари.

При SENNHEISER не съм чул модел дето да свири лошо, не мисля, че може да сбърка човек с тази марка.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ето за този конкретен модел ставаше дума:

koss_porta_pro_0.jpg

http://www.koss.com/en/products/headphones/on-ear-headphones/PortaPro__Porta_Pro_On_Ear_Headphone

Koss Pro

около 70лв са По техни думи са ги тествали /DJ/ и свирели много прилично, дори по-добре от някакво скъпо АКГ, което са тествали.

Ползвал сам слушалки на Koss от мъничките и мога да кажа че бях много приятно изненадан от звука на слушалки на 5 долара.

Иначе като дизаин според мен тези точно са като извънземни, в лошия смисъл на думата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е легендарен модел, който е в продажба повече от 25 години ..... оттук идва и "странния" дизайн.

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от няколко години ползвам

grado.jpg

Доста са "отворени" и с бая ретро дизайн.

Обаче съм доволен от комфорта за ушите и звука. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имате ли някакви наблюдения за този модел слушалки?

Beats Audio Ha Dr. Dre, model Studio

Ще ми дойдат някъде на около 300-320lv.

Пробвал съм ги, звучат страхотно, идват малко тежички и може би няма да са удобни за ползване навън.

Другия вариянт са ето тези:

Пак са от същата серия, Beats Audio Solo, доста по-леки и удобни, идват на около 200лв.

Сравнявали ли сте ги примерно с нещо на Denon, Pioneer или други качествени марки?

Аз имам впечатления от Beats Solo HD. Най-ме впечатли цената :huh:

Всъщност изобщо не разбирам от техника, но точно тази марка според мен, не че е нещо особено, просто е модерна в момента сред пуберите :hilezh:

Преди тези, купихме от същата марка, но тапи, пак бяха скъпи, а само за няколко месеца и едното ухо спря да пее :angry::hilezh:

Редактирано от Яка кака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си купувам akg k99...

Някой има ли мнение за слушалките ... Ще ги ползвам за продуциране на ел. Музика и слушане от ипода...

Ако има някои слушалки от този ценови клас по добри от тези споделете моля !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...