Jump to content

Покупка на кола от Германия


Recommended Posts

Браво и честито колега,

разкажи за номера 1,2 и 3 какво беше положението.

точка 5 -предполагам въобще не си гледал

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колегата с горния пост бих му казал, че не е направил греша, че е минал през Румъния, защото пътя не е толкова лош, а отностно храната ... не съм на мнение, че е по-хубава от нашата. Студент съм там и знам за какво става въпрос. Само изкуствени вещества. За един 6 месеца - 10 кг. Иначе, като цяло това е докарване на една кола от Германия, но бих препоръчал да се търсят ЧАСТНИ автомобили, защото мангалите купуват колите на без пари и слагат зверските надценки, докато частника ще каже всичко за колата си и ще ти даде всичко нужно за нея. Ако някой има нужда от ТЪРСЕНЕ ДОКАРВАНЕ на кола може да се обърне към мен, бих могъл да бъда връзка. :nixweiss:

edit: Билет за самолет можете да си купите много лесно. Резервира се по интернет от сайта на компанията, с която ще летите. Рент а кар аналогично на самолета. ГПС най-използван там е ТомТом и Гармин. Лично аз съм с ТомТом и в Румъния ме прекарваше през градовете, а не по околовръсното. Задаваш адрес то се свързва със сателитите и ти казва къде да караш.

edit2:

WIZZ AIR

GermanWings - ПРЕПОРЪЧВАМ през wizzair!!!

BLUE AIR - летят само от Букурещ, но на мен ми е близо така че бих използвал и техните услуги

Това като цяло са нискобюджетните

Редактирано от PabloEscobar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели повечв за състоянието на тая която взе и цените в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за гладкото пътуване, дано и колата се движи така :rolleyes:

Иначе Румъния миналото лято беше ооогромна грешка, за 8 часа минахме 150 километра, като за малко не си оставих картера по асвалтовите вълни около Турно Северин, когато румънските диваци ми направиха двойно изпреварване на двулентов път... То не бяха трапове, ремонти, разкопки, бързащи тирове и автобуси минаващи, когато е забранено срещу теб, правят го пътя, но явно трябва време. Участъкът от Тимишуара до Турно Северин просто беше ад под небето, не съм изпитвал такова удоволствие от българските пътища, когато се прибрахме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе Румъния миналото лято беше ооогромна грешка, за 8 часа минахме 150 километра, като за малко не си оставих картера по асвалтовите вълни около Турно Северин, когато румънските диваци ми направиха двойно изпреварване на двулентов път... То не бяха трапове, ремонти, разкопки, бързащи тирове и автобуси минаващи, когато е забранено срещу теб, правят го пътя, но явно трябва време. Участъкът от Тимишуара до Турно Северин просто беше ад под небето, не съм изпитвал такова удоволствие от българските пътища, когато се прибрахме.

Колегата го е казал мнооооого точно ! нещата не са се променили за една година.

100 км по романеще = никога няма да имам бъбречни камъни :flipoff:

Макар да са един и същи път Е79, обикваш България за нещо което преди не си забелязвал. Само минаването през Враца връща закратко кошмара.

Покрай Враца пък забелязах доста магазини за употребявани лети джанти, мисля че напролет ще се сдобия с някой изгодни оттам. Някои да има представа за цените - предполагам че ще са много по-разумни от Софииските ???

Иначе за колата - направихме БГ тест драйв уикенда 500км. Даде разход 4 на сто - остана за ресторант (разликата с моята кола щеще да е +25лв, тя ми дава 7 на сто)

Преди това, гледайки на хартия дизел двигател кубатура 1.5, 65 кс, бих го задраскал като слаб. Но всъшност изпреварва перфектно.

намислил съм напролет ако наистина махнат акцизите да отида за ауди 100 2.8, просто това ми е любим модел и ще го правя хоби кар :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джанти на старо (в добро състояние) нормалната цена е 100-150 евро (нормална разбирам в провинцията)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

До 10 000 евро без да ги декларираш, до 12 500 с декларация на границата и от там нагоре ти трябват повечко документи за произхода. Същото важи и за Хърватска и при влизане в ЕС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...