Jump to content

А4 тропа отпред, заминала рейка?


becinko

Recommended Posts

Здравейте колеги, от едно известно време започна нещо да ми тропа отпред, като вляза в неравност с дясната гума се чуваше, реших, че е я някой тампон я някой шарнир... При направения оглед на окачването всичко изглеждаше нормално, звука се чуваше като мърдах волана бързо наляво-надясно. Стигнахме най-логично, че виновника е накрайник, но не външен, защото той е сменяван. Днес взех вътрешен накрайник, смених го и чукането остана. Разглобих от другата (лявата) страна чукане пак имаше. Възможно ли е рейката да е заминала и нещо вътре в нея да тропа така.  Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем да сподели опит. 
Тъй като съм на 99% сигурен, че нещата отиват към смяна/рециклаж на рейката, ме интересува how to за смяната й, тъй като не ходя да плащам по сервизи, а сам си правя колата в такъв на приятел. Евентуално, някой ако е рециклирал може да сподели и цената срещу която му е извършена услугата.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си я сменях с 2ра ръка немския вариянт, защото има и френски, който не може да се рециклира и я купих заедно със накрайниците за 250лв преди 2год и ми взеха 100лв за смяната. Тогава доста време разучвах как стоят нещата с тези рейки и в крайна сметка се оказа, че рециклирането в повечето случай закърпва работите за 10 20 30к километра, както се вика божа работа. В момента рейка 2ра ръка върви около 100-130лв ( http://audibg.com/forum/index.php?showuser=75340 ) ( аз все от него пазарувам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката хвърляше масло и цялата лява гума, апарат,диск, носачи, подкалник бяха в масло, но не е тропала грам. Проверихте ли добре биалетките не е истина от толкова малка част колко много тропа. Щом си я правиш колата сам е по-добре да започнеш 1 по 1 да сваляш носачи и да ги проверяваш за луфтове и тогава прибягвай до сваляне и на рейката.

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че когато бяха свалени и двата накрайника отляво при въртене на волана нямаше тропане. Все пак ще огледам навсякъде, и дано не е рейка.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля,че самодиагностиката на предницата не ти е вариант. Предницата ни е на твърде много точки и ти трябва наистина някой добър майстор, за да ти каже от къде идва неприятния звук. Много пъти хора се подвеждат и сменят неща, които не са нужни и хубаво ще спестиш от труда си, но като смениш още една две части дето не са за смяна а чукането остане, къде ти излиза сметката не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си я правя в сервиз на приятел, които се занимава с това цял живот и естествено ми помага инв диагностицирането и в ремонта. А това че точките са много е така, но не значи , че проблем не може да се открие и от обикновен човечец като мен :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених цялото окачване в това число, биалетки и кормилни накрайници/вътрешни и външни/, но и при мен се усеща едно леко тропане, което се предава и на педалите!?? Предположения колеги?

п.п.Извинявам се на колегата пуснал темата, но може да имаме идентични проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкачих десния долен крив носач, защото се съмнявахме, шарнира е заминал, но тропането си остана. Проверих и карето на волана, но си е ОК. Въпроса ми е случвало ли се е на някой рейката да тропа без да тече, защото за текнали рейки има много писано, но за тропащи... И все пак като разкача десния накрайник тропането изчезва.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам същият проблем и почвам да си мисля че макферсона е въпросният виновник.А за рейката бъди сигурен ако тропа ще те чука и на волана когато автомобила навлезе в непавност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си биалетките пак, ама хубаво да ги погледнат!

Че аз така имах тропане в рейката, и след като не се оправи с рециклирането и, боговоте откриха че тропкат биалетките......

Между другото, това почукване във волана за което говориш,което се получава като обираш луфта на място с волана,при мин се появи след рециклажа.Рейката ми е от френските.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го има това почукване при въртене в ляво и в дясно. Окачването ми е проверявано многократно и разкачано. Вече 6 години карам така. Само вътрешни накрайници не съм проверявал. Според мен може да се получава луфт между зъбния гребен на рейката ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почукването в рейката идвало от пиньона.Поне така ми обясниха.Тази френската на А4 се лекувала като и се сложи пиньон от А6, но на мен не ми се занимаваше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина не тропа от рейка означава, че тропането в неравности на дясната гума и тропането при въртенето на волана нямат нищо общо...

 

И от горни носачи пак ще ти тропа.Рейката тропа по определен начин.

 

Не знам какъв е начина на тропане на рейката, не знам също дали ако е разбита няма да тропа и с 2-те гуми, а само с едната... Тропането го оприличавам на тропането на разбит опелски шарнир примерно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го колега, като останових, че тропа при въртене на волана 1-вото което направих беше да сменя вътрешния накрайник, тъй като външния е нов. Днес ми се наложи да покарам из едно село с паваж и стабилно неравности и сякаш не усетих да ми удри във волана като тропа, трябва явно много внимателно да се диагностицира предницата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменил съм всичко от долу което се сетите без вътрешните накрайници и нищо не тропаше до скоро но сега когато вляза в неравност и се чува едно глухо "туп" ....:@

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от едно известно време започна нещо да ми тропа отпред, като вляза в неравност с дясната гума се чуваше, реших, че е я някой тампон я някой шарнир... При направения оглед на окачването всичко изглеждаше нормално, звука се чуваше като мърдах волана бързо наляво-надясно. Стигнахме най-логично, че виновника е накрайник, но не външен, защото той е сменяван. Днес взех вътрешен накрайник, смених го и чукането остана. Разглобих от другата (лявата) страна чукане пак имаше. Възможно ли е рейката да е заминала и нещо вътре в нея да тропа така.  Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем да сподели опит. 

Тъй като съм на 99% сигурен, че нещата отиват към смяна/рециклаж на рейката, ме интересува how to за смяната й, тъй като не ходя да плащам по сервизи, а сам си правя колата в такъв на приятел. Евентуално, някой ако е рециклирал може да сподели и цената срещу която му е извършена услугата.

Поздрави!

Същите симптоми като при мойта, аз смених абсолютно всичко носачи , накрайници, вътрешни, външни и  биалетки и тропането си остава осезаемо. Като при мен мога да го опиша като хлопане при обиране на луфта на волана, при мен е около четвърт оборот., и аз мислех че е рейка понеже при завиване има едно приплъзване не волана много странно ( в завой когато натегнеш волана на определен градус и при мен се получава едно пропускане , отхлабване на  пресекулки което може да те подведе). Рейката няма течове от никъде макар че постоянно доливам масло( тече ми някъде от казанчето.) Подозирам че тропането идва от вътрешното каре на волана но още не съм намерил време да я разколача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах колата при Георги Цветков в Пазарджик, направи ми реглаж, че имах проблем със замятане на задницата в завой. Той в момента кара А4 Б5 каза, тропането във волана минава за нормалнo. A тропането е неравности според него идва от амортисьора, във Варна имам един комплект предни макферсони като се прибера ще сваля моя да видим как е амортисьора и как е тампона отгоре иначе всичко по окачването е в норми...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...