Jump to content

Реле-регулатор или пък не


ionata

Recommended Posts

Колеги, здравейте

вчера ми присветна символа за акумулатор. След това отново светна и не загасна, но забелязах че при подаване на газ (вдигане на оборотите) лампичката загасва. Днес сутринта не светеше но след това отново започна да свети, дори след като я покарах ми излезе и на дисплея иконка за акумулатора, а не след дълго започнаха да премигат лампичките за АБС и тракшън контрол, отново като изръчках колата се оправиха и изгаснаха. Един майстор ми каза, че е най-вероятно реле-регулатор на алтернатора. Мислите ли, че е прав и ако да, дали е възможна подмяната на това реле без да се сваля алтернатора. Колата е Ауди S8 98г.
Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше със същите симптоми и се оказа, че самата жичка която отива от таблото до алтернатора е прекъсната и самото табло също се е прецакало и не подава импулс при запалване на колата. 

Преди това смених релерегулатора и четките, акумулатора, алтернатор, една камара пари и накрая работа за 15мин и колата заспа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммм, колега ти направо ме хвърли в сериозни размисли. Коя е тази жичка, как да я открия, пък и при положени, че преди не го е правило, възможно ли е от нищо да се случи това? А и защо като му подам газ ще си спира да свети, ако проблема е в жица?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, когато подаваш газ самия алтернатор се самовъзбужда от уборотите. Аз така си карах колата с месеци при всяко запалване на 3к оборота и лампата загасваше, но после и таблото се прецака и лампата изобщо не светеше.

Жичката е синя отзад на алтернатора може да я видиш.

Редактирано от alter_breed
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, чакам днес да я взема, но на първо четене са четки, реле регулатор, някакъв кондензатор и някакво лагерче е тръгнало. Ще пиша пак, като я взема и разбера тотала :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...