Jump to content

Виене на диференциала


TpaHciMip

Recommended Posts

Здравейте колеги. Искам да разбера дали може да се регулира луфта на диференциала на Audi80 B3 защото страшно започна да вие. Най силно се чува когато съм на 5-та скорост и съм над 80км/ч и искам да разбера дали може да е от нещо друго. Благодяря предварително :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е само в дифа проблема ,може и лагерите на валовете да са заминали и така или иначе едно отваряне

и ремонт на кутията ще излезе дебело . По добре кутия втора ръка ,с гаранция от продавача че е в добро състояние.

На първо време провери нивото на маслото в твоята кутия .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да не е само в дифа проблема ,може и лагерите на валовете да са заминали и така или иначе едно отваряне

и ремонт на кутията ще излезе дебело . По добре кутия втора ръка ,с гаранция от продавача че е в добро състояние.

На първо време провери нивото на маслото в твоята кутия .

Малко ме съмнява да е от лагерите защото виенето се чува само когато колата е на скорост и й подадеш газ през останалото време не се чува нищо, а ако беше от лагерите щеше да се чува постоянно когато е в движение, поне аз така ли мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ме съмнява да е от лагерите защото виенето се чува само когато колата е на скорост и й подадеш газ през останалото време не се чува нищо, а ако беше от лагерите щеше да се чува постоянно когато е в движение, поне аз така ли мисля.

Здравей колега , моята кутия и тя беше така но виеше постоянно на всички скорости замених я с др. кутия и се оправи всичко , когато отворих старата има два пластмасови диска те бяха износени и аз поразпитах и ми казаха, че е виело от тях . Поради разрушаването на тези дискове си замина и датчика на километража и магнита от които чете информация .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мога да ползвам темата.....моята кутия като я сваляха преди около 45 000 км. за смяна на съединител, видях, че остта й има сериозен луфт. Обаче нямам абсолютно никакъв шум.....Колко ли живот има още и какви ще са ми предстоящите ядове там? Скоро ще сменям пак съединител, защото този е менте и се чудя дали да не сложа и друга кутия.....С АБК мотор съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Искам да разбера дали може да се регулира луфта на диференциала на Audi80 B3 защото страшно започна да вие.

1. Има и масло в кутията

2. Като ускоряваш,имаш някакво виене,като си на свободна предавка или поддържаш еднаква скорост,виенето спира,а като пуснеш съединителя и си на предавка има ли виене?

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Има и масло в кутията

2. Като ускоряваш,имаш някакво виене,като си на свободна предавка или поддържаш еднаква скорост,виенето спира,а като пуснеш съединителя и си на предавка има ли виене?

В кутията има масло. Виенето е когато ускорявам и когато съм на предавка. Когато се поддържа една и съща скорост на равен път не се чува виенето или ако се чува е за кратко и изглежда така все едни си обира луфта на диференциала, та за това питам има ли опция да се регулира луфта на диференциала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене също има виене между 60 и 80 км.ч. Чува се единствено на свободна, или на скорост но при отпуснат педал на газта. Като я настъпя съвсем леко, утихва. Дали не са лагери на дифаstupid.gif. Мислех отначало, че е от лагерите на главината, смених и двата, но шума си остана, а на моменти е много дразнещ. Кутията има масло, проверявана е. И шума не се чува винаги, когато покарам малко, примерно 20-30 км, чак тогава почва. И дали ако сменя маслото, няма да се оправи. Понеже един път съм сменял кутия с гореописаните симптоми, тая даже не зная какво масло и е наливано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да има тази възможност.На задните диференциали може да се регулира луфта,но тези с предния диф не съм много запознат,как се регулира пиньона.Дано да направиш центровката,че ако вземеш кутията втора употреба, не знаеш в какво състояние ще бъде.Това не е като да смениш гума 1- 2 пъти.На предишната кола ми се бяха разхлабили болтовете на короната и оттам се получиха едни неприятни звуци

Ако мога да ползвам темата.....моята кутия като я сваляха преди около 45 000 км. за смяна на съединител, видях, че остта й има сериозен луфт.

Трябва да има луфт,само че на знам какво имаш предвид, под сериозен луфт

Още нещо да поптам колегите,като сменяте предавките променя ли се звука на виенето или ,на каквато и предавка да е , той се увеличава,като на автобус Кароза,ако някой се е заслушвал

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да има тази възможност.На задните диференциали може да се регулира луфта,но тези с предния диф не съм много запознат,как се регулира пиньона.Дано да направиш центровката,че ако вземеш кутията втора употреба, не знаеш в какво състояние ще бъде.Това не е като да смениш гума 1- 2 пъти.На предишната кола ми се бяха разхлабили болтовете на короната и оттам се получиха едни неприятни звуци

Трябва да има луфт,само че на знам какво имаш предвид, под сериозен луфт

Още нещо да поптам колегите,като сменяте предавките променя ли се звука на виенето или ,на каквато и предавка да е , той се увеличава,като на автобус Кароза,ако някой се е заслушвал

Звукът се увеличава с увеличение на скоростта, иначе виенето си е едно и също само се усилва с увеличението на скоростта. Предполагам, че щом има на задните диференциали възможност да се регулира луфта, значи и на предните трябва да може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега замислял ли си се да не би да вият гумите защото заради виене правих ремонт на зден диференциал а излизе накрая че гумите вият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега замислял ли си се да не би да вият гумите защото заради виене правих ремонт на зден диференциал а излизе накрая че гумите вият

Викаш,като при лада нива :hilezh: Ами колегата написа по-горе,че като се поддържа една скорост няма виене.Това според мен са симптомите за луфт.Обърни се към http://audibg.com/forum/index.php?showuser=3781 той може би има някакви наблюдения покрай неговите проекти.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте, колеги! Извинявам се че ползвам чужда тема, но искам само да попитам. Вие ми диференциала (АУДИ 80 B3) на 100% е диференциал. Въпроса ми е ако сменя маслото има ли вероятност да спре да ромоли??? Ромоленето е без значение на скорост, на свободна, с натиснат или пуснат съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега! Забравих да спомена, че отдолу всичко е в масло (от някъде капе), ако му е малко маслото може ли да ромоли от това? Няма ли смяната малко да му удължи живота? Може ли да ме остави някъде по път? Интерестното е, че се усеща по-вече само на грапав(износен) асфалт, ма гладък почти не се чува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето АВК вие, когато съм с над 70-80км/ч на 5та и върна газта. Започва едно леко виене като от тролей и в момента, когато подам леко газ утихва. Дали е диф?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Извинявам се че ползвам чужда тема, но искам само да попитам. Вие ми диференциала (АУДИ 80 B3) на 100% е диференциал. Въпроса ми е ако сменя маслото има ли вероятност да спре да ромоли??? Ромоленето е без значение на скорост, на свободна, с натиснат или пуснат съединител.

Почти 100% няма да има ефект от смяна на масло, ако вече е започнал да вие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колеги! Все пак днес ще му долея, така или иначе нивото му е малко. После ще пиша какъв е резултата.

m_a_r_t_o не искам да те плаша, но както го описваш, може би и ти си като мен с проблем в дифа. Има малка вероятност да е кутията шом като подадеш газ утихва. Погледни си ивото на маслото, мисля че и ти сис едномазане (диф и кутия) на едно, малко вероятно е да се оправи но все пак има някакви шансове 1:10000, прбваи ако е малко маслото. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте отново! Днес долях масло в кутията, мислех да го сменям ама за сега ще е така. Маслото  вътре е много рядко, някой може ли да ми даде съвет , ако го сменя цялото, и му нахакам един "РЕСУРС" за скоростни кутии дали ще има ефект? Друго не ми остава. Благодаря предварително!   

Редактирано от PRILEP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте отново! Днес долях масло в кутията, мислех да го сменям ама за сега ще е така. Маслото  вътре е много рядко, някой може ли да ми даде съвет , ако го сменя цялото, и му нахакам един "РЕСУРС" за скоростни кутии дали ще има ефект? Друго не ми остава. Благодаря предварително!   

Аз моето го смених цялото миналата есен, заради големи затруднения при включване на предавките, при застудяване на времето.

Ефект върху включването определено имаше, но виенето си продължава. Като махнах старото масло нивото си беше в границите. Маслото което сипах не беше нещо кой знае какво. По препоръка на служители в един автоцентър го сипах, казаха че било немско, но още не се е наложило на пазара, неизвестна марка някаква. Цената 15лв литъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Маслото което сипах не беше нещо кой знае какво. По препоръка на служители в един автоцентър го сипах, казаха че било немско, но още не се е наложило на пазара, неизвестна марка някаква. Цената 15лв литъра.

С какви характеристики беше - че ако е различно от 75W90 синтетично и не отговаря на VW501.50 / VW G 052 911 е доста фатално.

Аз сложих от колегата Владо/АСЕ/ това

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визкозитета е такъв, също така е синтетично. За спецификацията не съм сигурен, трябва да погледна тубата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...