Jump to content

Искам да попитам за алтернативно дизелово гориво


Kompresor

Recommended Posts

Сега да ви кажа пък аз :steinigung:

Имам приятел който кара Jeep 2.1 дизел. Същият го е газифицирал (дизел-газ), кара на 70-80% газ останалото е нафта, но в повечето случай не е нафта а е отработено масло, използвано олио. Пробвал е, джиката върви и само на масло било то отработено или не- без газ.

Като спре на бензиностанция и мислят че се базика със служителите..:bia:

Редактирано от knejata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз го претаквам през вързан дънков крачол и сега с една помпа го изсмуквам през мерцедесов филтър от ЦДИ но незнам той колко микрона е но за по-сигурно. Преди да мине през филтъра оставям олиото да седи 7-10 дена да се отаи хубаво и тогава изсмуквам само горния слой!

Самото прецеждане го правя с една туба от 10л минерална вода и една туба 2л от бира. Бутилката от бира режа дъното и вкарвам дънковия крачол и ползвам тубата като фуния един вид. Самата бирена бутилка слагам в голямата туба и така през 1 час ходя да допълвам с олио :hilezh:

та така от такова

след филтрацията става такова

ако някой има по-добри системи ще съм благодарен да ги сподели със някоя друга снимка :hilezh:

Редактирано от huhu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някой има по-добри системи ще съм благодарен да ги сподели със някоя друга снимка :)

Аз съм го направил по следния начин: крачол от дънки - долната част я стягам с тел, а за горната на около 7 сантиметра от ръба завръзвам три въжета В три срещуположни края на дънкито. Така направения крачол окачвам да виси, като долния край е на около метър от земята. Отдолу слагам чиста 10литрова туба с голяма фуния върху нея. Пълня крачола с олио, като първите 50 или 100 литра изтичат бързо, може би 10 литра изтичат за около час, но с времето се запушва крачола и като почне да тече много бавно го сменям. В крачола си остават всичките отайки и боклуци от олиото.

Смятам да си сложа и една помпа, която да набива вече пречистеното през дънки олио в един горивен филтър от тези малките пластмасовите, за да може по-добре да се филтрира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го направил по следния начин: крачол от дънки - долната част я стягам с тел, а за горната на около 7 сантиметра от ръба завръзвам три въжета В три срещуположни края на дънкито. Така направения крачол окачвам да виси, като долния край е на около метър от земята. Отдолу слагам чиста 10литрова туба с голяма фуния върху нея. Пълня крачола с олио, като първите 50 или 100 литра изтичат бързо, може би 10 литра изтичат за около час, но с времето се запушва крачола и като почне да тече много бавно го сменям. В крачола си остават всичките отайки и боклуци от олиото.

Смятам да си сложа и една помпа, която да набива вече пречистеното през дънки олио в един горивен филтър от тези малките пластмасовите, за да може по-добре да се филтрира.

За утайките след пречистването остави го за 10 дена да видиш ,че ще се появи малко на дъното!

За пластмасовите филтри знам че са 100-150 микрона което може би е много по-малко от едни плътни хубави стари маркови дънки :) но за твое спокойствие може да го минеш и през него ! Другия вариант е ако искаш да си вземеш един горивен филтър за 10-15 лв от старите VW дизели коита са само с два щуцера за маркучи , с него мисля че ще претакаш няколко стотин пречистени преди това литра олио.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кой дизелов мотор на ауди би могъл да се приспособи да се кара с олио и според вас би могъл да издържи най - дълго време? Чудя се, можеби трябва да е без турбо, да не е много малък, защото все пак с олио можеби няма да има толкова голяма тяга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите дизели като че ли най-добре се представят с алтернативното гориво.

1.6Д, 1.6ТД, 1.9Д, 1.9ТДИ (1Z), 2.4Д... пък защо не и ААТ и АЕЛ 2.5 ТДИ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да е с евтина поддръжка, да се слави като издръжлив мотор и да е голям, все пак ще има какво да му наливаме, няма да се скъпим за цената на нафтата. Ако има вариант агрегата да е голям и същевременно да не поддържаме повече от 4 цилиндъра без турбо според мен ще е добър мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,4 ама е рядко срещан при Ауди 100.

Аз знам само тази на Кокича и още една съм мяркал някъде си....

Инак си е чисто ЛТ според Кокича и доста части са били 1:1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

трябва да се внимава в съотношението олио-нафта! Олиото създава по голямо триетне от нафтата и освен триенето и поради състава му създава и по- голямо налягане вътре в помпата..първите възможни последствия са "изхвърлени" О пристени и уплатнения на ГНП- то . Не питайте откъде знамrolleyes.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Колеги, как се справя този топлообменик от снимката? На колко градуса влиза олиото в помпата, използвате ли допълнително и ел. нагревател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Братовчет ми си правеше подобни експерименти с Ц5 2.5тди, тъкмо си повярва и помпата му сдаде багажа в Гърция.От тогава му дойде акъла и си взе Атос 1.0 на чесън :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дърт дизел със 70 на 30 прецедено олио и нафтичка тва е опита за на`баване на дявола във въздуха...другото е само пунта мара

Редактирано от Kompresor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги да ви попитам ако съм разбрал правилно на моята моторетка която е ТДИ 1з ,няма да имам проблеми ако карам сега в съотношение 70/30 нафта/отработено олио (в смисъл ще го прецедя през дънки ако трябва и 2ти ) но мисълта ми е понеже все пак знаете нафтата е 2,70лв ще се спести някой лев .

А другия вариант с отработеното масло как стоя нещата като съотношение нафта/отработено масло

(незнам дали е трасформаторно и ако не е от къде може да се намери то)

п.п. А и другото което е при мен че ще има и чип и по големи дюзи дали ще се отрази на работата и ще има ли проблем.

Благодаря

Редактирано от overs0ul
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Напоследък и аз се поинтересувах от това дали може да се долива олио и да се кара по-икономично. Като обобщение на темата се препоръчва да се смени горивния филтър след известен интервал време или по-точно когато се запуши, като също така да се сменят всички гумени уплътнения съдържащи каучукови смеси. От значение също е и каква е ГНП помпа за съотношението дизел / олио. Реално се изкават хора ползващи или използвано и филтрирано олио или чисто олио, като двигателите им са прилично стари. По принцип при направата на био-дизел от растителни масла се извършва химична реакция при която се отделя глицерин, който не е желателен за диз.двигател и трябва да се отдели. В много от изказванията се слагат уредби за филтрирано олио, което се подгрява и без допълнителни обработки се насочва към помпата. Моят въпрос е ако се слага олио при двигател помпа-дюза има ли нужда от допълнителни устройства (освен топлообменник, филтър и евентуално допълн.помпа) и как ще въздейства олиото на горивната система.

Има ли някой преки наблюдения за двигател ТДИ помпа-дюза или комън рейл?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече врътнах първите 500 безплатни километра за сезона! :hilezh: Много е сладко, с изключение на лошата миризма...Дали има някакви ароматизатори, които се наливат в резервоара за по-добър мириз?! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де колега сподели - какво е съотношенито което си използвал за гориво/олио.

Също така можеш да кажеш :

-дигна ли ти се много разхода

-как се държи колата така (има ли проблеми или спунки и върви ли си нормално )

-как си прецедил олиото или как си процедирал .

-и най вече за филтъра кога го смени и как са маркучите и др. гумени съединения и с каква помпа си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...