Jump to content

Парното е хладно


jaby

Recommended Posts

Колеги четох из форума какво ли не за парното, но все пак преди да премина към смяна на самото радиаторче. Да кажа какво е направено и какво не.

Преди два месеца се запънах и:

1. Правих промивка на системата с вода 5 пъти един след друг.

2. Смених си антифриза.

3. Смених си термостата независимо че старията реботеше - марката и преди и сега е Wahler - температурата се движи между 75 и 80 градуса и със стария и с новия. Това е правено в сервиз и уж е обезвъздушена.

4. Смених датчика на радиатора, който включва перките- след смяната перките се включнат от време на време, а големият радиатор е студен ( говоря за сега като е студено времето).

5.Смених си и капачката на разширителния съд. Системата си се надува според мен до около 1 At.

6. Редовно си сменям поленовият филтър на климатика- смених го преди месец.

И резултата е само разходи и ефект НЯМА.

Моля Ви за съвет:

1. Как се обезвъздушава системата? Като пипна маркучите на радиаторчето на парното са горещи. Това важи както, за входящият така и за изходящият маркуч. Разликата между температурата на входа и изхода е малка. Определено мисля че радиаторчето не е запушено. Като подам газ и вдигне 2000 оборота почва да духа топло. Определено мисля че има въздух. Няма пробка на маркучите. Може ли да се монтира такава и от къде да я взема?

2. Какво значи да се проверят клапите? Къде да ги търся тия клапи? Като завъртя врътката на макс на топло, потока на въздуха намалява защото минава през радиаторчено - така си го обясявам аз.

Колата е B4

1.6 ADA бензин

Предварително Ви благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не видях да си писал, че си сменил радиаторчето на парното.

След тази Ентервенция може да стане Африка У купето.

:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клапите са при радиаторчето на парното. За да ги провериш процедурата е като за смяна на радиатора за парно, т.е. сваля се таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта я обезвъздуших,като разхлабя скобата на маркуча,който влизо в радиаторчето на парното и самото маркуче внимателно го измъкваш назад,но не го вадиш на цяло,а колкото да просълзи и то от горната страна.Подаваш малко газ да излиза само охл. течност без въздух и намъкваш обратно маркуча и стягаш скобата.Така направих и с двата маркуча,но мисля че проверката трябва да я започнеш с левия,пада се по-ниско стоящия или за "студената вода".Разширителния съд трябва да ти е пълен и при нужда да долееш.Това го прави докато двигателя не е загрял иначе може да се попариш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не знам как е при теб, но при мен пробката за обезвъздушаване е пластмасова и е под кората под чистачките. Става елементарно обезвъздушаването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се увери че системата е обезвъздушена преди да се захванеш с радиаторчето щом се охлажда когато си поиска и духа топло при по-високи обороти гаранция има въздух при изрядна система термостата винаги отваря на една и съща температура за перката важи същото увери се също че не губи течност.При мен тапата на колекторите се проби и едвам забелязах че от там тече сега парното е на 6 и аз се мъчих без пробка за обезвъздушаване но успях както ти казаха колегите подваждаш маркуча от към акомулатора и внимателно да не са изгориш.Ако имаш възможност пробвай радиатарчето с маркуч от чешмата-набиваш в единия щуцер и гледаш дебита на другия но по внимателно с налягането ако пропуска хубаво може да увеличиш до край за да се промие хубаво.Смяна на радиаторчето само ако по горе изброеното е решено и все пак ако то тече трябва да ти "маже" стъклото от вътре или да има антифриз по мокета отпред.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:(

Обезвъздушаването се прави от пробката, която е на единия от маркучите, излизащи от радиаторчето на парното.

Едва ли проблемът ти е в обезвъздушаването обаче.

Колата ти е на 16+++ години.

Ако досега не и е сменяно радиаторче на парното и не са правени клапите - време и е.

Преди да направя тази интервенция, и при мен на празен ход духаше морски бриз, а като тръгнех ставаше топличко.

Което за каране в града през зимата не е оферта.

Ново радиаторче, рециклирани клапи, едни 170 лева труд + части и пак се радваш на парно. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има въздух. Убеден съм. Той се чува как църцори.

Течност не губя. Пробвах като е загряла да обезвъздуша през маркуча от към акумулатора. Чува се как излиза въздуха и после виждам само течност да излиза. И на другия ден като е студена пак има въздух :dance: . Това лесно се установява като стисна дебелия маркуч, който влиза в големия радиатор. И в него има въздух и в маркучите на радиаторчето.

Течноста е малко над минимума.

Пробвал съм да доливам и до максимума ама тогава много се надървят маркучите. Пак ще пробвам дано стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да пиша и аз в темата на колегата - имам сходен с неговия проблем. Всяка сутрин като запаля колата започва да бълбука въздох предполагам в радиаторчето на парното и продължава няколко минуту след което спира. Забелязъл съм, че докато не загрее хубаво мотора (термостата цепи 90') и не няправя някой по остър завой парното духа топло но осезаемо по-малко отколкото след това. Пробвах да обезвъздуша системата докато е студена като разхлабя маркуча на изхода на радиаторчето, даже го извадих и за мой ужас нищо не изтече. Напълних казанчето догоре, изчаках да се напълни радиаторчето и маркучите, нахлузих го обратно и бях убеден, че проблема е решен. Запалих я изчаках да позагрее и о чудо парното можеше да те задуши B), нооооо...

На следващия ден нещата се повториха , пак бълбука и пак няма нормално отопление. Немога да разбера откъде влиза и задържа въздух в радиаторчето при положение, че недоливам антифриз, просто стои на едно и също ниво(края на октомври смених антифриза) и по това садя, че не изпуска , оглеждах подробно на студен двигател, но никаде не течеше. И сега най странното - понеже това не е от тази зима , когато навън е да речем над 15-20 градуса никога не бълбука при палене :) и най - вероятно парното е на 6 B)

Идеи ?

ПС: Клапите са наред

Редактирано от fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има въздух. Убеден съм. Той се чува как църцори.

Течност не губя. Пробвах като е загряла да обезвъздуша през маркуча от към акумулатора. Чува се как излиза въздуха и после виждам само течност да излиза. И на другия ден като е студена пак има въздух B) . Това лесно се установява като стисна дебелия маркуч, който влиза в големия радиатор. И в него има въздух и в маркучите на радиаторчето.

Течноста е малко над минимума.

Пробвал съм да доливам и до максимума ама тогава много се надървят маркучите. Пак ще пробвам дано стане.

Колега не се самозалъгвай,когато е запушено така става все едно има въздух и те подлъгва и влизаш в едни филми не е за разправяне,единствения сигурен начин е смяна на радиаторчето от опит ти го казвам това което описваш по горе съм го минал и след като го смених всичко заспа-успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% запушено радиаторче.

Колегата някак си се опитва сам да си внуши, че няма нужда от смяната му, но за съжаление от това парното не започва да топли повече. :wub:

Без майтап - така или инъче му е време да го сменяш - след 15-тата година на тия дръгели радиаторчетата са чао - много са им тънки тръбичките и лесно се запушват, поради което и протичат. Освен всичко ще си оплътниш и клапите, които също са 99% фира.

Ясно е, че не е гот да похарчиш 150-200 лева за ремонт на дръгел с пазарна цена 2000 лева, но няма как - после е много готино като стане Африка в купето, а навън е -10. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно че аз смених и радиаторчето и опраих клапите, ефекта е никакав почети духа понякога топлп но не както беше,но кат е студено на вън стига до хладко и редко до топло.

друга причина да има газове в системата е леко издухала гарнитура на главата,тогава посмъртно неможе да обезвъздушиш системата.това се получи при мен.савсем малко вкарв газове в антифриза и парното е чао.тряа да се провери течносттта на газанализатор дали в нея има газове от двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

А преди да тръгне да разглабя всичко за да сменя радиаторчето - не може ли с компресор да го продуха и провери действително ли е запушено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от компресор. Ако имаш условия промивката може да стане с налягането от водопроводната мрежа. Аз така го промих в обратна посока и парното се появи. Само че изкара само една година и накрая протече и тогава-смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обезвъздуших я и то както трябва. Парното се подобри, но уви не колкото ми се иска.

Колеги дайте адрес в София, телефон на сервиз или майстор да го сменя този радиатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги моля, дайте адрес в София където да сменя радиаторчето на парното. Вече е само студено!!!!!

Днес пътувах до Търново и на отиване беше ОК. Да ама през деня топло - спрях го. Вечета като се връщах завъртях да ми стане топло ама........... няма никой. Предполагам че, се е пробила стената между входящата и изходящата тръбичка вътре в радиаторчето.

МОЛЯ ВИ Който скоро е сменял да даде адреса или телефона на мястото където го е правил.

Редактирано от jaby
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги не че много разбирам , но има ли балбукане и да се чува в купето гаранция гарнитура дори да не надува маркучите. а щтом ти е студен радиатора при загрял джигател и термостат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да го смениш, направи следното: махаш двата маркуча от радиаторчето за парното, след това вкарваш един маркуч (който е вързан към чешмата) във входящата тръба на радиаторчето, а към изходящата тръбичка сложи примерно едно голямо 10 литрово шише от минерална вода,за да не пада вода по двигателя и т.н., след това някой да пусне водата на макс... и ще видиш колко мръсотия ще излезне :gruebel: . След процедурата с водата ще е добре да вземеш някакво късо маркуче, което да сложиш на една от двете тръбички на радиаторчето и с уста да надуеш, за да изкараш водата. След това монтираш обратно двата маркуча към радиаторчето, раздаваш малко газ, за да излезне въздуха от системата и за да влезне антифриз в радиаторчето. Сега би трябвало да духа топло. По този начин аз временно се спасих от смяната на радиаторчето. Успех!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази процедура с бутилката я правих преди дна месеца. Проми се до колкото може. И парно си имаше до днес

Парното е обезвъждушено и няма бълбукане. Даже по пътя спрях за всеки случай да го обезвъздуша пак. Но само антифриз си излиза.

Влизащия и излизащия маркуч са горещи - колкото е температурата на останалите маркучи.

Факта че отведнъж парното изчезна за мен се обяснява с пробиване на стената между входа и изхода на радиаторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не би клапите за въздуха да са се разпаднали и тази която прави да минава въздуха през радиаторчето изобщо нищо да не е останало по нея или жилото изобщо да не я мести

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново,

Радиаторчето е сменено. Старото беше много задръстено.

Сега въпроса е дали да търся и да сложа препарат за прочистване на охладителната система? За да не задръстя новото разбира се.

В началото на зимата промивах с вода няколко пъти, смених антифриза с качествен немски и т.н., но към днешна дата антифриза си е мътен.

То е ясно, че старото радиаторче се задръстило от мръсотии и котлен камък.

Ако сте ползували такива препарати кажете кой е добър и струват ли си усилията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Радиаторчето е сменено. Старото беше много задръстено.

Сега въпроса е дали да търся и да сложа препарат за прочистване на охладителната система? За да не задръстя новото разбира се.

В началото на зимата промивах с вода няколко пъти, смених антифриза с качествен немски и т.н., но към днешна дата антифриза си е мътен.

То е ясно, че старото радиаторче се задръстило от мръсотии и котлен камък.

Ако сте ползували такива препарати кажете кой е добър и струват ли си усилията.

При Люси ли го смени?

Ако си го направил при него - със сигурност ти е оправил и клапите, тъй като много от проблемите идват от тях - не можеш да насочиш въздуха където искаш, клапата за топло и студено не пуска въздуха, който ти искаш, а който тя си реши...

Не прави вече никакви промивки - стига и толкова.

В София водата няма грам котлен камък - това ти става последния проблем. Предишният собственик най-вероятно е сипвал вода с варовици в нея и затова са се получили отлаганията, за които пишеш.

Какво значи "мътен" антифриз? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покафенял му е. И моя беше син известен период от време и сега пак е кафев. Трябва си хубава промивка, ама лично аз промивки с ново радиаторче не бих правил. По-скоро бих го шунтирал преди да почна да правя каквото и да било.

Кой е Люси? Мойто радиаторче пак протече и сега съм антифризен по прозорците яко вътре. Нема бърсане без препарат. Като сметна и лошите фарове снощи си бех слепец. Драсни на Л.С. къде да ида за тва радиаторче да го барнат баш как си трябва с клапи и т.н. И без друго ми духаше само в краката и в лицето а на прозореца не, тамън и това да се види какво му е :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покафенял му е. И моя беше син известен период от време и сега пак е кафев. Трябва си хубава промивка, ама лично аз промивки с ново радиаторче не бих правил. По-скоро бих го шунтирал преди да почна да правя каквото и да било.

Кой е Люси? Мойто радиаторче пак протече и сега съм антифризен по прозорците яко вътре. Нема бърсане без препарат. Като сметна и лошите фарове снощи си бех слепец. Драсни на Л.С. къде да ида за тва радиаторче да го барнат баш как си трябва с клапи и т.н. И без друго ми духаше само в краката и в лицето а на прозореца не, тамън и това да се види какво му е :flehan:

Люси от Орландовци - от ФВ форума - ника му там е ВИТ Аутософия.0897845569.

Относително добре работи и не е мърляч - ще ти оправи и клапите - заради тях не ти духа, където искаш. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...