Jump to content

Избор на пералня


Recommended Posts

Взех Сименс. 5 години пълна гаранция, 10 години гаранция на мотора /инверторен/. Първите впечатления са много добри. Жена ми е доволна.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 245
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Перла 05, при нас протече след 20+ години, на няколко пъти е ремонтирана, но вече няма на къде. Гледам и аз перални, а от техник на перални знам, че трябва да  си вземеш най-евтината и не се занимавай.
Това е просто една пералня, а колкото по-малко електроника, толкова по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята Жигула беше много готина. Дай да я трампиме за перлата?

Вече няма перални без електроника. Съжалявам.

 

Преди 13 часа, netizen написа:

Каква беше драмата при пералня и сушилня в едно?

По-сложна механика, по-трудно се поправя. Не е толкова добра сушилнята като отделната. Моята е такава и жената е щастлива общо взето. За ползване на сушилнята чат-пат бива.

Общо взето една цяла пералня се суши на два пъти което си е някаква задръстения. И при сушенето се отделя някакъв мъх който трябва да се чисти.

 

Е сега жената ме открехна че каквато и да е сушилнята премахва ароматизаторите от прането и ако искаш дрехите да миришат на хубаво се слагат ароматизиращи кърпички.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Diido0 написа:

 Гледам и аз перални, а от техник на перални знам, че трябва да  си вземеш най-евтината и не се занимавай.
 

Грешен консултант си избрал .:) Техникът гледа да си осигури повече бъдещи клиенти и работа, за това дава такива съвети .:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да не отварям нова тема, някой има ли наблюдение над тая сушилня https://www.technomarket.bg/sushilni/gorenje-d85f65t-09149582? Ще я вграждам в един гардероб и дълбочината не трябва да е повече от 64 см. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам пералня със сушилня и съм много доволен. По принцип е по-удобно, защото слагаш дрехите и ги вадиш сухи. . Трябва просто да се подбере модел с голям барабан и да не се слагат дрехи повече от 1/3 обема.

 

Ползвал съм преди и отделни устройства, но в момента нямам място за 2. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, redalex написа:

Сушилня в гардероб? Това няма ли да генерира супер много жега за такова малко пространство?!

Има ли изискване за свободно пространство около сушилнята? Конкретната ситуация не позволява да се сложи другаде сушилнята. Гардероба е с плъзгащи врати 5 х 2,7 м.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, nichirenshu написа:

Дори да са една върху друга?

Отгоре имам микровълнова. Така или иначе не бих минал на вариант с 2 устройства вече, дори и да имах място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пазарувал ли е от такива магазини http://technika.bg/product/18252/sushilnya-gorenje-d85f65t.htmlhttp://techno-shop.bg/product/8906/sushilnya-gorenje-d85f65t.html

Някакви подводни камъни в сравнение със стандартните техношити?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, martinich said:

Има ли изискване за свободно пространство около сушилнята? Конкретната ситуация не позволява да се сложи другаде сушилнята. Гардероба е с плъзгащи врати 5 х 2,7 м.

Преди години имах пералня и сушилня в една ниша в банята в един апартамент в Дания - жегата, която сушилнята генерираше вътре беше достатъчна, за да изсъхне банята :) говорим за помещение от около 6 кв. метра.

Не съм фен на сушилните, защото според мен прецакват дрехите, но определено се поинтересувай от топлината, която би изкарвала въпросната сушилня, защото после тоя гардероб и дрехите вътре ще смърдят в микс от пране и спарено... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега не отделяли такава влага, защото били с термопомпа и всичко оставало в контейнера за вода. Така казват. Познат има сименс с термопомпа и каза че не отделя влага. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера я монтирах. Първите впечатления са само положителни. Има темература, но в никакъв случай не е висока. За влага и дума н еможе да става. Явно тия с термопомпа са така. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жената я пусна на някакво средно ниво за памук. Излезнаха сухи. Машината има функция за допълнително обдухване и сушене. Програма за вълна също я има. Хубава джаджа е. Лошото е че сега като няма нужда от простир, почнах да се замислям, дали да не избия терасата. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за рециклирана пералня Миеле с една година гаранция? Доколкото съм чувал, това нещо ще изкара много повече от повечето нови модели.

 

Друг е въпроса дали не е морално остаряло и не харчи много ток...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам почти 20 годишна пералня Миле (novotronic w823) и като гледам още има екстри, които доста от съвременните пералните ги нямат :)

Мисля, че моята беше енергиен клас Б - не помня точно, но сметка над 50 лева за ток у нас почти не е имало. За всеки случай си погледни консумацията на твоя модел и ще се ориентираш.

 

А да....щях да забравя - за тия 18-20 години нищо не е правено по пералнята. Освен да се пуска пране :)

 

Ако си купуваш такава - сравни цената с новата, защото и чисто новите не мисля, че са много скъпи...а новото си е ново :) (нищо, че някои твърдят, че старото било по-здраво)

Също така имай предвид, че обикновено тези перални са мега тежки и качването и/или завирането в тясно пространство може да се окаже сложна задача. Моята май е към 80 кг.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е ревизирана добре,това е най добрия избор. За втора употреба Миеле макс 600лв. Зависи от модела. Това са перални като гръцката музика,няма стари и нови песни ,всичко е хубаво. Направени са много просто и сигурно,единствено малкия люк не ми харесва. На външен вид нищо не можеш разбра каква е. За даден модел може да има 10модификации,че дори и да е инверторна . Ползват много малко вода при пране и харчат много малко ток. Като Миеле няма други,тия са много напред,дори пере по някакви си техни методи. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, redalex said:

Аз имам почти 20 годишна пералня Миле (novotronic w823) и като гледам още има екстри, които доста от съвременните пералните ги нямат :)

Мисля, че моята беше енергиен клас Б - не помня точно, но сметка над 50 лева за ток у нас почти не е имало. За всеки случай си погледни консумацията на твоя модел и ще се ориентираш.

 

А да....щях да забравя - за тия 18-20 години нищо не е правено по пералнята. Освен да се пуска пране :)

 

Ако си купуваш такава - сравни цената с новата, защото и чисто новите не мисля, че са много скъпи...а новото си е ново :) (нищо, че някои твърдят, че старото било по-здраво)

Също така имай предвид, че обикновено тези перални са мега тежки и качването и/или завирането в тясно пространство може да се окаже сложна задача. Моята май е към 80 кг.

 

Ами гледам, че новите модели под 1500лв няма, повечето са по 2. А стара може ад се намери за 600-700лв рециклирана и с година гаранция. Та много хора са на същото мнение като теб и изглежда стара пералня Миеле превъзхожда като качество и здравина новите модели за същата цена. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...