Jump to content

Колко километра изминавате с едно зареждане


stani76

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Моля напишете какъв ви е средния пробег с един пълен резервоар (изключване на пистолета при бензин и дизел, за метан и газ не знам как става), от кои бензиностанции зареждате, колко ви е голям резервоара, колко градско/извънградско, и т.н.

Аз почвам - резервоара ми е 80 литра, резервата е 12 литра, с въпросните 68 литра минавам между 950 и 1000 километра - сипвам само в омв - през лятото обикновенния дизел, сега алпииски.

Мерси предварително за споделената информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Двигател 2.6 V6

кола Ауди 100, седан 1500кг

Резервоар 85литра (догоре)

Разход извънградско средно 9 л (90/100км/ч)

900км+ пробег с един резервоар :nixweiss:

ако карам с 80км/ч ще мина 950км гаранция, разход около 8,5

упс, това е максималния пробег, средният незнам, но пак е там някъде

Градско разход 14-15л около 550км с един резервоар

Бензин 98 от Лукойл :flipoff:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бора 1.9 TDI 115hp

55l побира дамаджаната и минавам 800-850км на извън градско като карам 130-140км/ч. Може и повече, но неам нерви да се влача ептем па толко' :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Ауди 80 (В4) 1,9 TDI, 66 KW, 90 к.с.

Резервоарът е 65 л. догоре (без обезвъздушаване), като го пълня без изключение с Shell V-Power Diesel.

С тях изминавам:

950 км. градски цикъл.

Или 1200 км. извънградски цикъл (без магистрали!) със 100 - 120 км/ч.

Или 1000 км. извънградски цикъл (с яко ръчко по магистралата).

Това е. И е мноооого яко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АМИ АЗ ЪЪЪЪЪ САМО 200 КМ ГРАДСКО :( И 240 ИЗВЪН(МАГИСТРАЛА И ПРЕДИМНО МЕЖДУСЕЛСКИ) ЛЯТОТО :D (.СЕГА НЕ ЗАСИЧАМ, ПЪК И НЕ МОГА- ТО ПОЛОВИНАТА ОТИВА ЗА ПОДГРЯВАНЕ ):blink: .ОТ О ДО 140-НЕ ПОВЕЧЕ :( .ЯХАМ Б3-КА 1.8 64KW. ААААА-ЗА МАЛКО ДА ЗАБРАВЯ.....АКТИВНО ДЕЙСТВАЩИЯТ МИ РЕЗЕРВОАР Е 23 ЛИТРА С ПОПЛАВЪК. ДОСЕЩАТЕ ЛИ СЕ? ДААААА-ТОЧНО ТАКА- ГАЗЗЗЗЗЗ :nixweiss: НЕКА МИ Е ЗЛЕ :flehan: ДНЕС ГЛЕДАМ-А, АМИ ТЯ СТАНАЛА 87 СТОТИНКИ..... :flipoff::flipoff::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък започнах да си водя една такава табличка ... Нали съм индженерче, требе всичко да се сравнява и анализира ...

Резервоара ми по ТТ данни е 66 литра ... Но до сега никога не съм го чакал да влезе в резерва. Според простото тройно правило при моя разход и този обем трябва да мога да измина 460км градско. На извънградско още не съм я пробвал.

post-581-1138664198_thumb.jpg

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

средно между 230 и 250 км и зареждане на газ между 29.2 и 29.8 литра, карбураторче, милото едвам си спомня за расовите 70 ауди кончета, сипвам само шел газ и шел 95

PS: а иначе изминавам с всекидневно зареждане по 3х100 със салата (ако има месце е предимство) около 1-2 км ....... на годинки съм вече ... на 20 :flipoff: , и малко :flipoff::nixweiss:

Редактирано от i_kotev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi 80, ABT - едно зареждане на бензин 98 догоре, "теста" е направен в рамките на 3 дни, както следва: Стара Загора - София - Околовъстно - Берковица - Околовръстно - София - Стара Загора - Бургас - Стара Загора = 220 + 35 + 80 + 80 + 35 + 220 + 180 + 180 = ... eeeee, аз ли да ви го смятам :flipoff::flehan::flipoff:

(имайте предвид, 4е този преход включва Петрохан в двете пососки)

Прибрах се на резерва яко...

Оффтопик: ослушвам се за метанец, ама се 4ува, 4е братушките искат на ни навлязат дълбоко отзад с цената, да речем двойно... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го смятам, колкото и голям резервоар да шибна, пак ще го изгоря. Така че, градско, твърдо над 10л, стигна до 18, извънградско, твърдо под 9, някъде около 8л/100км при това с ръчкане, трудно я удържам..... :nixweiss:

...ок моят е 60л. Така го пише по книжка и толкова събира. Карам с 95Н. Пробвах го и с 98, почти никаква разлика не намерих. Може би ако съм с 180 и натисна педала, ще го усетя, ама аз не карам с такава скорост, така че...

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го смятам, колкото и голям резервоар да шибна, пак ще го изгоря. Така че, градско, твърдо над 10л, стигна до 18, извънградско, твърдо под 9, някъде около 8л/100км при това с ръчкане, трудно я удържам..... :flipoff:

Еи т'ва е! :nixweiss:

Бройте и мене в същата графа! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател 2.5 TDI 95г

кола Ауди A6 комби 1510кг

Резервоар 80 литра (догоре)

80 литра дизел комбиниран разход 7.5 литра на 100 км при 140-160 на магисралите. Сега зимата ми дава почти 9 в града но пък извънградско е към 6л нали карам по-бавничко. Когато я докарах от Австрия до Бг ме даде 5.5л среден разход :flipoff: дали от тяхната нафта дали от спазването на ограниченията не знам но си заслужава човек да помисли :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В-4 1.9TDI.С едно зареждане съм изминал пътя до морето и обратно/около 1100км/ като не съм я натискал много-много,повече от 140 не съм дигал.Сега разбрах от Магнус колко е резервоара-65л.Зареждам само на Лукойл или на ОМВ и чат пат на Петрол. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е S4 2,2 20V turbo 230 к.с

Резервоара е 80 л, но не мога да заредя повече от 75 (ако някой знае защо да пише)

Градско при много умерено каране 450-460 км. При тия студове едва изкарах 380 км

На извънградско гори 10-11 при каране около 120-140 (автоматик, който при кикдаун със 120 сваля на 2ра и те изстрелва, докато свърши оборотомера).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля пишете колко ви е резервоара и какъв ви е пробега, това че винаги ще го изгорим и че сме пичове и настъпваме педала на газта много добре го знаем :nixweiss:

Темата стана много интересна, надявам се на още мнения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2001 лето B6, А4 1,8Т AVJ мотор.

Не знам точно колко литри ми е резервоара, като понамалее до преди резервата сипвам догоре, обикновенно около 55 литра и дисплея ми изписва около 700 км при положение че преди да заредя съм я карал в града. Държа да се знае че нямам резки тръгвания, много рядко да я сръчкам щото тя си набира много лекичко.

Изънградско цифрата 700 км става 900-930 при положение че я карам около 100-120 км/ч

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За бензиновия резервоар немога да кажа точно колко събира и за колко свършва щото лично аз никога не съм зареждал догоре с бензин(карам почти само на газ)Газовата бутилка събира около 35-37 литра в зависимост от газстанцията.С една бутилка на гродска минавам от 300-320км зимата до 350-370 км лятото.Иначе рекорда ми с една бутилка е почти 500 км ама на дълъг път с около 100-120 км максимум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от подписа 75л резервоар. Градски цикъл около 800км. Извънградски около 1000км. Сипвам само ОМВ или BP (като съм в Бургас) обикновен дизел + добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

'94 Б4 AВАНТ АСЕ :

- резервоар - 70л.

- градско каране 9-11л./100км. около 600 км преди да ме предопреди...бордовия.

- извън града при нормално каране (до 120км.)... +/- 7л. /100км. (ако ще те ми вярвайте) ... :nixweiss:

Сипвам почти навсякъде.

Редактирано от Koneto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е от подписа сега зимата градско на газ понеже на бензин само паля,значи бутилката побира 39л. и минавам 350км,а декември когато купих колата от София до Бургас + малко градско=470км с 39л. газ скорост до 120км.Сега махнах катализатора сложих резонаторно гърне,също автоматичен ключ газ/бензин и сега ще я засичам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди Б4 2.0 АБТ 1992 година седан

на газ на дълъг път 9,5л/100км с климатик при средно 100 км/ч.,

на градско 14-18л/100км., бутилка събира около 48л. газ.

на бензин не съм я засичал, не знам колко е резервоара - по документи пише 66 литра, а като отидох на ЛУКОЙЛ-ПЕТРОЛ

от 0 до 71,6 литра А95Н събра и нямаше течове, мокри петна и т.н. :nixweiss: МОЛЯ ЗА :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.catalog.auto.ru/audi/ от този сайт можете да проверите разхода на гориво. Аз съм с АБТ мотор Бургас-София-Бургас разход 9,800/100 газ.На магистралата около 130км/ч сляза ли от магистралата поддържам около 110-120км/ч.Градско имам около 12, стига до 14.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...