Jump to content

Audi A3 1.8 20v 125 hp VS Audi A3 1.9 tdi 110 hp


BioHazarD

Recommended Posts

да ви кажа преди 20 дни обиколих софия с приятел за кола като се търсеше а3 или бора,дизел пд за предпочитане 00-02г

под 10хил лв има само боклуци,на които салона само като видиш ти става ясно.

просто въпреки кризата хубавите неща си пазят цената.

по добре според мене да се купи малко по-скъпа но по-запазена кола ,която после няма да има стоене нон стоп в сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

да ви кажа преди 20 дни обиколих софия с приятел за кола като се търсеше а3 или бора,дизел пд за предпочитане 00-02г

под 10хил лв има само боклуци,на които салона само като видиш ти става ясно.

просто въпреки кризата хубавите неща си пазят цената.

по добре според мене да се купи малко по-скъпа но по-запазена кола ,която после няма да има стоене нон стоп в сервиза.

Е аз като говорих нямах предвид П.Д. а 90 и 110 коньовите тди-та. П.Д. наистина за под 10 бона е мишан импосибал :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пове4е от 4-5 к не давам за А3, ако е читаво. За 7 се взема А6 вече.. баси :bia:

Ами те цените са си такива - А3 струва почти колкото А6 - натам вече ти си решаваш :bia: Ясно е че колко по-големи и скъпи са колите , толкова по-бързо се обезценяват ... А иначе и аз 7 хилки за А3 , никога не бих дал, ма щом държи такава цена А3 занчи си има клиенти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-голям е шанса да намериш читава бензинка,но все пак +1 глас за дизИла от мен :hilezh:

Познат ли съм ти вее :bia::gut:

приятел приятел ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове много ви благодаря за мненията . Готов съм да дам към 7000 лв. за А3-ка (за мене тфа е Аудито и колата даже ) Обаче някъкси не ми се ще да се избомбя с толкова пари . Се пак не се изкарват лесно особено в тая криза . Така ,че ако трябва да съм честен още незнам какво да правя. Чух доста мнения и то се различни , но като че ли имаме повече привържаници на TDI- то

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам а3 1,8 20в 125 коня вярно че харчи повече от дизела но аз не съм правил нищо съществено по колата само ходова част,смятам че дизелака ще го издухам но не говоря за 1,9 тди пд 131 коня.:f_ck_you: както казваш ако минеш на газ няма да имаш проблем с разхода.моя + е за бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на А3-те незнам ,но на А4 ADR издуха AFN лично тествано

Или шофьора на AFN-na не е давал достатъчно газ или е имал проблеми с колата на колко метра се дърпахте ?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове много ви благодаря за мненията . Готов съм да дам към 7000 лв. за А3-ка (за мене тфа е Аудито и колата даже ) Обаче някъкси не ми се ще да се избомбя с толкова пари . Се пак не се изкарват лесно особено в тая криза . Така ,че ако трябва да съм честен още незнам какво да правя. Чух доста мнения и то се различни , но като че ли имаме повече привържаници на TDI- то

Абсолютно си прав батка - не са никак малко пари, особенно сега. И аз мн се чудих, докато я взимах... Винаги има едно добро решение като не си сигурен - задръж малко. Може да им паднат цените още,a може и да изскочи нещо, което да е достатъчно добро, та да не се колебаш грам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lo_Ridah Thanks man !!! И аз не мисля да бързам . За ся само изчаквам и гледам за нещо стойностно :f_ck_you: И при мене е "голямата дилема" която е била при тебе . Обаче ще гледам за ТДИ май май :steinigung: .Сега остава да изпадне нещо стойностно и запазено :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам А3 1.9 дизел,само че моята е 131 коня. Много съм доволна, не пуши, много е скоклива. Дадеш ли и малко газ и веднага набира независимо на коя предавка си (дори и на 6та). Да не говорим, че разхода ми е 8 на сто градско, а извънградско падна на 6/100. А за това дали пуши,трака и т.н. зависи на какво попаднеш..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам А3 1.9 дизел,само че моята е 131 коня. Много съм доволна, не пуши, много е скоклива. Дадеш ли и малко газ и веднага набира независимо на коя предавка си (дори и на 6та). Да не говорим, че разхода ми е 8 на сто градско, а извънградско падна на 6/100. А за това дали пуши,трака и т.н. зависи на какво попаднеш..

Незнам обаче мисля ,че твойта А3-ка е от по-новите ние говорим за А3 1.9 TDI 110 коня 1998/1999година някъде , а не 2003/2004година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам обаче мисля ,че твойта А3-ка е от по-новите ние говорим за А3 1.9 TDI 110 коня 1998/1999година някъде , а не 2003/2004година.

:Моята е 2002.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 98-ма, дизел 110 к.с. и съм много доволен от нея. При спокойно каране на извънградско (110 км/ч) рядко стига 5/100. Купето е добре шумоизолирано и не се чува да трака, но отвън си е шумничка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам А3 1.9 дизел,само че моята е 131 коня. Много съм доволна, не пуши, много е скоклива. Дадеш ли и малко газ и веднага набира независимо на коя предавка си (дори и на 6та). Да не говорим, че разхода ми е 8 на сто градско, а извънградско падна на 6/100. А за това дали пуши,трака и т.н. зависи на какво попаднеш..

Егати малката разлика градско-извънградксо . Моята и на книжка и в действителност , в града си гори точно 2 пъти повече B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати малката разлика градско-извънградксо . Моята и на книжка и в действителност , в града си гори точно 2 пъти повече :flipoff:

На 2.4 V6, ако искаш да няма разлика :):D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има само един определящ фактор-турбо...........1.6 и 1.8 N/A двигатели са недоразумение за мен.Дали дизел дали бензин твой си избор :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледам, че темата е малко по-замряла. Но ако колегата още не си е взел кола искам да му дам този съвет. Сега е момента да се оглеждаш за дизел! Изненадваш търговеца и искаш ти да запалиш колата. Ако в това студено време запали сравнително лесно, това е един от показателите, че в мотора има още достатъчно живот. И после една бърза диагностика да се види как работи/дюзи, скрити грешки и т.н./. Да дизела няма звука на бензина/на мен лично малко ми липсва/, но до преди да си взема дизела съм имал 6 бензинови коли. И да ти кажа късно съм се осъзнал. Дизел му е майката. Хем се радваш на добро ускорение, хем от разхода не те боли толкова. Не знам коя бензинова кола над 120к.с. като почнеш да и се радваш на градско ще гори под 12,13л. да не казвам 15. Добре ще си сложиш газов инжекцион ама той докато не загрее не обръща на газ. И ако караш градско на по къси разстояния ще ти харчи и бенз. Няма кола която да не се чупи, те затова хората казват че колата до голяма степен си е на късмет. Нямаш гаранция нито за бензина нито за дизела. Аз преди две години изживях кошмара купувайки си колата и се прибирам. Изминах 200км без никакви проблем и на последните 10км, колата прегря. А уж я взех със сменен термостат и водна помпа. Причина за прегряването остана не изяснена. Ясно стана че трябва да сменям гарнитура на главата което ме върна още 500лв. И това е със бензинова кола. Така че тава се чупело онова се чупело. Не е ли от магазина няма кой да ти гаранция . Ако е запазена ще си доволен, ако не е ще ти къса нервите, независимо бензин, дизел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • 1 year later...

+1 TDI :lol:

Аз имам тди 90коня с чип мисля че е кам 115-120коня от 1500 оборота почва да дърпа доволен съм пък и като сметнем че бавно тая кола не се е карала и ч ден смисал мине се немине 500метра и има кикдауни :lol: разхода сега го засичам още но е към 6.0-6.5л/100км :lol: за бензиновите незнам какво да ви кажа не съм карал бензин но от видяното мога да кажа че да ти прави кеф от към вървеж по-малко от 150коня бензин не е за зимане а за ауди 1.8Т това ще е много добра комбинация но едва ли ще разбера какво е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ако зимаш дизел си земи 1.9 тди 90 коня 1з мотора там нема да имаш проблеми с маховици и с чистене на колектори и променливи геометрии един чип от колегата бразел много са доволни от него и си караш и си свиркаш карам такова а4 от 1 година не съм пипнал ништо колата е на 275000 км не е мраднала турбото е като ново двигатела е перфектен масло не харчи грам за 10 000 км абе много съм доволен лятото като нямаше движение в софия смесен разход 5.2 л/100 км извън града 4.5 с около 100 км зимата си пали нема проблеми даже и с обикновената нафта не алпин дизела

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...