Jump to content

Audi A2


Guest tsvetco

Recommended Posts

  • Отговори 139
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:bia: Този мотор съм го карал на ново Polo, тия 3 цилиндъра направо го изстрелват, голяма резачка :respekt: , иначе си прав и шума, и вибрациите са си факт неизбежен :hilezh: .
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голямa забележка на А2 е, че няма 1.8 Т quattro :hilezh:

Огромна :lol: , но пък компенсират с често срещан таван, тип отворено небе :hilezh: и серийно ESP . :D

Редактирано от Holz_8885
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От около 6 месеца търкалям такава 1.4 мотор.. малко имах с компа.. понеже се обучавал според карането.. :steinigung: но след това вече проблеми никви.. частите са евтини все едно обслужваш голф.. дискове( delphi), накладки (textar), свещи (NJK) и кабели (Beru) 400лв с труда по смяната.. вътре е тиха.. с климатроника е перфе.. особенно лятото.. 4ма човека пътуват адски комфортно.. като се има предвид че и 4мата сме по 1.80+.. Като паднат задните седалки си побира без проблеми 119см плазма :rolleyes: Но най си ми харесва аудиото.. :) Понеже я взех със код.. и като я разкодирах викам баси как свири.. а то усилватели ала бала..

За разхода- градско 6-7.. извън града 4ка бензин.. и си върви добре.. :zustimm:

Возията никак дори не е зле.. проблема са ни пътищата :zustimm:

Редактирано от uricatoli
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих за нашата миналата седмица комплект ангренаж, водна помпа и всички външни ремъци -700лв. оригинални с добра отстъпка, смятам че е много добре.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Това е най добрия модел на AUDI. Много здрав бензинов двигател.Перфектна ходова част.Широк интериор изработен с високо-качествини материали.Неостаряваща визия дори и след 10 год.Супер икономичен мотор,благодарение на съотношението,двигател-нисък коефециент на сцепление ниско собствено тегло/850/кг-благодорение на алуминиевата сплав от която е направено шасито.Автомобила не се нуждае от сериозна подръжка ,тъй като почти не се налага такава.

Единственият минус при А2 е високата цена,която се оправдава във времето.Това е AUDI A2.

Това е и причината много малко от собствениците на това бижу да се разделят с него.

На всички настоящи и бъдещи собственици на А2 :littleangel:

post-74459-0-83701000-1353679800_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най добрия модел на AUDI. Много здрав бензинов двигател.Перфектна ходова част.Широк интериор изработен с високо-качествини материали.Неостаряваща визия дори и след 10 год.Супер икономичен мотор,благодарение на съотношението,двигател-нисък коефециент на сцепление ниско собствено тегло/850/кг-благодорение на алуминиевата сплав от която е направено шасито.Автомобила не се нуждае от сериозна подръжка ,тъй като почти не се налага такава.

Единственият минус при А2 е високата цена,която се оправдава във времето.Това е AUDI A2.

Това е и причината много малко от собствениците на това бижу да се разделят с него.

На всички настоящи и бъдещи собственици на А2 :littleangel:/>

Ееее чак пък най-добрия , силно казано . Всеки си има любим модел ама това не го прави "най-добрия" за дадена марка . Не възприемай коментара ми като заяждане разбира се , просто отбелязвам :bia::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:respekt:

Ееее чак пък най-добрия , силно казано . Всеки си има любим модел ама това не го прави "най-добрия" за дадена марка . Не възприемай коментара ми като заяждане разбира се , просто отбелязвам :bia:/> :dance:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги смятам и аз да се обзавеждам с такава душица сега карам а3 1.8 20в писна ми да пълна гушите на данъчните с големи данъци горенето е нормално поне ,като гледам само добри отзиви и смятам че ще ме впечатли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първоначално ще ти е малко странно, но пък в последствие като посвикнеш се чувстваш доста добре.. аз дори сега в студа съм доволен от към разход, парно и прочее.. чакам и снега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колеги смятам и аз да се обзавеждам с такава душица сега карам а3 1.8 20в писна ми да пълна гушите на данъчните с големи данъци горенето е нормално поне ,като гледам само добри отзиви и смятам че ще ме впечатли

АУДИ А2 е разумния избор.Годишен общински данък 18-20лв Разход на дълго 4.2/100 (бензин).Смяна на консумативи през 90-100хил.км. Почти не се налага посещаване на майстор. Просто не се налага!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър автомобил. Няма да сгрешиш. Всичко написано по-нагоре е вярно. Ще добавя само че има ESP, което е нещо не характерно за автомобили доста по-висок клас от същите години на производство.

п.п. Тези дни в снега, чакам само жената да се прибере от работа и да я взема. С едни Ултрагрип 6 просто ги разплаквам големите кораби :hilezh:/>

КАТ Варна ме дръпнаха настрани за да не спирам колоната. Същия проблем.

А какво масло ползвате? Мисля, че имам проблем точно от неправилен избор на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение.....без разбира се да смятам , че е най-правилното и съобразено с поддръжката и горене , и други тем подобни + на колата е ......УЖАСНО ГРОЗНА <_</> <_</> <_</> <_</> ....подходяща за жена на 40 с 3 деца по на 2 , 8 и 13 години която излиза единствено да закара челядта до някъде и се прибира да пере и да готви.....това си представям като видя А2.... :steinigung:/> :steinigung:/> :steinigung:/> :steinigung:/> :steinigung:/> :rolleyes:/>

Аз съм на 40, ама само с 2 деца на 9 и 14 и освен, че си обикалям в цяла България, ходя си и до Гърция и до Турция и съвсем не само и единствено до баскетболната зала!

Ако бях карала ТТ щях да се изкажа, ама не съм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 40, ама само с 2 деца на 9 и 14 и освен, че си обикалям в цяла България, ходя си и до Гърция и до Турция и съвсем не само и единствено до баскетболната зала!

Ако бях карала ТТ щях да се изкажа, ама не съм!

Ами аз съм карала А2 (не лично мое пробвах дали ще ми хареса) и от там ми идва впечатлението и образа който изниква когато видя А2... не приемай толкова лично изказаното от мен мнение не е полезно за нервите , както се казва за всеки влак си има пътници...в случая за всяка кола си има фенове и съответно хора на които изобщо не им допада даден модел :unsure::zustimm::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мне супер много ме кефи а2-то. и като го видя се сещам за младо гадже да го кара. различни хора, различни виждания.. :P/> :zustimm:/>

Именно :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

И аз съм като колегата с ултрагрип 6 и мога да кажа че тая кола адски много драпа.. Преди 2 седмици в Русе по големите снегове от какви преспи излязох.. нямам думи.. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми ти си същия бре!! :hilezh:/>

Колко пъти трябва да ти се намеква, че тровиш форума, превърнал си го в собствена долнопробна спамилня и пишеш пълни глупости. Вече са ти го намекнали Райно, Швепса, Колката и Роската - 4VS2.

Айде например обясни защо е по-добре 1.4 пред 1.2 дизел при А2.

От разговор-консултация с автомонтъор в Германия ми сподели че,бензиновия двигател на А-2 енай добър и безпроблемен.Не се чупи и влиза в сервиз единствено за смяна на консумативи.Плюса на дизела е,че харчи с 500-600гр.гориво по малко от 1.4 16V.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, понеже и аз съм се загледал в такава количка за жена ми та реших да се включа в темата с малко данни!

Колега сигурно бензиновия 1,4 е доста здрав както казваш според немския майстор, но за разхода мисля, че не си прав :rotcol:/>/>/>/> Това е малък автомобил и се предполага, че ще се кара предимно градско (поне в моя случай) тогава ако сравним разхода на бензина и дизела (изкл. ЕКО мотора 1,2TDI) излиза разлика от 2,6 литра на 100 км., което от своя страна при "почти" еднаквите цени на горивата мисля, че чувствително при мен накланя везните в полза на DIESEL :respekt:/>/>/>/> Поздрави и много безаварийни километри на всички :bia:/>/>/>/>

A2

(1,2TDI)

61 к.с. ДАНЪК 15.47 лева

СРЕДЕН РАЗХОД 2.9 л/100км

ИЗВЪНГРАДСКО 2.7 л/100км

ГРАДСКО 3.6 л/100км

(1,4TDI)

75 к.с. ДАНЪК 26.48 лева

СРЕДЕН РАЗХОД 4.3 л/100км

ИЗВЪНГРАДСКО 3.5 л/100км

ГРАДСКО 5.6 л/100км

(1,4)бензин

75 к.с. ДАНЪК 26.48 лева

СРЕДЕН РАЗХОД 6.0 л/100км

ИЗВЪНГРАДСКО 4.7 л/100км

ГРАДСКО 8.2 л/100км

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колегата е достатъчно изчерпателен,относно разхода на гориво при различните модели-с тази разлика че год.данък в София за 1.4 16v-бензин е 18.80лв. Статистиката в Германия е в полза на бензиновите мотори на AUDI A2. Мисля,че на всички тук ни е ясно,защо това е така!......Избора Ви е напълно правилен! Няма да сбъркате!Все пак не Ви препоръчвам автоматика на 1.2 tdi.Успех...и със здраве!!!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...