Jump to content

Амортесьори ???


Recommended Posts

Здравейте отново колеги , бях се позатрил за известно време понеже нямах достъп до интернет , но сега започвам отново да ви мъча с мойте въпроси. Поразтърсих се в форума за подобни теми , но не намерих никъде нещо изписано за куатро Б3ка. Та пътувах миналата седмица по едни чукари и резултата е налице - единия заден амортисьор е омаслил , и нищо чудно при положение че са си ориджинал. Сега се чудя какво да предприема. Предполагам че е 2та трябва да смена , но дали мога само пълнителите да се сменят и кой марки и модели са за предпочитане ? Ако има запознати щте ги запитам кой фирми произвеждат за куатро задни амортисьори или по-скоро пълнители и на каква цена вървят? Мерси предварително .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за куатрото е най добре да смениш и 4те принципно.

да-сменят се само пълнителите-правят ги боге и закс за съжаление билщайн не правят задни за куатро.

цената е около 100тина +- 20/30 на бройка.

сменят се и прашниците и шок тампоните както и тампоните на макферсоните.

абе излиза си яко масраф в полза на истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задни Сакс - 87 лв. за брой

смяна - 10 лв.

другите работи ми бяха здрави и не ги сменях

цените са в Д&Н Овча Купел от преди половин година

п.с. е аз не съм с куатро....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. е аз не съм с куатро....

А това е важна разлика...

И аз ги смених всичките преди 2-3 седмици. Само че незнам какво е положението с quattro-то :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4рите щте ми дойдат в повече. Засега се търси някакъв по-ефтин вариант , затова ако мога само пълнителите да сменя щте е най-добре. Интересуваме ако някой е сменял да ме насочи към производител и вид на амортисьора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на екс-мойто куатро сменях с боге пълнители навсякъде и бях доволен. обаче да знаеш че тая кола НЕ трае масло отзад-избива ги за норматив! аз като я купих в какво състояние бешееее-мъкаааааа...

само 4 газови те оправят! боге е добро-пробано е!

сега-по добре карай така докато понадиплиш и после сменяй всичко отколкото да смениш сега 2 и после да повлечеш крак и да разсипеш работата.

гарантирам ти че така за месец-два нищо няма да й стане на каляската.

мойта като я взех отзад беше на 0 не ами на -3 състояние на амортесьори НЕМА НИКОЙ-АМА НИКОЙ!!!! гумата подскачаше та щеше да ми влезе в купето. и така беше карана колата! и нищо й нямаше-смених си ги и 6+!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на кое викате тампон на Макферсона че нещо не мога да се сетя :oops:

Горният тампон/лагер с който макферсона е захванат за купето.Като вдигнеш предния капак и се виждат те под капачките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с въпрос, че съм се наканил да ги сменям и четирите : Каква марка да сложа??... Билстейн, Монро или Саш? Моят механик ме зарибява с Монро Рефлекс - някакви маслено-газови били, добър избор с 2 годишна гаранция...Ако някой е сменял и има впечатления - моля да сподели..Stani си сложи Билстейн и е доволен - ама много малко км е минал още :shock: за да е сигурно, че са добри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз с въпрос' date=' че съм се наканил да ги сменям и четирите : Каква марка да сложа??... Билстейн, Монро или Саш? Моят механик ме зарибява с Монро Рефлекс - някакви маслено-газови били, добър избор с 2 годишна гаранция...Ако някой е сменял и има впечатления - моля да сподели..Stani си сложи Билстейн и е доволен - ама много малко км е минал още :shock: за да е сигурно, че са добри[/quote']

Моите ги смених преди 5 години , на километри са около 40хил.

Говоря за предните, купих си MONROE газови.Наскоро правих тест в D&N и се оказа, че са малко след средата на живота си.

Мисля, че е добро това постижение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене пък точно Монрото ми го оплюха и ми казаха да се насоча към Сакс или Боге .

То честно да ти кажа всички плюят по Монро и аз само отрицателни впечатления събирам за тях ,но при мене държат - Факт!

Незнам колко ще изкарат другите марки амортисьори, но бих си купил пак същите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също сложих Monroe Reflex...Засега съм с много добри впечатления, ще видим колко ще изкарат.. Между другото моите са с 3 години гаранция

Ако имах малко повечко изпишни парички обаче бих сложил Sachs - само хубави неща чувам за тях, макар че постиженията на verter ме устройват перфектно. Само дано не ми се наложи да разбера дали и моите ще изкарат 5 години (само по себе си малко вероятно, мисля си). :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях за смяна на маркучета за спирачна течност. Този в сервиза ме шашна...каза, че задните ми амортисьори си били оригиналните (т.е. изкарали са 280 000+ км), което аз лично немога да повярвам + това, че колата е комби и се предполага, че е товарена отзад. Питах го ами неможе ли "Ханса" да си ги е сменял с оригинални ? И той ееемиии можеее...Също заяви, че няма проблем да се сменят само задни амортисьори на куатро..не било никакъв проблем.., което като се замислиш може и да е вярно..някой може ли да ми обясни защо се налага смяна на 4-те наведнъж ? При положение че предните или да речем задните си държат...?

Та както и да е оригиналните са BOGE и въпреки това, аз ти препоръчвам Bilstein!

vaskoto1: Сигурен ли си че Bilstein нямат за задни амортисьори за куатро ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно избора ми щте се насочи към БОГЕ , сега остава някой да ме светне кой е техния дистрибутор .

П.С. godo и мойте задни са си оригиналните на 210000+км и при това си мат щтемпел 1991 :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Също заяви' date=' че няма проблем да се сменят само задни амортисьори на куатро..не било никакъв проблем.., което като се замислиш може и да е вярно..някой може ли да ми обясни защо се налага смяна на 4-те наведнъж ? При положение че предните или да речем задните си държат...?

Та както и да е оригиналните са BOGE и въпреки това, аз ти препоръчвам Bilstein!

vaskoto1: Сигурен ли си че Bilstein нямат за задни амортисьори за куатро ?[/quote']

за мойто В3 нямаше като търсих-изобщо по каталог не бяха в производствената гама.

за С4 не знам-може и да има...

проблема с куатро е в разпределението на масата на автомобила. ако не си с 4 ЕДНАКВИ амортесьора а предните са по меки масата отива напред-както и по доброто сцепление. респективно назад. и торсена се товари неравномерно при нормален ход.

за известно време няма да е проблем ама ако е практика може да се поизноси "на кестерме"...капиш? :shock: както и с гумите-същата логика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе 4е има логика.. добре.. сагласен сам

ама амортесьора каква функция изпълнява замисляте ли се?

не е ли само един демпфер? демек нещо което обира трептенията.

амортесьора не преразпределя масите, а само скоростта с която се прехвърля масата.. такова прехвърляне на маси не се полу4ава при равномерно движение, а само при ускорение, спиране или завиване (това е идеалната ситуация де - без да има дупки и наклони по улиците).

ина4е споко за торсен-а.. нема се изхаби.. ина4е трябваше да се притеснявате да ка4ите витиня :shock:

или пак да спирате по-рязко и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M- темата се прехвърля от едно в друго ама за последно се обаждам-само напълних спам...

амортесьора не е само демпфер-той също поддържа масата на колата и участва активно в окачването нали?

и сега помисли за центъра на тежестта на колата-нека кажем условно че е 50/50 ако предните амортесьори са на 50% от задните то те вече са по меки и не поддържат така масата както задните, които са на 100%.

естествено ти губиш не много-към 1 см от височината на предния мост.

сега разгледай този сантиметър в отношение тегло-веднага се изместваш от 50/50 към 60/40...е за тва говоря.

ти си светнат-знаеш като смениш амортесьори как се надига колата.

верно е че торсена няма да се изхаби ама в краткосрочен план-година-две-три. а после....? ами ако преди тебе някои си е играл така пак?

в крайна сметка не можеш да знаеш колко ще я караш тая кола...

някой беше казал че живота е това което се случва докато ние си правиме планове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vaskoto1 - пи4, замисли се за ока4ването на болидите от Ф1 примерно, каде се намира амортисьора там?

ще кажеш че ока4ването въобще не е същия тип.. ми да така е.. но амортисьора си е амортисьор, а ока4ването на по-новичките ала А4/6/8, то не е ли доста интересно, каде е хванат там амортисьора?

след това се замисли за англииската и за немската думи4ка за амортисьор.

след това прочети това

http://www.chris-longhurst.com/carbibles/i...sion_bible.html

накрая.. ако успееш да накараш 200-тицата ми да стане поне 2-3 пръста по-ниска само с амортисьори.. давам ти 200лв + цената за амортисьорите.. все пак ще ми спестиш цената на ниските пружини :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

накрая.. ако успееш да накараш 200-тицата ми да стане поне 2-3 пръста по-ниска само с амортисьори.. давам ти 200лв + цената за амортисьорите.. все пак ще ми спестиш цената на ниските пружини :shock:

Даммм, аз лично не съм забелязъл ( а щях!) новите амортисьори да вдигат колата ,а старите да я свалят.

Амортисьора си има граници в които работи и дори да е на 50% пак си върши работата.Не виждам смисъл да се сменя работещ амортисьор.

Иначе съм чувал за някакви амортисьори, които били с регулатор за височината, ама още не съм видял с очите си , така че засега само предполагам за съществуването му (говоря за механични регулатори!)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мога отговорно да заявя, че моята кола се вдигна видимо след смяната на амортисьорите :roll: А дали я вдигат - незнам... Това е факт :shock: Верно е, че старите бяха МНОГО изпуснали, може и на това да се дължи, незнам :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ford Probe-то беше с ел. амартисьори и имаш копче с което регулираш твърдоста им . Имам сега аз един въпрос - кога се налага смяна на Макферсона? И някой щте ми каже ли кой е дистрибутора на Боге

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...