Jump to content

Пералня


Recommended Posts

Вальо,

истината е Miele, но е и въпрос на бюджет. За мен там си заслужава всяка стотинка. Аз пералня купувам веднъж и не го мисля повече. Всичко друго, в т.нар. среден и нисък клас е "де-факто" един и същи булшит - Елекстролукс, Зануси, Самсунг... създадени, за да удържат едва-едва гаранцията. Да не говорим, че ако държиш на дрехите, изпирането на Миле е несравнимо с нищо друго. Много engineering и мисъл има в Миле-тата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво имате против това казана да е от пластмаса, според мен е в пъти по добре отколкото да е метален.

Аз имам Уирпул с горно пълнене нещо което като я купувах беше рядкост но държах на него защото реално това удължава живота на пералнята (заради двойното лагеруване). От първите модели е с механичен програматор и е вече на 5-6 години, досега тази пералня е имала един почивен ден на всеки 2 седмици, правете си сметка колко е работила пере се с белина на 90 градуса предимно на най-дългите програми. До ден днешен никакви ядове (до преди две седмици когато ми се наложи да я разглобя за да открия вкумче от плючена играчка във филтъра на помпата). Казана открих че е пластмасов някакъв.

Така че когато се счупи и следващата ми ще отговаря на тези изисквания. Освен това по този начин всеки ден се убеждавам какви идиоти ни представят измишлютините си във вид на малумна реклама (например Калгон, при моята пералня се вижда казана и отвън)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всичко е на късмет според мене.

Мойта машина е на 3,5 г. най-елементарно NEO за няма и 400 лв., обаче бачка безотказно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе всичко е на късмет според мене.

Мойта машина е на 3,5 г. най-елементарно NEO за няма и 400 лв., обаче бачка безотказно.

+1

P.S до момента само веднъж съм чистил филтъра и не е дала повод за проблеми.

Единственото което се внимава е да не се претоварва прането като килограми в нея.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перални за по 5000 лева (примерно) според мен са си чиста перверзия и задоволяване на личната потребност от притежание на скъпа играчка, пък дори и пералня. Това важи за препоръчаната марката Миле, като в никакъв случай не отричам, че марката е на стълбичката на победителите.

Човека иска да купи нещо за нормални пари, така че препоръките за топ-реномираните марки са излишни.

Все едно човека да попита: "Ауди Осемдесетка или Деветдесетка да си купя?" и да му кажем дружно: "Вземи А6 2007, аз имам такава и съм много доволен!"

Аз имам от седем години един Индезит, който няма изгледи да се спомине скоро. Даже ще го завещая на баща ми, че скоро се местим в ново жилище и ще си купя пак такава или Електролукс, или нещо от сорта.

Също така си представям какво ще стане, ако на някоя скъпа и принципно добра пералня, година след изтичането на гаранцията гръмне ел-блок или нещо такова. Ремонт? За колко? :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам една теза - не пере пералнята, а препарата за пране ...

т.е. всички перални вършат едно и също, различават се предимно по срока на гаранцията (което определено трябва да се гледа) и марката (от там използваните материали).

Останалото е въпрос на допълнителни функции, които всеки решава дали му трябват или не ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Miele?

Той, колегата, Ауди ще си купи за тия пари. Егати мръсния чорап, да дам три бона да се върти в Миле ли е, миелле ли е.Има си и маниаци, които търчат и дават по 1000 лв. за ВТОРА употреба, но да пише Миелле. Много е фешън.

Електролукс все още са здрави и добро предложение, иначе от евтините - учудващо, но Беко си е официална турска марка и турците масово си я ползват.

Има едни стари модели на Бош в Технополис, механичен програматор. Отлични са - постни на ненужни програми и механично здрави. И скъпички, но не много - около и малко над 800 лв. АЕГ си е румънско копие на Електролукс.

Редактирано от омегаджията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито една, в къщи пере едно ЕлДжи безотказно, та не ми се налага да си купувам пералня за три бона, дето си струвала всяка стотинка. Явно ти си имал подобен род пералня, би ли споделил каква принципно различна технология ползва Миеле, сравнена с простосмъртните перални и дали, както се говори, барабана на Миеле бил изкован от съдовете на Рогозянското сребърно съкровище с оглед бактериалната дезинфекция да дрехите в свещенния процес на прането?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто пере по-добре колега (това според мен). И не е 3000, а 1800.

Имал съм и Уърпул, и Канди, и Индезит.

И трите вършат работа, но при директно сравнение - говоря за качество на изпиране- Милето ги убива. Безапелационно!

Говоря за едни и същи дрехи (детски) прани и с едната (последната) и с настоящата.

На всичкото отгоре колегата на който отговарям ме подкокороса да взема Милето:bia:

Редактирано от edinak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трета година вкъщи сме с тази корейска реплика

http://www.technomarket.bg/products/09016336/samsung-wm-q1244av

досега никакви грижи,изтече и гаранцията и продължава да върти на 3-ма и бебе.

Управлява се с един бутон със светлинни индикации.Дори аз я пускам без да се замислям.

Редактирано от DAKINE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пералните не са това, което бяха. 17 годишното Candy- на родителите ми се разтече за пръв път миналата седмица- един спукан тройник, пълна промивка на тръбите и филтъра и за 40 лв отново пере тихо и безпроблемно.

Сегашните май са сметнати да си изкарат двугодишната гаранция и хайде на боклука.

Аз си напазарувах един полски Бош, смело погазвайки съвета на Гризли да няма дисплей :birthday: , още е много нова, за да имам оплаквания, засега съм мноооого доволен, дано като и мине 3 годишната гаранция да няма изненади :)

П.С. спестих си 100 лв за аквастоп екстрата, не толкова заради парите, колкото заради това, че ме изненада, че харчи ток това чудо, а аква стоп системата на миялната ми е един елементарен клапан и въобще не влиза ток в него, защо по дяволите на пералнята е различна :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо по дяволите на пералнята е различна :unsure: ами магнетвентила е в началото на маркуча и при липса на захранване не пуска вода по маркуча и съответно няма налягане в самия маркуч което да предизвика евентуалното му спукване .а консумацията е нищожна

Редактирано от pacofazomera
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...