Jump to content

Заменям или продавам Рено Сценик 1.9DCI 2001г.


Recommended Posts

Здравейте колеги !

С нежелание обявявам за продажба един от най-ценните ми предмети, нашият Сценик.Продажбата е наложителна защото средствата (макар и скромни) ще са необходими за по-ценното нещо в живота-жилище.Не спекулирайте с нуждата ми, а прочетете обявата докрай и сами преценете дали автомобилът си залужава да го купите, и въобще дали е за Вас.

Искам му 7500 лева.

Предпочитам да направя бартер за автомобил около 2500 лева и доплащане 5000 лева защото все пак ще ми е необходим личен транспорт.

Внесен е по-поръчка на предишния собственик през лятото на 2006г. от Германия.

В края на декември 2007г. аз ставам третия собственик на тази кола.

Купих го в прилично състояние със сменени EGR клапан и дребни части по окачването.

Ето и конкретна информация за автомобила:

Дата на първа регистрация 26.10.2001г.

Дизелов двигател 1.9 DCI с 102 к.с-75 kw.

Пробегът по километраж е приблизително 200 000 км., за които имам основание да вярвам.

В тъмно син металик са всички външни детайли.

Ел. огледала с подгряване.

4 бр.тонирани ел. стъкла, преден атермичен прозорец и заден отваряем прозорец.

6 бр. въздушни възглавници - четири са адаптивни тип SRS .

Автоматичен климатик-климатроник и отделение за охлаждане.

Системи за сигурност- ABS, BAS, ESP.

Бордови компютър с функции за отчитане на пробег с оставащото гориво и др.

Стерео уредба с компоненти на PIONEER, HERTZ и INFINITY, с две възможности за управление на волана.

Система за отчитане на налягането в гумите.

15 цолови алуминиеви джанти с летен и зимен комплект гуми.

Парктроник с 4 сензора на задната броня.

Аларма с имобилайзер и управление от ключът.

Застраховки Автокаско и ГО до 15.11.2011г., технически преглед до 31.12.2011г.

Тапицерията е черна, полу-кожена с плат по вратите.

Предни регулиращи се във височина седалки с подлакътник и задни регулиращи се седалки.

Има още детайли при оборудването на автомобила, които са интересни, но ще ги отразите при оглед.

Ето две снимки, от които става ясно, как съм го потдържал през тези три години и малко...:

10347993519597879251297707031604HQWEL6mRD66SQmWgo.JPG

1829614506034076431297707039UXc6FeZXYh6fVdUxIuIG.JPG

На този адрес има още над сто снимки, с които ще сдобиете известна представа за продаваното возило.

https://picasaweb.google.com/109187509311016735332/RenaultSCENIC#

Но утере ще добавя още няколко снимки.

А тук ако имате интерес може да погледнете CRASH TEST на въпросния модел Рено Сценик 2001г.

Може да се свържете с мен чрез:

GSM; 0899 92 42 41

E-mail: milen_sf@abv.bg

skype: milen_sf11

Казвам се Милен Младенов.

Намирам се в София и ще Ви съдействам по всякакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е възможно да направя безпристрастна и компетентна оценка за техническото състояние на автомобила и затова препоръчвам на заинтересованите да се обърнат към подходящ автосервиз.

Опитът ми с автомобилите не е богат, но с отговорност мога да кажа, че Сценикът е един многофункционален, товаропътнически автомобил с много вътрешно пространство и комфорт.

Този дизелов двигател със 102 к.с има достатъчно мощност и дори с максимален товар, автомобила запазва приличната си динамика.Във високите обороти е доста шумен, но при скорост около 130 километра и 3000 оборота е поносим.

Откровеннови споделям, че разхода на гориво е едно от най-големите достойнства на този автомобил.

При софийски-градски режим на каране лятото с постоянно пуснат климатик стигам до 7,8 л. за 100 км.

Приблизително толкова ми е и разхода през най-студените зимни дни иначе средно 7.5 л. за 100км.

При извънградско каране със средна скорост между 90км и 130км, с постоянно пуснат климатик и пълен товар, максимален разход до 5.5 л. за 100км. Стигал съм максимална икономичност от 4.5 л. за 100км. независимо дали е лято или зима.

Данните за средния разход на гориво от този сайт отговарят на действителноста:

http://renault.testdrive.bg/modification/5216/Scenic-I-JA-1.9dCi102Hp.html

Ще има значително полезни подаръци към автомобила ако бъдещия собственик оцени подобаващо достойнствата му.

8872324999319961411298200705tUv0aKQrL50ZxO4d24DX_m.JPG 44233631711881853231298200735mBJ6g6AbQlvnmHfEqtrg_m.JPG 745288465844659791298201026r783Ft6suRW8jUwREsHl_m.JPG

От този линк, който има интерес може да си изтегли ръководство за поддръжка и експлоатация за Рено Сценик от 1998г. до 2003г.:

http://rapidgator.net/136905/Renault_Megane_Scenic_1999_2003_www.avtoman.org.ua.rar.html

zабавни реклами на този Сценик I втора фаза:

http://www.youtube.com/watch?v=-bKQMhZamgM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята равносметка до този момент е следната:

Купих Сценика за 10 450 лева.

До този момент съм изразходвал над 3000 лева за поддръжка и подобрения.

Не съжалявам за разходите, а съжалявам затова, че имам нужда да я продам.

Съветът ми към онези, които се интересуват от такава кола е добре да се информират и когато гледат тази обява да имат реални критерий.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, нямам интерес към автомобила, който предлагаш! Нека се счита и за ъп, но съм впечатлен от начина, по който си написал обявата! Много отдавна не бях виждал по-изчерпателна, по-добре конфигурирана и подплатена с необходимата информация обява. В този форум, понеже имам съмнения, че си нов, може би се доближаваш единствено до колегата РАЙНО! Желая ти успех в това трудно начинание, не се впускай в полемики с хора, които нямат какво да ти кажат или предложат. Утре някой може да ти напише, че си е купил 2 Рена за 7000лева, това не трябва да те притеснява, вярно е,че си може би в най-неподходящия форум за да продадеш такава кола, но все пак основни принципи в търговията са ТЪРСЕНЕТО И ПРЕДЛАГАНЕТО! Още веднъж ти пожелавам успех. А на колегите, влюбени в нашата марка, бих казал само, че на АУДИ липсва наистина само един ВАН в моделната колекция за да бъдат перфектни нещата. Аз лично го очаквам с нетърпение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега, нямам интерес към автомобила, който предлагаш! Нека се счита и за ъп, но съм впечатлен от начина, по който си написал обявата! Много отдавна не бях виждал по-изчерпателна, по-добре конфигурирана и подплатена с необходимата информация обява. В този форум, понеже имам съмнения, че си нов, може би се доближаваш единствено до колегата РАЙНО! Желая ти успех в това трудно начинание, не се впускай в полемики с хора, които нямат какво да ти кажат или предложат. Утре някой може да ти напише, че си е купил 2 Рена за 7000лева, това не трябва да те притеснява, вярно е,че си може би в най-неподходящия форум за да продадеш такава кола, но все пак основни принципи в търговията са ТЪРСЕНЕТО И ПРЕДЛАГАНЕТО! Още веднъж ти пожелавам успех. А на колегите, влюбени в нашата марка, бих казал само, че на АУДИ липсва наистина само един ВАН в моделната колекция за да бъдат перфектни нещата. Аз лично го очаквам с нетърпение!

Благодаря ти колега, за безпристрастното мнение и затова, че забеляза и оцени старанието ми ! :stupid:

перфектна ти е обявата колега - впечатлен съм!

Радвам се и ти благодаря ! :bia:

Предстой скорошно обслужване на Сценика, при което ще бъде проверено и общото му състояние.Ще напиша за сменените части и консумативи тук в темата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

На 24.03.2011г. са сменени :

-масло на двигателя

-маслен филтър

-въздушен филтър

-горивен филтър

-пленов филтър (купе)

Автомобила беше на 201 358 км.

След прегледа на ходовата част не се налагаха ремонти .

Редактирано от milen_sf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Регистрация, застраховки, обслужване, гуми, аларма, преглед, винетка, и други разходи при внос на автомобил са ви спестени за моя сметка.

Грижих се за Сценика и съм го експлоатирал разумно. Нали имате предвид високото ниво на обурудване,с което е "обзаведен" този модел?!

Освен всичко направих подобрения и предлагам значителни бонуси.

И в крайна сметка съм склонен да преговаряме за цената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Публикувано (Редактирано)

В подкрепа на демографския растеж ще намаля цената за семейства с деца.

На 16.06.2011г. са сменени пистов ремък и обтяжната му ролка, поради износване на предишните.

Автомобила беше на 206 117 километра.

Ако някой има интерес, къде съм поддържал автомобила нека знае че сервизите, които съм посещавал са два.

-Алианс Ауто в кв. Младост и в центъра http://www.aauto.bg/bg/renault/contacts/

-Автосервиз до оклоловръстния път в кв. Горубляне http://www.autoclinic-bg.com/contact_us.html

В сервиза в кв. Горубляне съм ходил през 90 % от случаите.

Редактирано от milen_sf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, имам интерес към колата, ако може да дадеш цена без музиката.

Здрасти колега !

Виждам, че си от София и затова ти предлагам да си уговорим среща и щом имаш интерес към Сценика ще бъда положително настроен.

По-малко важно е, каква цифра ще напиша защото трябва да се запознаеш с автомобила от близо.

Това се отнася за всеки, който има интерес. Или по друг начин казано, ще разговаряме за цифри зад волана на Сценика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Продажбата трябва да се ускори и цената е 5990 лева.

На 08.09.2011г. са сменени :

-масло на двигателя

-маслен филтър

-въздушен филтър

-пленов филтър (купе)

Автомобила беше на 212 000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, дано не сте продали още колата :schlaumeier: Мисля, че точно такава ми трябва. Дъщеря ми е на 8 :zustimm:Обявата Ви е изчерпателна и коректна. Моля, обадете се. Поздрави

абравих да кажа - от София съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, дано не сте продали още колата :steinigung: Мисля, че точно такава ми трябва. Дъщеря ми е на 8 :flehan:Обявата Ви е изчерпателна и коректна. Моля, обадете се. Поздрави

абравих да кажа - от София съм

Няма телефон за връзка, на който да Ви се обадя !?

Цената на Сценика е 5850 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

не се ли продаде тая кола?

Няма такава обява просто - мега подробно!!!!

Милене- ти си маниак, признавам те!

Редактирано от Sako8222
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се ли продаде тая кола?

Няма такава обява просто - мега подробно!!!!

Милене- ти си маниак, признавам те!

Продава се още, но вече ми писна да се разправям с различни "купувачи" :zustimm:

Преглед до 28.12.2012г.

Нова цена 5650 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...