Jump to content

Audi A4 116 1.9 TDI 116ps,колеги споделете...?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Доста неща излизат на първо четене като проблемни.

Предсави си като кара П.Д. с нафта за 1.20лв. какво му е отношението към колата.

Май не е това твойта кола,но ти упорито искаш да чуеш,че е супер колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако я е купил някой а продавача не е махнал обявата може ... :hilezh:

Така де, днес я купих, продавача още не я е махнал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам колега ... разбрах по емот-иконата накрая от предния ти пост.

Пожелавам ти много да те слуша и много безаварийни километри дано всичко и е наред ... и да пуснеш нова тема със снимки и прочие ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на Neam Raven за слънчевата придобивка с пожелание за влизане в сервиз само за профилактика!!!

А на въпроса на kikson1979 за обозначенията на задницата - обикновено липсват при поръчковите модели . . .

Редактирано от Lego
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте.

Да ви кажа и аз какво чух за пушенето:)

Преди по малко от месец си взех от Германия А4 Авант 1,9 ТДИ 116 кс.

Първо не знам защо пишат 116 кс. след като е 85 кв. и като го сметнеш идва 113,98686 кс. ама предполагам че щом производителя казва че е 116, би трябвало това да е истината :lol:

Като го запалихме в автокъщата отзад изпуши, но ние (ходих с един приятел който е монтьор) не му обърнахме внимание отначало. Запали от раз като чисто нова, все пак е 05/2007-ма, но след като я огледахме и всичко друго беше в перфектно състояние, видяхме силния дим който излиза от ауспуха.

Продавача взе да ни убеждава, че това е нормално понеже колата не била палена 10 дена. И каза че като я покараме малко това щяло да се промени. Ние скептично се спогледахме и започнахме да звъним наляво надясно, главно на хора който карат ауди и повечето казаха че е нормално. Да споделя само че не беше черен смръдлив на нафта дим, а сивкав с миризма на нещо неопределено :lol:

Решихме да я пробваме да видим дали е така както казва продавачът. Покарахме 20-тина километра, температурата се вдигна на нормално работно место и като се върнахме обратно в автокъщата видяхме че няма и помен от пушека. При форсиране на место (вкарах я в 4500 оборота) отзад не излезе нищо. Под нищо имам предвид наистина нищо:steinigung:

Ауспуха беше малко очернен по крайщата, но след 1000 км каране го погледнахме и беше абсолютно чист.

Та се надявам да съм направил добра покупка, все пак не са малко парите които изсипах.

Колата е на 120к км истински. Сервизна книжка от ауди. Всички неща правени по нея са били в ауди. То само масло и фитри и един път филтър на климатик са сменяли, но всички печати са от ауди.

Та по въпроса с пушенето, от това което видях при мен и чух от хора е нормално. Дали е така мога пак да споделя след година-две :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Здрасти,

Относно конете - 85кВ умножени по 1.36к.с./кВ дава 115,6к.с., затова ги закръгляват на 116 :) Колкото до реалните километри на колата - при този двигател можеш да ги изчетеш от ЕКУ-то с VAG-COM (поне при моята стана), но кола на няма и 3 години не мисля, че ще е на повече от тези 120к. Разликата с тези, които виждаш на таблото може да е от порядъка на 5%. Освен това, аз имам същият двигател от 2 седмици насам и съм забелязал, че също пушеше при палене (първите няколко дни). След това този сиво-синкав дим излизаше докато беше студена, след като загрее няма такова нещо :rolleyes: И при мен не пуши при форсиране. Поздрави за колата и само за профилактика да доближава сервизите :hilezh:

П.П. Благодаря Лего :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В автокъщата дето взех мойто ауди имаше 2 мерцедеса. Единия беше на 3 год. и 2 месеца и беше на 160 000 км. Другия на около 3 и половина години - 190 000 км. :rolleyes: Така че може и да е на повече една кола, поне тез в Германия де.

п.с. На телефона имам един калкулатор за смятане на кв. в кс.

Пише че 1 киловат = 1,34102 коня. Защо ги смяташ по 1,36 ?

Редактирано от Panta77
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо толкова се шашкате с тея км, и как така кола на 3г е почти невъзможно да е на 120к?? Моя кош го взех на 137к на 10 години. Не знам от къде идва тази статистика, че средния европеец се сцепва от каране и задължително работи на поне 60км от къщи?!?!!? Сега, че в Бг се вкарват предимно карани коли е съвсем логично, тъй като идеята е да се правят пари, но ако човек има времето и парите да си потърси кола директно от собственика, със сервизна история и пр ....... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо толкова се шашкате с тея км, и как така кола на 3г е почти невъзможно да е на 120к?? Моя кош го взех на 137к на 10 години. Не знам от къде идва тази статистика, че средния европеец се сцепва от каране и задължително работи на поне 60км от къщи?!?!!? Сега, че в Бг се вкарват предимно карани коли е съвсем логично, тъй като идеята е да се правят пари, но ако човек има времето и парите да си потърси кола директно от собственика, със сервизна история и пр ....... :gut:

Аз пък в БГ кола на повече от 165 000 км не съм видял , ако ще и на 18 години да е . Бахти магиите :lol::rolleyes::hilezh: Всичките са гаражни , със сменени консумативи и най-често бивша собственост на песнионер или моряк вдовец :lol: :lol: :hilezh:

В автокъщата дето взех мойто ауди имаше 2 мерцедеса. Единия беше на 3 год. и 2 месеца и беше на 160 000 км. Другия на около 3 и половина години - 190 000 км. :D Така че може и да е на повече една кола, поне тез в Германия де.

п.с. На телефона имам един калкулатор за смятане на кв. в кс.

Пише че 1 киловат = 1,34102 коня. Защо ги смяташ по 1,36 ?

В България един КВ е 1,36 , в Англия и тем подобни глупаци го смятат по 1,32 и се води bhp а нащо - PS ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България един КВ е 1,36 , в Англия и тем подобни глупаци го смятат по 1,32 и се води bhp а нащо - PS :lol:

Тук вече можем да се заиграем и по системите - DIN и SAE :lol: bhp - brake horse power, PS - Pferdestärke или power steering. Двете са почти еднакви, като най-общо казано 1PS=0.98bhp

Моята друга кола е на 151200км, не е гаражна, не е и обслужена в момента, но километрите са реални :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от къде идва тази статистика, че средния европеец се сцепва от каране и задължително работи на поне 60км от къщи?!?!!?

Идва от лично наблюдение поне при мен. Но не е това проблема. За да си купиш хубава кола на малко километри трябва да я вземеш от часно лице. Такива коли обаче първо почти не се намират, второ са доста по скъпи от коли принадлежащи на фирма. Най добрия вариант е моят. Била е на фирма, но от един човек. Примерно Благой Карастанчев ЕООД. Личи си че човекът си я е пазил. Всичко изглежда като че ли сега излиза от магазина. Мирише и на ново още, но като поемеш дълбоко въздух през носа :blackey:

Като е фирмена колата както всички знаете или поне някой от вас, всяка година част от колата се отписва от данъците. т.е. когато тръгне фирмата да я продава, може да я даде за много малко пари понеже останалите или голяма част от дадените пари са и върнати от данъците.

Аз видях с очите си как в автокъщата четяха вестници и преглеждаха мобиле.де за обяви. Изкупуват всичко от хора и от фирми и за обикновения човек остава само да си ги прекупи от тях с надценка:rolleyes:

А твойта кола на 10 години и 137к км мога да повярвам само ако ми кажеш от къде е взета. Ако е от бг, какъв внос е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идва от лично наблюдение поне при мен.

При мен също колега. От 3 години и малко съм в чужбина и горната граница е 25-30км (сега да речем, че Англия не е толкова голяма, но не вярвам да има разлика с другите европейски държави с пъти...). Не познавам човек, който да пътува повече от това, като масата са на 10-15км (аз на 5:) ). Колата ми е от първи собственик със история и пр... Та идеята ми беше, че особено като става въпрос за 10+ годишни коли някак не си представям Клаус, Джон или който и да било там да хване да се занимава да търси някой да му превърта километража, че да изтъни 500 евро повече от гюм, дето е кажи речи за моргата по техен стандарт. Например масата Б5 (95-99) на пазара са между 240 - 350к (тези на повече са отдавна по моргите), но едно 15% са на доста под тези цифри. За Германия, Австрия, Италия не вярвам да има някаква брутална разлика, като става дума за колите, закупени от собственик. И ако говорим за изключения първата ми кола, Фелиция 97ма 1.9д, която жената още кара, я взех на 62к преди 3 години, пак от първи собственик, пак с история и пр... На Аудито дори си направих труда да бия една жица до сервиза, от който бяха печатите и сервизната книжка си беше оригинална (не че вярвам за такъв гроб някой да се хване да я изфалшифицира...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то врътката с километрите часно лице няма да я направи. Освен ако не е сърбин, поляк, турчин, българин и прочие ;)

Въпросът е че го правят в автокъщите след като придобият колата.

Първо си бях харесал един мерцедес ц 200. На 2,8 години пишат 84 000 км. Внос от Белгия. Продава я къща в Германия. Гледам сервизната книжка, вътре няма нито един печат на мерцедес. Всички на някакъв частен сервиз. Колата на снимките изглеждаше перфектна, явно фотошопа е играл там. Дефакто не изглеждаше като на 84к км. И двигател и купе изглеждаха като на 150к+ км. И малоумния турчин в автокъщата се опитва да ме убеди че това са реални километри и че гаранцията не отпадала ако си правиш смяната на масла и филтри в частен сервиз.

И в България има сумати такива коли. Има и хора който не разбират и плащат уж за малко километри 1-2к повече. За това си проверявайте колите в ауди, мерцедес или там каквато марка са. Ако някой не дава да отиде колата в сервиз, както четох тук някъде из форума, значи има нещо да крие и от такава кола се бяга надалеч :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,пак съм аз... :bia:

Продължавам да издирвам моето Ауди А4,дано ме намери най-накрая.Картинката из автокъщите е трагична... дано успея да купя нещо най-накрая.

А иначе още приемам съветииииииии :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,пак съм аз... :steinigung:

Продължавам да издирвам моето Ауди А4,дано ме намери най-накрая.Картинката из автокъщите е трагична... дано успея да купя нещо най-накрая.

А иначе още приемам съветииииииии :steinigung:

Колега тия гледал ли си ги:

ТУК

ТУК

ТУК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се похваля малко накрая колеги... Ето я новата придобивка,топла топла е още... :bia:

post-42902-1267346222.jpg

post-42902-1267346232.jpg

post-42902-1267346240.jpg

post-42902-1267346252.jpg

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...