Jump to content

Няма мощност при ниски обороти


Purshing

Recommended Posts

Здравейте!

Първо моля да ме извините, ако съм написал нещо не където трябва! Нов съм във форума, както и със Ауди-тата!

Имам следния проблем или по-точно подозрение за проблем. Наскоро си закупих Ауди 80 B4 1.9 TDI (1993, комби) и като цяло съм страшно доволен от този автомобил. Много приятно се кара, комфортен е (дотолкова колкото кола на 17 години може да бъде комфортна). Разхода е много приличен. Но сега по същество...

Струва ми се, че колата е много тромава на ниски обороти (до към 2000). Просто се чуди да потегля ли, да не потегля ли...да гасне ли, да не гасне ли. Сякаш тегля ремарке 1 тон зад мен. Имам познат с Пежо 306 отново комби и някак ми се струва, че разликата е огромна (въпреки че нямам намерение да коментирам останалите качества на Пежото). Иначе когато е в обороти нямам проблеми, на дълъг път всякакви изкачвания и прочие ги взима без да се замисли.

Имате ли някаква идея каква може да е причината? Лошо регулирана турбина?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, колега. Немога да ти помогна но мога само да ти дам съвет.

1. Не търси причината в турбото. Не е от него.

2. Отиди при някой добър майстор на помпи (ГНП). Нека да я свали майстора и да я завърти на стенда.

П.С. Ако турбото се чува да свири значи е добре. След като има мощност във високите обороти както ти казваш значи турбината е ОК. Ако турбото не работи няма да има мощност нито в ниски, нито във високи обороти с две думи става куц кон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. Първо си прегледай всички вакумчета,да няма някой пропукан вакум.После да се провери зацепването на ангренажа,по точно зацепването на помпата. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....Струва ми се, че колата е много тромава на ниски обороти (до към 2000).....

Турбината ти не е с променливa геометрия, нормално да тръгва от 2000обор. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбината ти не е с променливa геометрия, нормално да тръгва от 2000обор. :lol:

Колега, не искам да споря с когото и да било но по принцип турбината си работи и при тихите обороти, защото все пак тя взема движение от изгорелите газове. Друг е въпроса какво е КПД- то при ниските обороти-до 2000-и след 2000об./мин. Аз също карам ТДИ и съм се убедил в това от личен опит. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо имаше в предвид,че колата тръгва да върви от 2000об. нагоре,а не че турбината започва да се върти тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не искам да споря с когото и да било но по принцип турбината си работи и при тихите обороти, защото все пак тя взема движение от изгорелите газове. Друг е въпроса какво е КПД- то при ниските обороти-до 2000-и след 2000об./мин. Аз също карам ТДИ и съм се убедил в това от личен опит. :steinigung:
Дидо имаше в предвид,че колата тръгва да върви от 2000об. нагоре,а не че турбината започва да се върти тогава.

:flehan: точно,малко не съм се изразил много правилно.

п.п ИСО го е написал кратко и ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, напиши от къде си и някой от форума ще те насочи при кой майстор да отидеш да ти погледне возилото

аз така направих и ме пратиха при ifidik от Варна е този човек знае какво прави

останах много доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Много благодаря за многобройните отговори!

Сега поне за турбото се успокоих, че е нормално да свири. Иначе съм от София и ще се радвам, ако препоръчате някой и друг майстор да си каже мнението относно горивната помпа. За въздушни и горивни филтри съм сигурен, че не са причина, тъй като бяха сменени заедно с всички останали консумативи веднага, след като закупих колата.

Има още едно характерно нещо, което забравих да спомена. Когато запаля се чува едно засилено "тракане" и някой ми беше споменал, че то се получава отново в следствие на проблеми с горивната помпа. Какво смятате?

Пишете, ако знаете някой добър майстор! Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеи колега.аз съм със същия мотор на моето ауди и имах същия проблем.оправи се като му махнах катализатора,свалих и почистиг колекторите(всмукателните) затапих и ЕГРа,смених и маркучите за вакум и не мога да си позная колата.пробваи първо така(по лесния вариянт)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свиренето на турбото не знам дали е правилно или не.

На друг двигател пак турбо дизел с кекаво масло турбото свиреше.

Следващата смяна купихме качествено масло със същия вискозитет и не се чува турбинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,аз също карам със същия мотор , та това което чуваш са повдигачи или при много студено време може да трака помпата от студената нафта.Но това не е за притеснение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свиренето на турбото не знам дали е правилно или не.

На друг двигател пак турбо дизел с кекаво масло турбото свиреше.

Следващата смяна купихме качествено масло със същия вискозитет и не се чува турбинката.

Незнам какво масло сте купили но щом не се чува значи не е добре. ТУРБОТО ТРЯБВА да се ЧУВА да "свири" макари слабо но трябва да се чува. Ако не се чува и върви като "куц кон" и ако правиш димна завеса след себе си просто турбината е "ПРИКЛЮЧИЛА КУРСА".

Възможно е "качественото" масло което сте купили да й е/е майката на турбината.

Редактирано от devin81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е "качественото" масло което сте купили да й е/е майката на турбината.

Не съм се изразил правилно, чува се но много по-малко от предното масло почти незабележимо.

Турбината няма никакво омасляване или симптоми на умиране.

Върви от 1800 с пълна сила до към 3300 (заводски си е така) без димна завеса.

Единствения пушек е сутрешното палене и то съвсем малко, или ако настъпя да изпреварвам с кикдаун което е нормално мисля.

Куцото масло беше глупав валволин, сега е с фина от БулАвто.

п.с и друго, валволина си го хапваше доволно моторетката едва изкара до смяна (15000) беше на минимума вече.

Сега ситуацията е доста различна, има още 5000 до смяна а е почти на максимума пък вискозитета е същия.

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм се изразил правилно, чува се но много по-малко от предното масло почти незабележимо.

Турбината няма никакво омасляване или симптоми на умиране.

Върви от 1800 с пълна сила до към 3300 (заводски си е така) без димна завеса.

Единствения пушек е сутрешното палене и то съвсем малко, или ако настъпя да изпреварвам с кикдаун което е нормално мисля.

Куцото масло беше глупав валволин, сега е с фина от БулАвто.

п.с и друго, валволина си го хапваше доволно моторетката едва изкара до смяна (15000) беше на минимума вече.

Сега ситуацията е доста различна, има още 5000 до смяна а е почти на максимума пък вискозитета е същия.

Това вече е друго колега. :flehan:

Само се чудя автора на темата да ли се справи с проблема. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...