Jump to content

Централно заключване


Recommended Posts

Колеги централното на А2 от известно време от ключа работи когато си иска.

От ключалката няма проблем, работи  винаги.

Смених батерията на ключа, но се оказа че не е причината във нея.

Някой имал ли е подобен проблем, и как го е разрешил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е да ти е от моторчето на вратата или от контролния модул във вратата. От него тръгва кабел към ключалката и към ел.стъкла и колоната. Общо взето е като управление на всичко по вратата.

 

Първо почисти хубаво буксите и виж някой кабел да не е добре захванат. Ако това не помогне отиваш някъде, където има А2 на части и пробваш първо конролния модул и след това моторчето на вратата, за да видиш в кое точно е проблема.

 

Когато отключваш с ключ задвижваш моторчето по механичен път и то си подава контакт към другите врати и затова винаги сработва централното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте,

И аз имам подобен проблем. Купих колата преди 10 дни, като централното заключване не работеше дистанционно, а само от ключа.Убедиха ме, че лесно ще се оправи с допълнителна аларма (колко му е, нали съм жена) и аз се навих. Като тръгнах по майстори се оказа, че не само дистанционно, но и задната лява врата не се заключва с ключа. Изпадам в паника! Дайте съвети! Или предположения! :sleeping::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никаква аларма няма да слагаш тя няма да ти реши проблема!

 

лошото е че си в Хасково.... бих те посъветвал да отидеш в официален сервиз на АУДИ , защото без диагностична апаратура ВАГ КОМ никой нищо няма да може да разбере и отстрани порблема, и ше ти излезе двойно , че и тройно да си правят експерименти с колата за твоя сметка! 

 

поо принцип може и нещо съвсем дребно да е , но си иска опитния диагностик!

 

кажи пътуваш ли Пловдив или София, за да те пратим където трябва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Опитай следното. Влизаш в колата, всичките врати да са затворени, даваш на контакт и натискаш и задържаш бутона на бистанционното за заключване. След това изваждаш ключа и пробваш с дистанционното да заключиш вратите. При мен така става. нещо като обучение на дистанционното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Здеавейте и весели празници!аз имам подобен проблем но при мен се получава следното: със дистанционното се заключват всички врати освен шофьорската а със ключа обратно само шофьорската се заключва а останалите не! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово. Проблема е локализиран и отстранен! Всичко идва от модула на вратата, който е прикрепен на мотора на стъклоповдигача. Подмених го!Този модул управлява ел.стъкла,ел.огледала, централно,капачка за резервоар, музика. Продават го свален(само модула) както и компл.с жила. Плафоните за осветлението на купе и багажник не са към него и този проблем ми стои!!! Някой ако има решение да помага!?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...