Jump to content

А3 8PA 2.0TFSI - изчистване на лампа за нивото на маслото


MPAK

Recommended Posts

Колеги, оня ден ми светна лампата за маслото. Снощи долях обаче тъпата лампа не гасне и все си вика, че маслото е на мин. Маслото по щека си е ок, та си чудех дали има някаква комбинация за изчистване на грешката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oil Level Min с картинка на каничка, няма за какво друго да е :D Наистина ми беше на мин маслото и си долях, сега всичко е ОК, но лампата си свети и ме дразни.

Редактирано от MPAK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Картинка на борда ми свети, не лампата червената дето е на табото за налягането на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ясно Цецо, ама после няма ли да трябва да обучавам врати, прозорци и не знам си кви още глупости ? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо ще ти светне воланчето и ESP след максимум 500 метра ще ти изгаснат, после ще си наместиш датата и часовника, после ще дадеш от твоята врата до долу стъклата и до горе и 4-те и си патрон!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само прозорците. Иначе ESP, дросел и т.н. и т.н. ще се сдаптират сами. Само задръж на контакт за няколко минути преди палене първия път ако искаш да улесниш процеса.

Да - датата и часовника също ако нямаш радио-часовник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нсписал ти е Цецо как. Всеки по отделно вдигаш до горе и натискаш отново за нагоре и задържаш секунда-две. После същото надолу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А чакай радиото при мен не се изтриха станциите и не ми иска и код, при теб не знам как ще е, имаш ли код някакъв някъде написан за радиото CD- то да не стане фал

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме такава "грешка" да трябва да бъде трита. Казанчето като му се долива вода и за него ли се трие "грешка"?

Датчиците за нивото дават проблем и понякога трябва да мине известно време, преди да угасне...не мога да си обясня защо е така :stupid:

Принципно маслото тряба да падне под "мин" или да се кара бързо в завои за да реагира датчика.

Ако не угасне се проверява дали няма лош контакт и може да се отиде на смяна на датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на едно приятелче, му светна и доля масло обаче не се махна от таблото. 3-4 часа след това се изключи сама и не се е включвала.

Редактирано от TeRRaNoiD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съответства на 1-3 дена градско каране.

При мен е датчикът е реагирал по същия начин, но на А4-ка. А един път и след смяна на масло светИ два дена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и на мен ми се струва по-нормално да си изгасне само. Горе-долу колко време си карал откакто свети? Не ти препоръчвам да си разкачваш акумулатора... само ненужни главоболия.

 

Ако лампата не изчезне, може сензорът да си е останал в положение, при което докладва ниско ниво.

 

Другият вариант е да провериш дали има грешки чрез електронна диагностика. Имаш ли софтуер за VAG? Ако не, пиши съобщение, мога да ти помогна. Аз разработвам мобилен софтуер ("Carista", за Андроид), който може да провери за грешки на всички компютри на твоето 8P.

Всъщност, сега видях, че не си от София, така че най-вероятно няма да мога да ти помогна на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено, че не е нормално. 

А сензорът не е механичен и няма "положения", в които да "остава". Не вярвам и да е дефектирал... маслото наистина е било ниско. По-скоро си проси изчистване на грешката по някакви причини. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...