Jump to content

Проблем със стрелката за отчитане на гориво


weezybg

Recommended Posts

Здравейте,

 

колата е Audi A4 B5 1.9tdi 96г. Днеска я закарах на майстор да изчисти турбото и си тръгнах от там няма никакъв проблем горивото си ми беше толкова колкото трябва, спирам пред нас лампата светна стрелката са лепна в червеното изражението ми беше такова :shocked: . Изгасих колата за известно време, дадох на контакт и стрелката се беше качила малко, но когато запалих стрелката започна да пада доста бързичко за моментен разход :scherzkeks: пробвах варианта с махане на бушон 15, разкачих акумулатора, но проблема си остана.. някой имал ли е този проблем или някой да знае решението ? :(

 

п.п Забелязах, че ми няма единия бушон 28, за горивната помпа дали не е от това? :)

Редактирано от weezybg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма бушон защото няма такава помпа.Свали поплавъка и огледай как се движи писти и т. н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз за поплавък си мисля, но ще го видим.. забелязах, че свалянето на бушоните и като върна нещата малко се нормализират, но запаля ли същата история.. интересното обаче е, че към 9:30ч. сутринта закарах колата нямаше го като проблем в 15:00 я взимам и проблема се появи ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така днеска викам преди да закача на VAG-Com да зареда при само даване на контакт чертата беше както трябва, но докато запалих падна и заби в червеното най-долу(а не трябва защото имам нафта) заредих за 25лв - 9литра и стрелката се нормализира при тръгването стрелката реши, че пак ще пощурее, но уви не падна до червеното след това застана на едно място и спря да се мести в нормално положение е май, но май ще е поплавък? - как мислите? :(

Редактирано от weezybg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имах същия проблем,  и аз съм с  B5 1.9 TDI 95г., та  наливам нафта за 30 лв. и стрелката до горе :stupid: , минавам 10 км. и познай, светва лампата и няма нафта :steinigung: , хаха ШАХ , та  изкарах поплавъка почистих пътечките с контактен спрей и изкривих пластинките които се движат по пътечката да прави по добър контакт. Вече втора година без проблем, надявам се и при теб това да е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе сега сипах 25лв, дето казах и май проблема затихна, но ще го следя и аз поплавък си мисля, че ще е щом все пак отчита , мерси за съвета колега!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...