Jump to content

Audi A6 2.5tdi (150hp) Или Mb E250td (150hp)?



Recommended Posts

Смятам да купя един от двата модела, но се двоумя кой. Моля кажете как се представя Аудито - двигател, купе, поддръжка. Според вас кое е по-добре да взема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така предложените двигатели-Ако си решил да ставаш жертва на красотата и си много,ама много голям фен на Ауди взимай А6 и се моли да случиш на мотор ,а първоначалните около 2000 лв. за обслужване да са ти единственото по сериозно изваждане.В случай,че си практичен човек ,който цени комфортната возия и не те притеснява визията на Е-класата ,тя е твоята кола при този мотор общо взето няма какво да се развали и повредите са по скоро изключение отколкото правило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е "очиларка" - E290 TURBODIESEL, поне понавървява, иначе за 2.5 ТДИ гледай да е читав! Поддръжката на мотора е скъпа, но е за по-дълъг пробег - 120к км ако не се лъжа, смяна на ремъци и ролки се прави за около 1100 лв., масло и филтри около 250 лв. Меро-то имаше бройки, които гният отвътре по ръбовете на вратите. Общо взето каквото и да вземеш, няма да сбъркаш, въпроса е да попаднеш на читав екземпляр. Късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Мерцедеса удачния избор е е 2.9 турбодизел(както и по-горе казаха). Лощото е, че тоя мотор го слагат само 2-3 години на W210.

Редактирано от msi200
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очиларката на мен лично не ми харесва в мутрата е много зле с тия фарове но задника го има и то бая добар .Но аудито мисля ,че е по добре и на визия и на здравина .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам да купя един от двата модела, но се двоумя кой. Моля кажете как се представя Аудито - двигател, купе, поддръжка. Според вас кое е по-добре да взема?

Карам същото Ауди, за 6 месеца съм сменил турбина, нафтова помпа, дебитомер, скъса разпределителен вал в дясната глава оттам се сменят и четерите, в момента за смяна ми е абс /помпа с модул/, няма да ти казвам какво ми е струвало ,НО НЕ СИ КУПУВАЙ А6 С ТОЗИ МОТОР.Ако си намериш 155 след 2001 е по-добре.Това ми е 8-мо Ауди подред минал съм ги наред 80.90.100.А4 1.8Т,А4 1.8,А6 С4 2.5,А6 2.4.но по-скапан мотор от 2.5 TDI 150 не е правен.,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и от Ауди така казаха ;)

Очиларката не е никак добър Мерцедес.Ръждясва дава ядове с кво ли не.Чак фейслифт версията е що годе добре.Които се е качил от 124-ка на очиларка после много е ревал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.5TDI ако имаш пари да си го поддържаш е добър мотор. Не знам има ли друг двигател, с който може да си прави човек толкова много кеф по магистралта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам има ли друг двигател, с който може да си прави човек толкова много кеф по магистралта.

Едва ли има :hilezh:

Само да не забрави да пусне човек закрилките :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
2.5TDI ако имаш пари да си го поддържаш е добър мотор. Не знам има ли друг двигател, с който може да си прави човек толкова много кеф по магистралта.

Къф кев бе колега чист мазохизъм :lol: В един момент стрелката ще превърти километража в друг точно като изпреварваш умираш станал прав на педала :lol:

И така поне няколко пъти в годината къде го оправиш и пак нещо ново за теб и за майсторите корифеи на тая инжинерна мисъл теглиш чертата и припадаш щот в тоя момент осъзнаваш че си купил аудито два пъти :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се занимавате с тия умрели дизели?

И двата не стават. :lol:

Мерото е добре да е компресор, Аудито - 2.8 V6, 193 коня. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти верно ли питаш тва нещо?Верно 2.5 е много дефектен мотор ,ама очиларката в мутрата на нищо не прилича ,интериора вътре е от 80те години и целия с ламинат/на 124ка се ядваше/ ,а управлението е баси лигавото.Ако нямаш толкова пари за поддръжка си вземи една А4ка или 3ка на БМВ и свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нз ма тия очиларки мислим,че са яко спрели.Вчера по магистралата се дупихме с една такава и чичката остана мн разочарован :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А що не Е 270 цди ? Верно повечко пари ма... къде отиваме. Двигателя е екстра , слагат го все още. Окачването е като на 124 супер здраво, имал съм такъв мерджан не можеш да го счупиш квото и да се опитваш. Интериора не е толко зле, има си класа в него. Единствено външния вид е по зле от на аудито но при фейслифта са една идея по добре нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред очите ми, вече в продължение на 3 години и над 100 000 км. е едно такова Ауди и нещата които мога да кажа за него са следните:

1. Голямата кола си е голяма кола - направена за дълъг път, но не е много удобна за градски условия

2. Голям мотор в добро състояние - от трите по горе изброени неща (ГНП, Турбо, Валове) сме сменили само ГНП в самото начало на експлоатация у нас. Цената по спомени е около 2500 лева, турбо се сменя от неправилва експлоатация (трябва да се сменя редовно маслото, с такова което отговаря за този двигател, нещо нетипично за италянците), както и валовете (тук става въпрос за филтърче на цена от около 10 лева) и ако всичко това е съчетано с не повече от реално изминати 200 - 250 000 км, колата няма проблеми, но щом колегата по-горе сменява всичките тези неща, които е описал, то тогава кара милярдник

Редактирано от S8_TDI Vasko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авеее ей! Я стига с тоя алкохол :blackey:

Мерцедеса е като баба Яга - легендарен :blackey:

Първо не пием и второ Меро си е Меро ако ставаше въпрос за БМВ щех да се смеем много :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Po vaprosa za prekrasnia 270 CDI - vka6ti ima dva broia 270 CDI ot koito na edinia mu se smneiha 3 duzi na drugia 1 kato purvia ima griji i s pompata i avtomatika.Imame i edin taka nare4en "du6egub" na Audi koito za 5 godini i 100 000 km e imal edinstveno problem s umnata duza.Ta pravete si smetkata za tva prehvaleno 270 CDI.Da ne spomenavam 4e 2.5 s tiptronik e dosta o pargav ot 270 CDI avtomatik /govorim za A6C5 i E klasa ama ne o4ilarkata a po-novata/o4ilarkata e tolkoz grozna vun i nai ve4e vutre 4e ia niamm za kola i izob6to ne me interesuva kolko e zdrava//

P.S.Sori za latinitzata ma ne sam si vka6ti.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Въобще не срещам дилема в тази тема. Ауди е автомобил, с който можеш да получиш и удоволствие , а ако е 4Х4 просто няма нужда от сравнение и описание усещането. Докато при този Мерцедес, нещата стигат до стар, грозен неудобен и с неясно приложение на тези си години, тъй като отдавна вече не може да предложи нито здравина, нито някакъв имидж , а за динамика изобщо да не говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...