Jump to content

Какво е наказанието за без син талон


Bobu

Recommended Posts

Е добре,това хубаво 10 пари ясно,ама ми мина веднага една мисъл през главата-спират ме,знам че съм извършил нарушение... идва чичката и му казвам,нямам син талон,ето ти 10 лв да ме глобиш,какво става ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смисъл, какво имаш предвид? че може да се минава винаги така ли? в акта ми написаха, че не нося син талон към СУМПС(свидетелство за управление...) каза че глобата е само 10лв. и това беше... проверих в закона, оказа се истина <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл,че може да се минава. Вече ако си направиш нарушение и знаеш че си виновен е въпрос на съвест дали ще си траеш да ти напишат акт,или не... аз обикновено чакам да ми пишат и си мълча,все пак трябва да си вземеш поука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, не, мен провинението ми беше изгорел мигач <_<. но въпроса ми беше друг-дали мицката ме е излъгала за това с талона, че се плаща само 10 лв или не. това е. иначе и аз съм ЗА закон и ред - определено съм ЗА. Не че не правя фиести понякога, но говоря принципно. Пари не давам, не обичам, за мен не е редно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 4-5 години си нося талончето с мен, но на отделно място.

давам го само при рутинни проверки.

когато съм сгафил не го давам.

съответно си спестявам цялата мъка по реденето на опашки в КАТ за да си получа талона или за да ми презаверят акта.

включително преди 2-3 години бях обжалвал един акт и съдът ми отмени глобата от 20 лева за неносене на талончето, защото "в закона няма изискване водачите да носят със себе си контролния талон"

реално погледнато въпросният контролен талон е полицейска измишльотина, за да има какво да ти вземат когато те глобяват и после да си принуден да ходиш да си получиш наказателното постановление.

в чужбина всички караме с книжки и без контролни талони :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от 4-5 години си нося талончето с мен, но на отделно място.

давам го само при рутинни проверки.

когато съм сгафил не го давам.

съответно си спестявам цялата мъка по реденето на опашки в КАТ за да си получа талона или за да ми презаверят акта.

включително преди 2-3 години бях обжалвал един акт и съдът ми отмени глобата от 20 лева за неносене на талончето, защото "в закона няма изискване водачите да носят със себе си контролния талон"

реално погледнато въпросният контролен талон е полицейска измишльотина, за да има какво да ти вземат когато те глобяват и после да си принуден да ходиш да си получиш наказателното постановление.

в чужбина всички караме с книжки и без контролни талони :wall:

Браво

Това НАИСТИНА не го знаех

Много полезно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе няма смисъл да цакате системата. пуснах запитване само... а и ако решат да ти се заядат, освен неносенето на талона, ще ти набият и нарушението, което си извършил.

Редалекс, горе съм пуснал линк и съм упоменал, къде точно е записано, че си ДЛЪЖЕН да носиш със себе си документите + син талон! Има и един член 100, ал. 1, където е упоменато същото.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не твърдя, че в закона не пише нищо по въпроса.

преди 3 години катастрофирах и ми написаха акт.

аз го обжалвах, като съдът го остави в сила, но ми отмени наказанието за неносене на талона именно с горния мотив.

не съм се интересувал, дали тогава е бил различен закона.

преди година и нещо паяка ми дигна колата. отивам да си я взема и някъв мазник ми искаше пари за да не ми пише акт и се държеше като типичен задръстен милиционер.

дадодх си документите да пише колкото иска, като талончето не му го дадох.

той се ядоса и ми го добави и това нарушение в акта.

познай дали съм ходил да си взема наказателното постановление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз не знаех че е така ма веднъж ми писаха акт и го изгубих и си карах сума ти време без талонче. От кат ми казаха че в случай че някой ме спре да ми напише нов акт (един вид продължение на стария) за да може с него да си искам обратно талона ама аз като отидох и ми го дадоха веднага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а наказанието за каране с изтекъл акт кво е. може ли да не представям акта и ка кажа че съмс и забравил синия талон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А още точки прибират ли?

Питам щото на 25-и ще ходя в КАТ а тогава акта ще ми е вече изтекъл, та ако ме спрат кво да кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

актовете не може да се подновяват до безчет, става съмнително. точки няма май :wall: кажи истината, че ти е изтекъл акта, бачкаш, нямаш време да го оправиш, има опашки в КАТ, да пишат друг.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е от работа, просто акта ми изтича днес, а в момента е събота и КАТ не бачкат та няма как да отида да го платя и в понеделник ще свърша тази раЛта :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...