Jump to content

Копчето газ-бензин


Getzata

Recommended Posts

Колата е б3, 1.8s, карбуратор. Въпросното копче за смяна на газ-бензин има 3 светодиода. Единия за индикация за газ , другия ако е включен на бензин , и третия червен (На него пише R) се намира между другите два.

Попринцип свети постоянно щом е дадено на контакт, но от няколко седмици се загледах в него.

Някой път сутрин не свети , след като запаля колата и загрее малко червения диод свети слабо , и след 10 мин свети постояно.

Някой път пък сутрин давам на контакт и червения си свети постоянно.

Въпроса ми е този диод някой знае ли за какво е , какво индицира и има ли значение показанието му. (примерно ако не свети да дърпам смукач и т.н.)

snv83035.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми кола имах абсолютно същият превключвател на Ловато.Средното положение е междинно,между газ и бензин,поне при мен беше така,защото колата беше карбуратор,и трябваше да се премине на междинно положение от бензина и да изгори каквото е качила в карбуратора,преди да се превключи на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишната ми кола имах абсолютно същият превключвател на Ловато.Средното положение е междинно,между газ и бензин,поне при мен беше така,защото колата беше карбуратор,и трябваше да се премине на междинно положение от бензина и да изгори каквото е качила в карбуратора,преди да се превключи на газ.

Ясно за копчето , но за индикацията и по точно за средния светодиод ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно за копчето , но за индикацията и по точно за средния светодиод ?

Средният диод светва когато лявото копче е в средно(междинно)положение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същата уредба. При мен диодите светят само един по един. Зелен-като съм на газ, жълт-на бензин и червения като е в междинно положение т.е. докато изгори бензина в камерата на карба. Никога не са ми светили два заедно и според мен ако червения ти свети постоянно има някакъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същата уредба. При мен диодите светят само един по един. Зелен-като съм на газ, жълт-на бензин и червения като е в междинно положение т.е. докато изгори бензина в камерата на карба. Никога не са ми светили два заедно и според мен ако червения ти свети постоянно има някакъв проблем

Точно ! Това са индикациите и никога не трябва да светят по 2 заедно.

Вероятно има някъв проблем вътре в превключвателя .

Едит: червеното копче отстрани му викат "почерпка" и служи за облекчен

старт на газ при студен мотор (сутрин примерно) . За него няма индикация.

При натискане за секунда примерно ,копчето подава + към ел. магнитен

елемент монтиран на челния капак,който със своя стержен натиска в центъра

мембраната ,която чрез лостчето закачено на нея отваря клапанчето за

газ на стъпалото за ниско налягане. По тоя начин известно количество газ

вече е налично в маркучите към плочката и още с първия оборот мотора

запалва . Поне така паля аз сутрин , а после през деня не го ползвам.

Уточнение - целия този механизъм го има само при вакуумните изпарители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм , 3-та година винаги са ми светели по две (червено и зелено за газ , червено и жълто за бензин и само червено на междинно положение)

Значи трябва по едно да светят , къде да търся проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм , 3-та година винаги са ми светели по две (червено и зелено за газ , червено и жълто за бензин и само червено на междинно положение)

Значи трябва по едно да светят , къде да търся проблема ?

важното е да не ти меша горивата при мен средния никога не е светил само този за газта и бензина.мисля че понякога когато е влажно слабо светеше средния
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с BRC !

при мен копчето пак е разделено на 3 ...

1. червена светлина (най-дясно положение) - колата върви на бензин !

2. междинно положение - от мястото където ми сложиха агу-то ми казаха сутрин да паля на него както пише колегата по-горе, но аз принципно пренебрегвам тая препоръка и паля на бензин и карам докъто колата не стане на 60~70 градуса и тогава превключвам

3. зелена светлина (най-ляво положение) - "евтиното" гориво

и мир - толкозЗзз ...

Не светят никога по 2 лампи или ти меши сместа (което лично не ми се вярва, защото ти ще го усещаш) или копчето се е прецакало ... според мен отиди на място, но залагам на копчето, че е здало багажа - все пак съм виждал как са на килограм в един кашон и доста често съм чувал хора да се оплакват от копчетата за превключване :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не усещам да ги меши , всичко си е нормално , пре натискане на газ-бензин че чуват газовия и бензиновия клапан как щтракат.

От кутийката за превключване излизат 5 жици към бензиновия клапан , към газовия клапан , към изпарителя (за черпене) , маса и една през бушон в запалителната бобина (сигурно взима + отам)

Освем да разглобяя машинката да видя дали има някъв проблем в нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е б3, 1.8s, карбуратор. Въпросното копче за смяна на газ-бензин има 3 светодиода. Единия за индикация за газ , другия ако е включен на бензин , и третия червен (На него пише R) се намира между другите два.

Попринцип свети постоянно щом е дадено на контакт, но от няколко седмици се загледах в него.

Някой път сутрин не свети , след като запаля колата и загрее малко червения диод свети слабо , и след 10 мин свети постояно.

Някой път пък сутрин давам на контакт и червения си свети постоянно.

Въпроса ми е този диод някой знае ли за какво е , какво индицира и има ли значение показанието му. (примерно ако не свети да дърпам смукач и т.н.)

snv83035.jpg

Колега, Имаш ли датчик за "резерва" на газовата бутилка

Червения диод трябва да свети когаро в бутилката остане по-малко от 5-6л. газ

Не се чуди много но този датчик много газаджии изобщо не го слагат

Аз имам такъв. Отначало работеше добре, но псле го раместих и сега не ми се играе да го нагласям и при мен вече не свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако колата си работи без проблеми на газ и бензин и нямаш проблеми когато превкл'ючваш да не ти пука за диода това ми е съвета

аз го имам същтото и никога по средата не е светило така 4е ............ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако колата си работи без проблеми на газ и бензин и нямаш проблеми когато превкл'ючваш да не ти пука за диода това ми е съвета

аз го имам същтото и никога по средата не е светило така 4е ............ :steinigung:

Карай и си свиркай :hilezh:

Явно газаджиите не са вързали диода там където трябва.

от кутийката излизат мисля 4 кабела (захранване+; кабел до газов клапан; кабел до бензинов клапан; и един много тънак мисля че е жълт за този диод) ако е дал на маса този жълтия ще ти свети диода

И все пак това не ти пречи!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай и си свиркай :steinigung:

Явно газаджиите не са вързали диода там където трябва.

от кутийката излизат мисля 4 кабела (захранване+; кабел до газов клапан; кабел до бензинов клапан; и един много тънак мисля че е жълт за този диод) ако е дал на маса този жълтия ще ти свети диода

И все пак това не ти пречи!!!

Абсолютно точен отговор.Предната ми кола беше с такъв ключ и точно червения диод трябва да свети като влезе в резерва "R".Аз също нямах датчик,за резерва на бутилката и сигналния кабел го бях изолирал и никога не ми е светвал червения диод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една снимка на датчика . Капачето съм го свалил за да се вижда по-добре. (Зеленото кабелче от датчика е свързано и продължава като жълто)

Редактирано от LINO_KKK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колега,за твое успокоение,провери дали ключето работи коректно или дали при превключване подава напрежение там където трябва:само на газовия клапан,само на бенз. клапан и на нито един от клапаните.Ако всичко е на ред вероятна не ти е вързано правилно третата сигнализация.Провери си и бутона "за почерпка".Проверката можеш да я направиш както с мултицет така също и с контролна лампа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги..

и аз да се обадя в темата,че малко е позаспала :-)

Имам две положения на кутийката за превключване-червена лампичка-бензин;зелена лампичка-пали на бензин и при 2200 оборота минава на газ.Светят двете лампи,когато е в режим Газ,но е запалила на бензин.При форсиране над 2000 оборота светва само зелената лампичка..... Днес обаче колата спря да работи на бензин...В последствие видях,че светят двете лампички.....След около 150 км. колата отказа и на газ и на бензин.Когато е на контакт се чува едно леко виене в посока бензиновата помпа-все едно помпата си "отива" :-) Първо реших,че е бензиновата помпа-свършила се е....Обаче сега отказа и на газ....В момента изчислявам при какъв майстор да ходя-газаджия или в сервиз?

ПП: След 30 мин. пробвах да запаля на бензин и успях,но на газ не иска....Да не се смесват 2-та вида гориво? Все глупави въпроси,но ,като не ми се е случвало....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...