Jump to content

Пак с 2.5tdi 155к.


Recommended Posts

Здравейте скоро реших да си купя audi a4 b6 и до тук добре,но идва дилемата 2.5тди 155к с мултитроник или 1.9тди ръчка.Знам,че има поне 50 теми и дискусий по въпроса,но екстрите на 2.5 ме изкушават и сега искам да питам предимно хора който имат 2.5 155к или мултитроник с други коне.Просто искам да ми пишат хора с такива модификаций,а не някой чул от пети и ......

 

П.с Извинявам се за поредната тема за 2.5 и мултитроника,но искам да разбера истината най-накрая Благодара ви!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро реших да си купя audi a4 b6 и до тук добре,но идва дилемата 2.5тди 155к с мултитроник или 1.9тди ръчка.Знам,че има поне 50 теми и дискусий по въпроса,но екстрите на 2.5 ме изкушават и сега искам да питам предимно хора който имат 2.5 155к или мултитроник с други коне.Просто искам да ми пишат хора с такива модификаций,а не някой чул от пети и ......

 

П.с Извинявам се за поредната тема за 2.5 и мултитроника,но искам да разбера истината най-накрая Благодара ви!!!

Колега истината ще я разбереш по късно.Щом ти е мерак скачай на 2,5.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Stoinov

Не е бил лош,ама като нов!

А4/В6/ 2.5 TDI 155 коня-производство 2001-2002 години.

А6/C5/ 2.5 TDI 155 коня-производство 2001-2002 години.

Конкретно при мен-А4/В6/,2.5TDI 155 коня/114KW./,края на 2001 година производство,6 степенна ръчна кутия,предно задвижване:

-ГНП се скапа-останах на пътя.

-Умна дюза-смяна.

-Капаци на клапани-протекоха.

-Ангренажни ремъци,ролки,водна помпа,термостат,филтър картерни газове/ако не е пластмасовият/ се сменят заедно и са много.

Проблем с разпределителните валове,докато колата беше при мен,не съм имал.

Продадох я в напълно изправно състояние,след 3 години при мен.

За мен е скъп мотор за обслужване,спрямо другите коли при мен.

Другите неща сменяни по колата/тогава/ се отнасят за всеки друг автомобил.

п.с.-Това се отнася за мой бивш автомобил,а не за всички 2.5 TDI V6.

Редактирано от tonko2.0T
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писал съм го в поне 5 теми, ше го напиша пак 155к.с 2.5 с мулти в възможно най лошата и скъпа комбинация която можеш да избереш в ауди гамата.

що? има 4 теми само на първа страница

пс: имал съм го не е чуто от тук и там

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да драсна и аз малко тук без да влизам в конфронтации с колегата над мен. Карам аудита от 10ина година май ще станат. Минал съм и през този двигател. За тези, които си мислят, че проблемите с валовете са отстранени, ще трябва да ги разочаровам. Двигателят има същото калпаво мазане като другите си събратя. Тук идва моментът, че аз знаех за това и със съответната и поддръжка не съм изпитвал този проблем. ГНП никога не съм пипал. Турбото работеше като лудо и за капак на всичко си направих едно ремапване, че да ми е по-голям кефа. Носачите се понапукаха, но си бяха оригиналните. Освен честите смени на масло (8хил. километра) и дребни неща, които съм правил при всички прегледи друго не е изпадало. Гледам също така, че този мотор вече приближава 20тата си година откак е на пазара, а още се карат, което трябва да ви говори нещо. Колата беше доста запазена, купувана нова от България (има и такива) като аз я продадох на близо 200 хил. километра. Тук идва и големият проблем...много от тези коли влизат в България след зенита на своите сили 400-500хил. километра, защото такива в Немско, Италианско и Австрийско колко щеш за по 2-3 хил. евра и то предимно запазени на външен вид, а не ударени, че да ги нагласят в Горубляне допълнително :) Идват на автовоза, слагат се 2-3 добавчици да не трака мотора като на някой Икарус след като запали и айде на евтиния нов внос. Това е идеалният автомобил клопка за БГ авто търгашите поради евтината изкупна цена и хубавата му визия. Това е от мен и държа да кажа, че мнението си е само мое.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей,

 

Нека си кажа мнението и аз като собственик точно на такава А4 2.5TDI 155 коня мултитроник. Колата я купих от България 2010 доста запазена и в добро техническо състояние.

Вече я карам 4 години и не съм дал и лев нито за двигателя, който така плюят толкова хора с тези прослувути валове. Не съм дал и лев за отното прословутото окачване и повярвайте ми не трака не тропа грам мога да повозя някой който не вярва ако иска.

 

За тези 4 години единствените ми разходи са били консумативи, масла, филтри, спирачки , накладки, смяна на ремъци и ролки която беше по скъпа и смяна маслото на скоростната и филтър и разни дреболии като изгоряла крушка или изпуснало ресиорче на задната врата (колата е Avant) и всичко това за почти 100.000 км коиот съм изминал за тези 4 години.

 

Така че според мен ако си харесал тази кола просто търси запазен автомобил на по малко километри.

2012 съм я ремапнал и 2 години си я карам с чип и турбото си е екстра без никакви проблеми.

 

Взех колата на 190.000км 2010-та сега е на 280.000 изрядна. Поддържам си я добре и сменям всичко по график.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е късмет ми просто са и били по реални километрите като е купил колегата...

И с правилната поддръжка си е ок!

Не е първият безпроблемен 2.5 който съм чувал...

Ама като я вземеш на 700 -800К кво очакваш....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за късмет - то има ли кола, за която това да не се отнася. Според мен няма лоша кола-има лоши собственици!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така, колеги. Да не си кривим душата :) Този двигател си е пословичен и дори с добро обслужване няма никаква гаранция. Просто така е конструиран, че дава доста проблеми при немалък брой автомобили. Разбира се - има доста такива коли в движение, но броя на прецаканите е прекалено голям за такава луксозна и реномирана марка. Само да бяха измислили по-читава система за мазане и ролкови кобилици и нямаше изобщо да дискутираме 'за' или 'против' :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама ако ги купувахме нови или поне на реални 100-200 000

Надали някой ще се сети за тия валове и кобилици...

Но в нормалните Държави като вземеш дизел шестак го взимаш да се кара поне по 50 к на година

И като дойде при теб на 500 000 почваш да се ядосваш!

П.с На повечето дори не им личат километрите и по интериор и екстериор грам не можеш да предположиш че колата е на половин милион км.

А тия с олющените кокпити и прокъсани волани и тапицерии не ми се мисли а се нагледах на не малко такива в продажба! Взимаш я и логично сменяш възлите....

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко е ресурса на тоя мотор-примерно,като моя,дето беше 155 коня/AYM/?

Питам,защото се намесиха 500 хил. км. и дроб сърма-моя не беше на толкова,редовно поддържан и обслужван,без изтъркани бутони и протрита тапицерия.

И в рамките на година издумкаха бая неща,които оправих,после каране и така.

Късмета не е бил с мен. :flehan:

 

п.с.-Пак казвам,че това се отнася за мой бивш автомобил,без да са станали валовете на кашкавал при мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то и аз смених бая работи на 1.9 дет видиш ли нищо са неразваля там :)

И той не е на половин милион км. Ама късмет тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги купуваме на реални 100-200к км, но първоначалния ресурс на мотора в немалко случаи е точно толкова. Да не говорим, че след смяна на всичко, има и коли, които след 20-30к км са започнали пак да ги износват. Просто мазането е голям проблем на тоя мотор, на валовете нищо им няма като материал :) Просто и от извънземна сплав да са, като няма достатъчно масло резултата е неизбежен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да де ама ако ги купувахме нови или поне на реални 100-200 000

Надали някой ще се сети за тия валове и кобилици...

Но в нормалните Държави като вземеш дизел шестак го взимаш да се кара поне по 50 к на година

И като дойде при теб на 500 000 почваш да се ядосваш!

П.с На повечето дори не им личат километрите и по интериор и екстериор грам не можеш да предположиш че колата е на половин милион км.

А тия с олющените кокпити и прокъсани волани и тапицерии не ми се мисли а се нагледах на не малко такива в продажба! Взимаш я и логично сменяш възлите....

Мишо прав си. Гледам обаче, че много хора, които не са карали такива коли дават мнения. Личи си само по начина, по който коментират. Те същите потриват доволно ръчички като се хвърлят на някой 6так за 4 бона, че да се изкефят и те малко на марката. След 6 месеца каране обаче влизат в категорията "много като тебе вече плакаха" и почват да захранват. Истината е много проста: има части с технологичен живот и когато колата стане на 350-400хил този живот приключва. На тези километри в други страни колата отдавна вече е по съответните автокъщи, а хората са си взели нещо ново. При нас влизат на "реалните" 149000км и се почва филма. За сведение да кажа, че 3.0tdi на 4F започва да набира лошата слава на душегуба. Защо ли? Сигурно защото вече станаха на 10 години тия коли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, мненията се насочват, че тоя двигател е проблемен и то доста. Колегата tonko2.0T може ли да сподели колко е наринал по-тая кола за трите години у него за да стане ясно колко човек би се набутал с такава кола (горе-долу, само за "едрите" ремонти и обслужването)? Просто ми е интересно! Някой пък може да сподели колко е наринал за обслужване и някой друг "дребен" ремонт на 1.9тди примерно за три години ползване, защото явно едри ремонти при тях няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сега за цифри ме питаш,не съм смятал,а плащал/не си записвам/.

Още в първия мой пост съм ги писал работите,които са дали фира при мен на AYM мотор.

Другите части са били,като за всяка В6-ца.

И други дараци съм карал и карам,ама като тва дето беше неща. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на 1.9 три години нямам ама имам набити следните:

Компресор климатик плюс радиатор и промивка 800 лв.

Маховик съединител 1000 кръгло с работа....

Консумативи като дискове и накладки и тн. Не е хубаво да слагам но и там си е цифра пара!

Окачване предно смених по моя инициетива беше напукана гумата колата беше с оригиналните си носачи запазил съм ги!

850 лв и там!

Е та тва се сещам да съм налял турни каско и други и става весело :)

Колата е на РЕАЛНИ близо 300К.

П.с Супер доволен съм от 1.9! За мен е много добър избор но малко погрешно представен като неразрушим! Има си достатъчно заложени скъпи възли и в него!

Въпреки всичко колата не бих я дал или продал за нищо! :)

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми е в цифри да се види колко е зле тоя "дарак" 2.5tdi 155к.с. Просто ако някой може да сподели колко му е струвало:

-ремонт на  ГНП

-смяна на умна дюза

-смяна на разпределителни валове

-смяна на гарнитура на капаците на клапаните

-обслужване (ролки и ремъци, масла и филтри)

Това са явно типичните проблеми на мотора, ще е полезно за всички нови купувачи, и за мен да се приготвя психически и финансово! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...