Jump to content

Почистване на дроселова клапа, стъпково моторче и дебитомер


miroslav.it

Recommended Posts

Първо симптомите: трудно палене, забиване на муцуната при подаване на газ, гърмене в ауспуха, липса на мощност, не може да държи обороти на празен ход, гасне. Снимки преди профилактиката:

post-52428-0-20318200-1412777573_thumb.j

post-52428-0-07930800-1412776253_thumb.jpost-52428-0-35904500-1412776264_thumb.jpost-52428-0-11409500-1412776289_thumb.jpost-52428-0-54139700-1412776300_thumb.jpost-52428-0-75894200-1412776369_thumb.jpost-52428-0-61373200-1412776392_thumb.j

 Отваряйте и разглобювайте смело. За дроселовата клапа се маха казанчето на водата и маркуча от въздушният филтър. Почистих клапата с разредител за боя и четка. Стъпковото моторче си беше чисто. Клапата се отвива с 4 болта шестограм. Откачва се и жилото на гаста. Откачват се и двата маркуча за водата към дросела. След това изглеждаше така:

post-52428-0-89256800-1412776721_thumb.jpost-52428-0-47372200-1412776735_thumb.j

Дебитомера се отвива с две болтчета както виждате. Почистих го като го потопих в чист спирт /само електродите/ за около час и след това омекналата мръсотия съвсем леко  и внимателно изстъргах с помоща на клечка за зъби

post-52428-0-22978600-1412777612_thumb.j

След операцията работи перфектно с нова мощност. Вижте: 

 

 

Ако имате въпроси-питайте.  :zustimm:

Редактирано от miroslav.it
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При бензин и газ. На мен специално дроселовата клапа беше толкова мръсна,защото липсваше един маркуч за картерните газове /така мисля че се казваше/, който се намира непосредсвено преди дросела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спрей за почистване на дроселови клапи. Много по-добре чисти защото  е създаден специално за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моя маркуч който влиза в дросела от картерните газове го елиминирах. Пуснах една тръба надолу под мотора за картерната вентилация и горе при дросела го запуших. Вече няма от какво да се цапа клапата на дросела и така приключих с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте група... имам един въпрос разглобих всичко но нямах видимост до долните болтове на клапата.. как става развиването на въпросните два ... има ли видимост отгоре благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Аз имах проблем с дроселовата клапа, ходих на диагностика и казаха че е за смяна. Какво се оказа? Картерните газове кондензират, когато влязат преди клапата и се събира масло, което беше минало между корпуса на клапата и маркуча за въздух, тоест излязло е от външната страна, стекло се е и е влязло в пластмасовия капак. В следствие на което графитните писти бяха целите в масло, заради което ми даваше грешка при позициониране на клапата, и колата губеше мощност. След почистването всичко е ОК. Процедурата не е сложна, така че мисля да я почиствам всеки пък когато сменям масло или да взема да откача маркуча за картерните газове, както е направил колегата Leo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 21.10.2014 г. at 19:39, miroslav.it написа:

При бензин и газ. На мен специално дроселовата клапа беше толкова мръсна,защото липсваше един маркуч за картерните газове /така мисля че се казваше/, който се намира непосредсвено преди дросела.

 

Колега, моят дросел също е за чистене. Онзи ден свалих маркуча от дебитомера към дросела , но за съжаление не успях да го сваля с обикновени шестограми и утре ще взема една тресчотка да го махна и изчистя и от двете страни. От външната страна дроселът е лъскав като нов, но от вътре братче е по-черен от миньорски врат :hilezh:

 

Направи ми впечатление, че имам отклонение в тръбата преди дросела, в което очевидно липсва маркуч. Беше сложен изолирбанд ( :D ) и реших да го затапя, за да не дърпа въздух оттам. :nixweiss: Правилно ли съм направил? 

 

Искам да те попитам, как се чисти въпросният стъпков мотор, ако е зацапан, тъй като не си описал? Със спрей за почистване на дросели става ли? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Добре си я затапил. Това е за картерните газове. Не трябва да дърпа въздух от там. Иначе стъпковият мотор е много трудно да се зацапа защото е затворен много добре. По- добре не го пипай, че е много фино настроен. Ако ти мени обороти може и да е от датчика за температурата на водата, който се намира зад блока на двигателя. има там една букса и по нея ще се ориентираш. Моят беше се нацепил целия и колата по този начин се дави от богата смес.

Редактирано от miroslav.it
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, купих си чисто нов дросел и нещата се оправиха. Запуших дупката и сега колата работи превъзходно и оборотите не играят. Благодаряско. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това почистване, за всеки бензинов мотор ли важи? При 2.0 бензин ALT дали ще стане това почистване и ще трябва ли да се адаптира след това, и как?

В момента колата работи добре, но доста често при изключване на скорост и отнемане на газта, оборотите падат под 700 и почват да играят в диапазона 500-1000 за 3-4 сек и с оправя. Има и заглъхване с рязко подаване на газ, но не винаги. И записва грешка за богата смес. Сменени са всички свещи, бобини, датчик колянов вал, не е сменян въздушен филтър. Колата е с ГИ, който е обслужен, със сменени филтри и няколко клапана. 

Някаква идея проблема който имам от дросела ли е и при моят двигател, как се чисти? Благодаря.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно и при теб се чисти по идентичен начин. Глъхненето може да бъде от дросела, а може да бъде и от дебитомера. И двете части е хубаво да са чисти и да бъдат замерени, преди да се пристъпи до закупуването на нови. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как да ги замеря? През VAG COM ли? Ако трябва да им се прави адаптация, как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информация за показателите за напрежение и съпротивление можеш да намериш в Автодата - проверява се с мултиметър. През ВагКом се прави адапцация на 60-ти канал при теб (ако не се лъжа)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...