Jump to content

Проблем от неясен характер


Fotaje

Recommended Posts

Здравейте колеги, снощи прибирайки се от приятели с парно на 3,къси,музика и непрестанно работеща перка на вентилатора (едноскоростен) и чистачки усетих как ги губя, започнаха все по-слабо да се движат, падът беше недостатъчен. След по-малко от 10 секунди светна лампата само на маслото и колата угасна. Запалих на скорост, побръмчах 1 мин, опитах да пусна габаритите и веднага угаснах. Откачих акумулатора и се прибрах вкъщи. На ранни зори го закачих и замерих с мултицета ( показваше 11,9V) . Предишния ден се прецака датчика за температура на охлаждащата течност и перката работеше нон-стоп. 
Започнах да чета какво може да е предизвикало проблема, стигна се до реле-регулатора на напрежението и четките на колектора. Закупих си нови, сложих ги на алтернатора, запалих ... 11,5V и на двете места ( и на генератора и на акумулатора ). 
Смених и алтернатора ( втора ръка Bosch ) на 90А, със солидната подкрепа на един приятел. Закачихме новия алтернатор, новият реле-регулатор. Запалих ... 11,5; 11,45 и падаше. В момента зареждам акумулатора, но алтернативите от към то алтернатор се изчерпаха. Интересен факт е , че снощи като угаснах светна само лампата на маслото. Ако някой по-опитен се е сблъсквал с подобен проблем, сега е момента да помогне :) 
1.8S RU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За начало извади тънкия кабел / за възбуждане на алтернатора / от клемата и го допри на маса при включен контакт.Лампата трябва да светне.Ако това не се случи търси проблема нататък по веригата.Провери и лампата да не би да е изгоряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекарах възбуждането през маса и се оказа, че лампата не е изгоряла. Сега накъде да ориентирам търсенето на проблема ? 
Забравих да спомена, че когато махна възбуждането от масата и го върна на алтернатора, подавам контакт и започва да писка нещо много наподобяващо зуумера при забравени светлини.

Редактирано от Fotaje
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти  вероятно е в алтернатора. Занеси го на някой майстор. Там има три групи диоди. Вероятно има проблем с някоя от тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така пищи зумера, когато съм махнал реле-регулатора от алтернатора. Пробвай с ново реле.

Редактирано от acpa4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако идва + на възбуждането няма как да не зарежда при друго изправно. Най-често четките не контактуват защото са заминали. Може мултицета да е фалшив примерно. Или да липсва добра маса между алтернатор / двигател / шаси на колата. Може регулатора да е дефектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мултицата не е фалшив. UNI-T е. Реално погледнато наистина и аз не си го обяснявам. Реле-регулатора съм подменил( който върви с четките), алтернатора подмених, крушката свети на маса(както ме посъветвахте), просто не остана ... Единственият възможен за мен вариант като е някоя от диодните групи да не изправя като хората и да е заминала... 
Мисля да опитам да взема маса за алтернатора от друга точки и да видя дали ще започне да зарежда.

Редактирано от Fotaje
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кабела за възбуждане е на мястото си и лампата на таблото не свети, проблема е в алтернатора. В такъв случай ако повишиш оборотите на мотора алтернатора се самовъзбужда и трябва да започне да зарежда, това ако всичко остало по него е наред. Най често този проблем се проявява ако не се отвие гайта на шпилката за кабела на възбуждащата намотка, шпилката превърта и вътре се къса едно кабелче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...