Jump to content

Препарат за почистване на тапицерия


Recommended Posts

  • 1 year later...

Да не пускам нова тема, с какво бихте ми препоръчали да тръкна АЛКАНТАРА? Ще слагам такъв таван и преди да го кача искам да е на 100% чист и за това ме интересува дали някой има наблюдения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво ти е нов таван бе тарикат? Колата ти е идеална,нали ме вози веднъж. :hilezh: Иначе си вземи MA-FRA и забрави за нечистотии по тавана! :rolleyes:

Редактирано от Sportive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети горния пост и действай! :rolleyes: В бриколаж го има ,аз от там съм го взимал или ако имаш път през практикер също трябва да го продават.

Редактирано от Sportive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналия ден видях че в бензиностации ЕКО продават препарат на Sonax на който пише че е за почистване на тапицерията.Тубичката е с абсулютно прозрачна течност и пише да се напръска тапицерията и след това да се извърше с парцал.Някой ползвал ли го е и има ли ефект?

не се зарибявайте много по тия препарати , аз направих грешка при предната кола ...... постоянно си чистех тапицерията с тоя на туртъл уакс е да ама явно не е толкова хубав или тапицерията ми беше нещо кофти , след като го мина с тоя препарат и ако случайно капне вода на седалката директно остава петно..... тъпо ама факт

70 лева е цялостно испиране на колата... Чудя се дали да ги дам... Лошото е че колата ти я държат целия ден :rolleyes:

последният път като ми праха колата ми преебаха айрбеците ....... след много много разправии те си поеха ремонта но повече да си оставя колата да ми я мият тъпаци - НИКОГА !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Никога не си давайте колите по автомивки да ви ги перат .Ако видите как го правят ще разберете защо.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм видял начина ама видях последствията което е достатъчно..... да не говорим че уж мивката е една от най-добрите в града и мият само лъскави и нови коли..... представям си как щяха да се развият събитията ако бях в няква неизвестна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичките мивкаджии са олигофрени..... нормално е

ако някой ден си купя черна кола изобщо няма да я карам на мивка , след като видях с каква злоба единият търкаше една новичка Е класа ..... заеби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години ми избърсаха интериора с парцала, с който бърсаха екстериора... плесна го на земята, изми го с пароструйката и хайде по стъклата и таблото ;)

От година и половина не съм стъпвал на мивка, накупил съм си една щайгичка с гъби, препарати, шампоани, пускам си пароструйката(със студена вода разбира се) и прекравам известно време на саме с колата и гъбата ;):respekt::hilezh:

Съжалявам само че нямам достатъчните часове да измия и избърша всичко както му е редът, затова правя компромиси с по-незначителните и незабележими места...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи на Сонакс на Рояла и нема да имаш проблеми....

тва роял билярд клуба ли имаш предвид ? мивката отзад ?

, пускам си пароструйката(със студена вода разбира се)

всъщност си пускаш водоструйката..... :hilezh:

в България понятията са доста объркани..... пароструйка е такава машина в която водата се затопля я от ток я от гориво , такива по мивките аз лично не съм виждал а и цената им е около 6-7К лева..... :respekt:

твоето както и моето са си живи водоструйки , вярно там могат да бачкат с топла вода до към 40-50С ама пък трябва да си луд да топлиш вода за да си измиеш колата :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност си пускаш водоструйката..... :D

Всъщност си пускам пароструйката :steinigung:

Затова обърнах внимание на студената вода, доста е преживяла вече, за да вярвам на терморегулатора, макар че май работи. Бая сериозна машина е, грее водата в нафтово котле :)

Това разбира се става в работата, в редките случаи пред нас си пускам маркуча с пистолета, с който основно си мия колелото :hilezh:

Slotter, температурата, до която нагрява водата е към 100 градуса, мисля че в комбинация с високото налагяне е пагубно за боята и лака. Ако можех да регулирам прецизно лятото бих я пуснал на около 30-35 градуса.

Редактирано от Cucurko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се тогава за добавката която направих :)

просто не съм срещал до сега човек който специално си е купил пароструйка да си мие колата самичък :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се тогава за добавката която направих :)

просто не съм срещал до сега човек който специално си е купил пароструйка да си мие колата самичък :)

Е, и сега не срещаш :hilezh:

Пароструйката се ползва за много други цели, за миенето на автомобили в последните две години, от както аз се заех с тази дейност :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми позволи колегата да му ползвам темата за да не отварям нова ... :rolleyes:

Искам да попитам какъв препарат бихте ми препоръчали за почистване и освежаване на кожен салон ...

Мерси предварително ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Mafra Charme Leather Kit и мисля, че идеята за разделяне на три стъпки и реализацията й са доста добри.

Състои се от три препарата, пяна за почистване, която се нанася с ръкавицата, кремче за подхранване и възстановяване на стари кожи и хидратиращ спрей. В комплекта има и микрофибърна кърпа и едни гъбични за нанасяне на крема, но тъй като в инструкциите на определени места се казва да се забършат остатъците със суха/влажна кърпа се наложи да ползва и други. Струва доста пари, но тази операция се прави веднъж на 2 месеца примерно, т.е. комплекта ще изкара доста, пък ако нещо(най-вероятно пяната за почистване) свърши може да се вземе отделно.

Гъбата с пяната определено свалят доста мръсотия, дори тя да не си личи по седалките, останалите препарати ги правят едни такива меки :flipoff:

Офтопик: Ш***** София, всяка година става по-зле, преди два дни си мих колата, вече има плътен слой боклук и прах по покрива и капака, а където и да я оставя за повече от 2 часа напрашава и стъклото :hilezh: :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в Пловдив е същата работа точно на 3я час като излезна от мивката колата ми е покрита цялата с прах.... като пръсна 2 пъти с чистачките и фаровете и се връщаме на изходна позиция.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не мие улици, праисторически дизели и други МПС-та бълват тонове прах... ама нали данъкът им е 10лв, а на не много мощна Евро 4 кола с DPF е 400... та давай да вървят...

Когато завали сваля цялата кал по колите...

И най-хубавата част от всичко е, че го дишаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...