Jump to content

BOSE audio system


verter

Recommended Posts

Колега Verter не разбрах мога ли да разчитам на теб за съдействие да сложим едни говорители?

По принцип може, но съм много зает и не намирам време дори за моята кола :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой може ли да даде повечко инфо за системата на BOSE? Мощност на говорителите в RMS, характеристики, снимки и т.н.

Нов съм във форума (както е видно), ще се радвам ако ми пуснете някой линк с ел. схемите на C5. За конкретния случай аудио схемите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти конекторите на гърба на радиокасетофона

016481408-big.jpg

а това са конекторите на усилвателя монтиран отзад на субуфера

016481409-big.jpg

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много, колега!

Порових и аз малко из нета, но почти нищо съществено. Търсих спецификации на усилвателя по парт намбъра му, но не успях да намеря. Идеята ми е, да осъществя подобен проект и аз. Чуденката ми обаче е, дали си струва да взимам старите говорители (на 10тина години са все пак), като мога да сложа някакви нови. Съб-а с усилвателя почти сигурно ги взимам. Тук изникват няколко въпроса обаче. Колко вата и какви честотни диапазони да обхващат тези мидбаси? На колко ома са? След това съб-а колко вата е? Няма ли новите говорители да го заглушат или да развалят баланса на системата като цяло. Гледах на един американец такъв проект, ама нищо конкретно не е написал, а просто е плеснал снимки на нещата, които са му дали в магазина и ги е мушнал в колата на мястото на доброто старо BOSE.

Редактирано от vivivi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ватовете и омовете няма да ги намериш. Търсил съм, питал съм и нищо.

колкото до говорителите, прав си че са стари. Някой започват да дрезгавят и им трябва поправка, която не е невъзможна, но все пак трябва да се отчете и този факт.

Субовете и усилвателите са доста издръжливи

ако все пак ти изпадне изгодно - взимай

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя е многократно тествана, поне от мен. Общо взето всякакъв жанр без чалга, метъл, класика, техно....

Като я монтирах първо слушах последните албуми на Modern Talking.

Като цяло разликата не е голяма. Аз съм го написал още в първия пост. Принципно не си заслужава труда и парите по смяната. Обаче за маниаци на тема оригинални системи и екстри е задължителна. И сега да нямах BOSE пак щях да си монтирам, поне що се отнася до A6 C5 де :hilezh:

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя е многократно тествана, поне от мен. Общо взето всякакъв жанр без чалга, метъл, класика, техно....

Като я монтирах първо слушах последните албуми на Modern Talking.

Като цяло разликата не е голяма. Аз съм го написал още в първия пост. Принципно не си заслужава труда и парите по смяната. Обаче за маниаци на тема оригинални системи и екстри е задължителна. И сега да нямах BOSE пак щях да си монтирам, поне що се отнася до A6 C5 де :blink:

Мхм. Тогава, само да отбележа, че тази озвучителна не е само за маниаци, а за хора, държащи на качествената музика. Modern Talking, ако си ги пусна в Vectra( B.)-та, мога да кажа, че дори звучат по-добре от фабричното BOSE на А6 C4. Но, ако пусна някаква музика, от онази, с истинските музикални инструменти - Purple, Queen, Whitesnake, да не отварям думи за последния албум на Metallica, нещата стават космически. Почти същата разлика, при последните, мога да поставя и между същото BOSE на A6 C4 и Audi Concerta на последната A4-ка. Така, че да казваш, че BOSE не си заслужава пред "default" варианата, е просто несериозно.

И още едно нещо - суббуфера е колона точно толкова, колкото и всяка друга. Въпреки широкото схващане, че буфера е, за да се сложи в багажника и да ти изпадат зъбите, когато "думне", предназначението на тази тонколна е като на всяка друга - да свири.

Редактирано от spoof
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мхм. Тогава, само да отбележа, че тази озвучителна не е само за маниаци, а за хора, държащи на качествената музика. Modern Talking, ако си ги пусна в Vectra( B.)-та, мога да кажа, че дори звучат по-добре от фабричното BOSE на А6 C4. Но, ако пусна някаква музика, от онази, с истинските музикални инструменти - Purple, Queen, Whitesnake, да не отварям думи за последния албум на Metallica, нещата стават космически. Почти същата разлика, при последните, мога да поставя и между същото BOSE на A6 C4 и Audi Concerta на последната A4-ка. Така, че да казваш, че BOSE не си заслужава пред "default" варианата, е просто несериозно.

Не съм съгласен.

Инвестирането на камара пари в 10- 15 годишни говорители определено е продиктувано от пристрастност (в добрия смисъл на думата, от любов към марката и желание да е с хай- левъл оборудването зам одела колата). Голям е риска да се прецака някой от компонентите и тогава се налага побългаряване.

За пример- мислех, че музиката в Ц4- ката ми е супер докато не чух в В3- ката на един приятел две 6х9 елипси на Херц за 100- на лева- без усилвател, с обикновено плеърче :blink:

Вярно е, че качествените нови компоненти са скъпи, но според мен са по- разумния избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма с какво да не си съгласен. Не знам каква ти е/била музиката в C4-ката, но с две пищялки няма как да постигнеш правилния звук в купето, да не говорим изобщо, да сравняваш 2 херца с озвучаване BOSE (само да кажа, че не всичко е в техниката). Toчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен най ми харесва , че е свалил имсталацията и я е прехвърлил. Много мразя рязани и внаждани кабели. Винаги съм уважавал нещата, когато станат като оригинални и никъде не личи човешката намеса. Евалла на майстора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, когато се ремонтира нещо най обичам крайният резултат да е този който е бил замислен.поздравления за ВЕРТЕР , аз сигурно не бих имал тарпението да направя целият монтаж на аудиото.Само искам да кажа че сам слушал БОСЕ в кола и домшна система и впечатленията са ми че са номер 1,и в моят автомобил е босе и не бих пипнал нищто по системата ,просто страхотно качество на звука, разбирасе и СД-то трябва да е със същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Имам питане, което изисква спешен отговор. Къде може да се постави BOSE на 4F? Говоря за сервиз/оторизирано място и става въпрос за оригинален пакет, а не събиран от там и от тук. В Audi ми казаха, че не знаят дали се прави това (което беше върха на измисления отговор), но все пак да питам и тук. Искам да я направя, все едно си е купена с BOSE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Тояга ми казаха, че трябва да си намеря озвучаването. Междувременно говорих с Audi и от там ми казаха, че ги продават само по отделно частите. Усилвател 2700 лева, по около 600 лева на врата, предполагам буфера е поне едно 500 лева. Освен това ми казаха, че не е ясно има ли разлика в окабеляването, ама като гледам Владо какво е свалял, вероятно има. Ей, зарад едно bose ще изпусна идеална кола ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега кола да изпускаш заради BOSE аудиото небива. Ако колата е хубава я взимай. После отиди в някоя фирма да ти преработят музиката, след което може да си купиш от ибей мрежички с надписчето Bose и салонът придобива оригинален вид, а музиката ще звучи дори по-добре от оригиналната такава.

Другият вариант е като мене да намериш бякоя кола на части и да свалиш всичко необходимо, след което да го монтираш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уффф, сори колега, не те разбрах. Мислех, че имаш вече BOSE-то и искаш да си го монтираш.

Само да те светна, че за 2/3 парите, които ти искат за усилвател само, можеш да спретнеш музика доволно по-хубава от въпросното BOSE. Вярвай ми!!!

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да те светна, че за 2/3 парите, които ти искат за усилвател само, можеш да спретнеш музика доволно по-хубава от въпросното BOSE. Вярвай ми!!!

Това е абсолютно сигурно. Мисля няма луд човек да ги даде тези суми за тази техника. Втора ръка ще събереш всичко за макс 500лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато сте прави. Лошото е, че както съм казал на предната страница, за мен BOSE-то е нещо като религия и ... от там положението не става розово (:

Да, благодаря ви за помощта, ще видя какво ще го бъде (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

търси си тогава кола с Bose.

Аз съм същият като теб. Със сигурност нямаше да си купя настоящата кола без Боус системата. Ценя много оригиналното оборудване на ауди и не бих го променил никога.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търси си тогава кола с Bose.

Аз съм същият като теб. Със сигурност нямаше да си купя настоящата кола без Боус системата. Ценя много оригиналното оборудване на ауди и не бих го променил никога.

просто не си чувал Bang & Olufsen да разбереш истината

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто не си чувал Bang & Olufsen да разбереш истината

Аз съм в една Q7 ,да босето има да наваксва...доста ;) не знам кви говорители има тва чудо заради вратите ли що ама такава фабрична музика не бях чувал нито виждал :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто не си чувал Bang & Olufsen да разбереш истината

Аз съм чувал Bang&Olufsen. Даже го слушам постоянно в А8. Чувал съм и Burmester.

За мене Bose е по-добро и от двете. Най-добре ми пасва на слуха при всякаква сила на звука.

Другите ми звучат малко метално, а при доплащането за тях определено бих ги пропуснал в списъка с екстрите.

Все пак цената им е близо до доплащането за керамични спирачки и при сравнимо качество на звука ти кое избираш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...