Jump to content

Разкодиране на касетофон - Ауди А4


ceco_valchev

Recommended Posts

Здравейте,

Може ли за помощ да ми кажете как да разкодирам оригиналния касетофон на Ауди А4 - 1998 година - 101 коня

Пише постоянно SAFE - на него и как да го активирам - а кода го знам

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше комбинация от задържане на 2-копчета след което ти позволява да въведеш 4-цифрения код.

Но в момента не се сещам кои копчета се задържаха.

Потърси с търсачката сигурен съм ще намериш решението на проблема на много места.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше комбинация от задържане на 2-копчета след което ти позволява да въведеш 4-цифрения код.

Но в момента не се сещам кои копчета се задържаха.

Потърси с търсачката сигурен съм ще намериш решението на проблема на много места.

На chorus2 комбинацията е RDS + SCAN пишеш кода и пак ги задържаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай със FM+DX , задръж ги , въведи кода и ги задръж пак :)

Поздрави

Да това мисля да направя - сега четох из един руски форум. :hilezh:

Мерси много дано успея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се получава с двете копчета "1000" другия вариант е да отидеш в сервиз за електроника.На доста от тези модели може да се премахне искането на код с презапис на нов бин в паметта.А щом постоянно ти иска код,може да ти липсва втория плюс към захранването,той е постоянен и не зависи от ключа .Ако това е наред,ще ти иска код единствено при откачане на акумулатора.Може да провериш и пак да пробваш с двете копчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте,

касетофона ми е Chorus. След като търсих в книжката за радиото видях че точно от корицата половината е изрязана, и има пунктир около нея (явно там е бил кода). След това на връзките с ключовете (3бр) имаше една пластмаска която се отваря и вътре видях залепен стикер AUZ8Z0V6030204 и под него 4-цифрен код. Зарадвах се и побързах да вкарам кода, първия път нищо не се получи, помислих си, че е защото бях остави на контакт, след тва отново опитах само с вкаран ключ и отново не стана. И тук идва въпроса ми сега какво да правя?

Може ли някой да препоръча сервиз или човек от Варна за да го разкодират ? и изобщо дали тоя стикер е бил за серийния номер на радиото заедно с кода?

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне може ли да ми кажете дали така трябва да изглежда кода? И дали е възможно да е сменен, защото нищо не се получава като го вкарам. Помогнете!

post-56679-0-42125500-1300467552_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е това да е кода , или поне да е бившия . Възможно е също бившия собственик , да го е сменил . Примерно моя касетофон има стикер с 4 цифри залепени на гърба му , но не стават . Преди мен някой е сменил оригиналния код с цифри удобни на него .

... не се ядосвай със старата машинка , а отивай в някой сервиз да го разкодират струва 10-15 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,това може да ти помогне. Въвеждане на анти-кражба код

По-долу е процедурата за повторно активиране на радиото, ако на дисплея се показва "SAFE". Важно е, че процедурата се следват в правилния ред.

Включване на радиото. Радиото дисплея се показва "SAFE".

Натиснете FM2 (TP) и RDS бутони едновременно и задръжте, докато "1000" показва на дисплея. Отпуснете бутоните. Не натискайте тези бутони отново, в противен случай ще разгледа радио "1000", за да се кода.

Използвайте настроени бутони 1 ... 4 да въведете четири-цифрен код от радиото карта. Настроени бутон 1 съответства на първата цифра, бутон настроени 2 отговаря на втората цифра и др всяко натискане на бутона за увеличаване на броя по 1.

След като кодът е показано на дисплея е правилно, натиснете FM2 и RDS бутони едновременно и задръжте, докато думата "SAFE" се появява на екрана, след това отпуснете бутона.

Радиото трябва да отключите и да бъде използваема малко след това.

Ако неправилен код се вписва думата "SAFE" се появява, първо миг и след това непрекъснато. Можете да се повтаря по-горе стъпки, за да отключите радиото още веднъж, броят на опитите ще бъдат показани на екрана. Ако неправилен код се вписват отново, радио ще бъде заключена в продължение на около един час. След един час - по радиото трябва да остане и ключът трябва да остане в запалване заключване - ако на дисплея излиза това можете да повторите процедурата по-горе, за да отключите отново. Цикълът - два опита, един час заключване-нагоре - все още се прилага.

Ако загубите си радио код, се свържете с вашия Audi дилър.

Забележка: Някои европейски пазар Концертът радиостанции имат бутона TP вместо FM2 бутон, така че описанието по-горе с тези звена ще изисква натискане на TP и RDS бутони едновременно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, процедурата за въвеждане я знам. Но след като въведа кода SAFE не мига като за грешен код, но също така и не тръгва радиото, само ми отброява опитите с тези двете чертички долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

здравеите колеги.Вчера написах 2 пъти кода грешно и ми се появиха двете чертички долу в ляво.Моля ви помогнете как да го разкодирам .Касетофона е CHORUS 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги касетофоните се разкодират само и единствено с правилният код (ако го имате) или в някой сервиз за електроника.

С налучкване не става.

И още не съм чувал някой да си е сменил кода с по-лесен за запомняне.

Другият вариант е да се иде в някое представителство на АУДИ и на място с колата по номера на касетофона да му намерят правилния код (ако се съгласят).

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...