Jump to content

Гори бензин на газ


Recommended Posts

Здравейте,

Колата е А3 1.8Т 2001г. Проблема е следния: Преди 5-6 месеца сложих газ на колата и няколко дена след това установих, че бензина намалява, като работи на газ. За около 400км беше изгорила 15тина литра бензин при каране само на газ (извън градско). Няколко дена след това ми се наложи пак да мина около 200км и установх, че вече не гори бензин. И така до вчера. Не бях карал колата около 2 седмици (ако това има значение) и вчера минах 150км на газ, като за това разстояние изгори 7-8л. бензин. Газовата уредба е газов инжекцион. Не се усеща миризма на бензин от двигателя. Ще се радвам, ако някой даде идея от какво може да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си копчето или клапана явно не изключва подаването на бензин :)

Имах същия проблем не ми затвараше клапана на газта обаче и пускаше по-малко , но аз съм с карбуратор и незнам при теб дали е същото ... Успех ! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои ГИ минават на бензин при определени работни режими. Имам предвид при определено натоварване и при високи обороти минават на бензин, въпреки, че свети лампата за газ.

Това трябва да може да се изключва софтуерно.

Дефакто при някои системи като караш нормално гори само газ, но като и смачкаш педала ускорява на бензин, за да го направи по-бързо.

Най-добре отиди при този, който ти я постави и вижте как е настроен компа...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също може да е и от това : Някой газаджий прават така , че примерно колата като ти надхвърли 50 градуса и автоматично си се сменя на газ или друго което е по-често според мен е да включва газта след определени обороти : форсаж и минава на газ ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих при газаджията, който постави уредбата. Той каза, че така е направена, че не спира притока на бензин към дюзите а бензина минава през дюзите за да ги охлажда. Другото, което ми каза е, че ако в дюзите влиза и бензин и газ, колата ще прекъсва, а това не се случва дори на ниски обороти колата работи добре.на пръв поглед огледах за течове и както казах няма миризма на бензин, което би трябвало да се усеща, ако има теч

Също така каза, че работи само на газ и при голямо натоварване не минава на бензи. пък и аз не съм е карал с повече от 100км/ч, което е около 2300 оборота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странна работа ако всичко е така както казваш. Колегите са ти казали основните причини за разход на бензин. А и газаджията е прав, че би трябвало да се усеща неравномерна работа ако някоя от бензиновите дюзи изпуска. Няма да има проблем ако всички изпускат равномерно ама шанса за това е нищожен. На тази кола не се спира бензинова помпа а само се прекъсва сигнала към дюзите и те остават затворени при работа на газ. Провери регулатора за налягането на бензина да не е пробит. Това е клапана който се намира върху бензиновата рейка. Откачи му вакума и виж дали няма да прокапе бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно при двигателите на Ауди няма неравномерна работа,когато се смесят двете горива,защото на две аудита сме пробвали,караме на бензин,пускаме принудително газ и няма давене, както и обратното.При мен за 75 км ми заминаха 5 литра бензин,докато карам само на газ,айде при мен проблема е в дюзите,които скоро ще бъдат сменени-мех инж.При теб мисля че е софтуерно,да ти направят като стигнеш 30 градуса да превключва на бензин,другото нещо,да не са объркали нещо с емулатора за дюзите/май така се казваше/,устройството което лъжи компютъра че пръскат бензин.Другата причина някоя дюза да е останала отворена,заради механичен или електронен проблем и да минава бензин през нея-бил съм свидетел на такива проблеми,но на коли без ГИ.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега чуваш ли шум от бензиновите дюзи Аз съм със същия автомобил и ясно и отчетливо се чува как работят бензиновите дюзи и преминаване на газ спират и почват газовите. Според мен колата ти работи едновременно на газ и бензин :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря ви за отговорите. От написаното се насочвам към регулатора на налягането или проблем с някоя от дюзите. Не мисля, че е софтуерен проблем с газовия инжекцион, тъй като газаджията провери всичко и каза, че няма проблеми с газта. Тези дни ще ходя на майстор и ще напиша какъв е бил проблема.

За шум от дюзите е трудно да се прецени, тъй като газовите дюзи са доста по шумни от бензиновите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шум от дюзите е трудно да се прецени, тъй като газовите дюзи са доста по шумни от бензиновите.

При мен е точно обратното, газовите дюзи са по-тихи от бензиновите, но явно зависи и от марката на ГИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, газовата може да не е настроена да минава на бензин при натоварване, но има друга опция, при която минава при спад в налягането за определено време. Обикновено се задава границата на налягането и времето. Свали границата на поне 0.6 и вдигни времето на поне 0.5 секунди. Аз съм с адр и томасето аляска при настъпване и 5к оборота сваля повече от половината... в крайна сметка този редуктор е малък за този мотор, макар много хора да мислят, че не е. И спад в налягането има не, когат окараш бързо, а когато отвориш дросела до край изведнъж и на по-ниска предавка, например в байр... И ако си с томасето и е на 1.35-1.4 гаранция пада под 0.8 и тогава си задейства тригера автоматично и си минава на бензин без да усетиш. Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коя година е колата? Да не би просто стрелката да показва че намалява бензина, а всъщност да не го гори? При мен е така - стигне ли до резервата почва да си намалява по показания на таблото, но реално бензина си стои - просто "борд-а" не следи поплавъка в резервоара повече, а смята разхода и сваля и стрелката на бензина надолу и дори намаляват километрите. Практически бензина си е на мястото - в резервоара. Пробвай да си "ресетнеш" таблото като му извадиш бушона и виж дали ще се вдигне стрелката. Ако се вдигне значи тревогата е фалшива :), просто винаги трябва да имаш над 1/4 бензин в резервоара за да го няма този ефект. Надълго и нашироко сме го разисквали в една тема тук.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за това с намаляването на стрелката като влезе в резерва не го знаех. Наистина беше малко преди резервата, светна лампата и почна да намалява. Колата е 2001г. Утре ще пробвам това с бушона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи същия проблем с монтажа на газовото,но както колегата каза бензина си е на място :D ,просто стрелката лъже и като доближи резервата и светва.Заредиш ли бензин стрелката скача в плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, затова стават тези аномалии. Продават се някакви емулатори, но едва ли ще има смисъл от тях ако се държи нивото на бензина в резервоара да е поне 1/4 - тогава няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Reindjura - за налягането не се бях замислил.Сега си давам сметка,защо преди време на едно баирче като форсирах - ми слетна лампата за бензина.Друго не мога да разбера,как на магистрала при движение с равномерна скорост-на газ (поне 7-8л. бензин над резервата на 3-4 запалвания) отново ми светна лампата за резерва?Големи съмнения имам в сервиза за ГИ,че може да са претупали нещо по монтажа.

Редактирано от fennko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочети пак темата за нивомера и това как работи и ще ти се изясни защо ти "светва" лампата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Колеги, къде е тая тема за нивомера на бензина? 

И направо да ползвам тази тема, че съм същият проблем и аз. Стрелката за нивото на бензина пада, сякаш работи на бензин, докато съм на газ, но при мен, след като заредя бензин, не скача в плюс, а мърда, точно толкова, колкото за зареденото количество бензин. Регулатора на налягането е здрав, или поне не пуска бензин във вакуумния маркуч. А дали държи налягане и какво, не знам, но има ли начин да разбера, работи ли правилно, без да му се закача манометър? Чат пат, ми дава грешка за EVAP клапана - incorect flow, и винаги е придружено с грешка за богата смес. Но това не е постоянна грешка, а се появява веднъж на три седмици, като преди появата й, колата осезаемо не работи добре, а разхода на газ скача драстично. На бензин също. Какъв може да е проблема?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото нещо което бих направил аз е да отида за донастройка на смесите,богата не е нормално.И да попитам включена ли е опция за впръскване на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти ходя на настройка при Муцев, мисля, че не е включено да впръсква бензин. Ефекта е почти нулев, освен, че при последното посещение, колата стана по-жива, разхода е средно 12-13 на 100 км. с 2.0 ALT двигател, когато колата работи нормално. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...