Jump to content

A8 4.2 1999г. проблем със скоростите


a8fan

Recommended Posts

Колеги, здравейте!

От скоро съм собственик на АУДИ А8 4.2 (Д2) 1999г.

Проблемът е, че колата влизаше в авариен режим, понякога и имаше леко "тресене" на скоростите, когато даваш повече газ.

Накрая започна да работи изцяло в авариен режим...

Вече няма задна предавка :(

Така, ето какво направихме:

1. Сменихме маслото - не се оправи колата

Какво може да е според Вас и евентуално как да се отстрани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами този който ти е казал да се смени маслото е голям експерт в маслата явно. Не слушай подобни "експери", а иди в някой читав сервиз да ти направят диагностика. Най вероятно ако скоро си закупил от БГ автокъща колата, на акумулатора ти му остават още ден-два полов живот и компютъра се бърка от това. Иди да ти замерят ампеража на акумулатора :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията е за ремонт, щом и задната ти е изчезнала значи не можеш да я движиш нормално и постоянно приплъзва вече. Няма да се оправи със смяна на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, задна скорост е на отделен блок, може би само той се е прецакал. За притрисането са ми казвали, че е от "тръгнала" да си заминава турбина. Определено си за сервиз на скоростите, и то час по-скоро, този тип кутии са си проблемни (за годините и липсата на поддръжка, които са преживели преди да ги купим). Никой не може да ти каже 100% каква е ситуацията, преди да разглоби кутията.

И пак между другото, преди седмица бях в Порше Запад, казаха ми, че кутията ми (А8 2000 г.) била необслужваема - не се сменяло масло, нито филтри, само се доливало.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията според ауди се води необслужваема.Но според ZF си е напълно нормално да сменяш масло и филтър на определен пробег. Пакета за задна е заедно със 4 и 5. Притрисането се получава от изронване на барана на пакета скорости.

пп Ремонт в домашни условия на ZF 5HP24A

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма скоростна кутия, която да не се обслужва и това са абсолютни глупости от страна на Ауди.

Чудя се дали да не закупя друга кутия, втора ръка? НЕ са скъпи.

Честно казано обаче, предпочитам някой добър майстор да я погледне!

Предложете и някой, който може да демонтира старата и да монтира новата кутия?

Редактирано от a8fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма скоростна кутия, която да не се обслужва и това са абсолютни глупости от страна на Ауди.

Чудя се дали да не закупя друга кутия, втора ръка? НЕ са скъпи.

Честно казано обаче, предпочитам някой добър майстор да я погледне!

Предложете и някой, който може да демонтира старата и да монтира новата кутия?

да купиш втора употреба трябва или да е с гаранция която незнам как някой ще ти даде или от приятел който е ремонтирал неговата и продава колата на части иначе е безмислено щото реално купуваш се едно твойта кутия преди да се счупи така че по добре намери майстор и си я ремонтирай после да не стане така че и другата кутия която купиш трябва да се ремонтира и ще ти се върже като чисто нова :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имате ли идея при Коко колко пари ще излезне ремонта на кутията?

В случай, че реша да си оправя моята, а не да слагам друга?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имате ли идея при Коко колко пари ще излезне ремонта на кутията?

В случай, че реша да си оправя моята, а не да слагам друга?

човек такава кутия според мене може да струва от 1000 лв. до 5000 лв. много зависи какво точно е счупено или заминало или износено тва вероятно неможе никой да ти каже преди да се свали разглоби и види и тогава можеш да вземеш решение какво да правиш да ремонтираш или да сменяш с втора употреба всичко друго е гадаене :hilezh:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр имам а8 3.7 куатро за 4асти кутията е читава работи перфектно за продаване е ако те интересува пиши на лично или на 0893 768627 .както каза колегата по горе няма кутия която да не се обслужва те точно от немарливост се прецакват тези кутии моето а8 е обслужвано редовно в ауди милано и от мом4ета които работят там знам 4е когато кутията се обслужва на време а именно на 60000км или 2 години издаржа и милион км.а относно твоята повредената мога дя я оправя но е голямо приклю4ение правил сам такава кутия но излиза доста солено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега, какво направи със скоростите? Реши ли проблема и ако да напиши 2 реда във форума, може да са полезни за останалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам кой има и кой няма. На мен просто ми е интересно какво се е получило при колегата но уви ... не пише :) Аз като гледам тои май само за темата си е направил регистрация и всичко приключи .. хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме кутия, която е сервизирана и е с гаранция 6 месеца !

Кутията е 5HP24

цена: 750.00лв

Можем да изкупивам вашата и да приспаднем от цената !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

РЕМОТА не става в домашни условия ако ти я дават с гаранция става наче не съгласяваи и кои щети я смени също е важно има си процедури при качванесваляне после като се качи и сипе маслото също е важно трява да е на определена температура за нивото и т.н. ако искаш пишими ще ти препоръчам маистор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...