Jump to content

Помощ за зареждане/смяна на акумулатор


Danail Danov

Recommended Posts

Значи колеги мойта А4-ка я взех с акумулатор Varta с този етикет: Снимка. Не е ясно колко годишен е, нито дали е зареждан преди това или не, също така поне на мен от етикета не ми е ясно и колко ампера е. Та днес при опит да запаля колата стартера така и не завъртя а лампите в купето едвам мъждукат. Свалих акумулатора и го сложих на някакво китайско зарядно да го заредя. Премерих с амперметър акумулатора и показа 12.7 волта. След като го сложих да се зарежда стрелката на зарядното закова на ето това деление: Снимка. Искам да попитам какво означава това показание? Ако реша да взема нов акумулатор колко амперчаса ми трябва да е за мойта кола? Мисля да мина и на една проверка за да видя дали ми зарежда както трябва генератора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне някой колега с такава като мойта кола да каже колко амперчаса му е акумулатора и с какъв максимален пусков ток е за да знам какъв да взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега снимай лепенката на колата дето е под резервната гума или тази в сервизната книжка(ако имаш) и по кодовете там може да се каже от завода с какъв акумулатор е снабдена колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъвто вземеш.... колкото повече амперчаса -толкова по-добре ,ама няма смисъл повече от 63 амперчаса да е де,поне според мен заради цената

И 44 да е пак ще върти стартера

Моят лично е 50 на банер

Стартов ток не ти трябва, трябва им на дизелите! Повече от 200А няма да ти харчи стартера стартов ток

Като купуваш новият акумулатор ,ще ти проверят дали алтернатора зарежда добре- нужно им е за гаранцията

Редактирано от Anbuch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) провери го дали има течност /електролит/ в него защото моя беше пресълнал :) долях го с вода заредих го и сега си пали ако не стане така вече ще купуваш нов

повече от 65А не ти трябва :rolleyes:

Редактирано от egoisttt3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е обслужваем, задължително доливаш и след това зареждаш поне 24 часа за да достигнеш нужните характеристики на разтвора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е обслужваем, задължително доливаш и след това зареждаш поне 24 часа за да достигнеш нужните характеристики на разтвора.

Ами там е работата, че мисля, че не е обслужваем. Не мога да отворя капачетата отгоре по никакъв начин. Ще го държа на зарядното едно денонощие пък ще си покаже дали става после нещо от него. С амперметъра като го замервах показа 12.7 волта.

Ето как изглеждат отгоре капачетата: Снимка

Редактирано от Danail Danov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обслужваем е, но трябва да развиеш капачките, да го налееш до горе със дестилирана вода и да го пуснеш да се зарежда.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много странни капачки, но наистина се обслужва както казва колегата. Като успееш да го отвориш преди да го долееш може да провериш гъстотата на електролита ако имаш уредче. Защото не се знае преди тебе колко е наливано вода и може да се наложи да долееш и електролит с цел удължаване на живота и стабилността на акомулатора.

Редактирано от RTM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...